08/06/2026
X NIEDZIELA ZWYKŁA, 7.06
Liturgiczne obchody tygodnia:
Poniedziałek, Wspomnienie św. Jadwigi, Królowej
Czwartek, Wspomnienie św. Barnaby, Apostoła
Piątek, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
Sobota, Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny
W piątek, J.E. Ksiądz Biskup Piotr Greger, udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży z klasy VIII: Hubert Biernat, Julia Biernat, Michał Cokot, Julia Czaniecka, Maksymilian Drozdek, Dominika Dudys, Oskar Dziergas, Nikola Iwanek, Kacper Kolanko, Iwona Kręcichwost, Dawid Kucharski, Wiktoria Mika, Rozalia Perzyńska, Jarosław Puzyński, Dominika Rosseger, Mateusz Szczotka, Oskar Zawada, Nadia Żabnicka, Mateusz Nowak, Piotr Bułka, Laura Michałowska, Patryk Kręcichwost.
Sakrament bierzmowania jest wspaniałym darem Ducha Świętego i wezwaniem do świadectwa. Módlmy się za naszą młodzież, aby umocnieni Duchem Świętym mężnie wiarę wyznawali i żyli według jej zasad.
Serdecznie dziękujemy rodzicom za dar ołtarza: 2200 zł oraz za zaangażowanie w przygotowanie uroczystości. Bóg zapłać!
Serdeczne podziękowania dla wszystkich parafian, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia Bożego Ciała. Dziękujemy za udział w procesji (feretrony, obrazy, poczty sztandarowe), sypanie kwiatów, oprawę liturgiczną, zabezpieczenie trasy przez naszych braci Strażaków. Bóg zapłać!
Przeżywamy Oktawę Bożego Ciała. Po Mszy świętej wieczornej Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna. Prosimy aby dzieci, które przyjęły I komunię świętą, codziennie uczestniczyły w Oktawie Bożego Ciała.
W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to Święto patronalne Straży Honorowej NSPJ. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
W sobotę przeżywamy Uroczystość Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Mszę świętą wszystkich czcicieli Matki Bożej, szczególnie Róże Różańcowe.
W przyszłą Niedzielę, 14 czerwca, o godz. 13.00 odbędzie się kolejne w tym roku nabożeństwo fatimskie na Przegibku. Serdecznie zapraszamy.
Serdecznie dziękujemy za ofiary indywidualne składane na ołtarz, ambonę i chrzcielnicę. Jedna z rodzin naszej parafii złożyła ofiarę: 10.000 zł. Bóg zapłać za ten wielki dar serca!
W przyszłą Niedzielę, 14 czerwca, składka inwestycyjna w Rycerce Kolonii. Ofiary zostaną przeznaczone na nową posadzkę. Bóg zapłać!
Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i kaplicy oraz złożone ofiary. Prosimy o te posługę kolejne rodziny.