Ruch Światło-Życie działający przy diecezji radomskiej jest dziełem zrzeszającym ludzi pełnych wiary, szerzących chrześcijańską radość i we wspólnocie formujących siebie nawzajem, by każdego dnia być jeszcze bliżej Boga. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, czym jest Ruch Światło-Życie, zwany popularnie Oazą, to właśnie masz okazję zobaczyć to na własne oczy. Oazę (w diecezji radomskiej) tworzymy
my – ludzie w różnym wieku, począwszy od dzieci uczących się w szkole podstawowej, licealistów i studentów, do naszych moderatorów- s. Krzysztofa Dukielskiego. Przede wszystkim to, że tworzymy wspólnotę. Jesteśmy bowiem taką grupą ludzi, którzy chcą razem osiągnąć pewien cel – ZBAWIENIE, poprzez formowanie siebie nawzajem. Dlatego spotykamy się co tydzień na spotkaniach w małych grupach z naszymi animatorami (opiekunami, którzy pomagają nam się formować). Mamy swoje Rejonowe Dni Wspólnoty, comiesięczne Oazy Modlitwy i, co chyba najpiękniejsze – rekolekcje wakacyjne… Założyciel Ruchu Światło-Życie, ks. Franciszek Blachnicki opracował program całej naszej formacji, która odbywa się stopniowo i jest dopasowana do wieku. Choć może Ci się wydawać, że to wszystko jest skomplikowane i trudne, to wcale takie nie jest. My lubimy się przecież razem bawić, śpiewać i śmiać. Jeśli chcesz nas bliżej poznać, obejrzyj naszą stronę. Może kiedyś będziesz chciał do nas dołączyć… Zapraszamy! Z Panem Bogiem!