Brata Alberta zrodziło myśl i konieczność powstania parafialnej grupy pielgrzymkowej. W 1984 roku wierni nowej parafii wspólnie z ks. wikariuszem Zbigniewem Wiatrkiem pielgrzymowali na Jasną Górę razem z grupą nr 19 z parafii św. Rafała Kalinowskiego z radomskiego osiedla Ustronie. Oddzielnie, już jako grupa nr 22, wyruszyli do Częstochowy w roku 1985. Przewodnikami grupy w kolejnych latach, po ks
. Leszek Wiech, ks. Adam Skalski, ks. Henryk Podgórski - ówczesny proboszcz parafii, ks. Artur Lach, ks. Sławomir Marchewka, ks. Dariusz Kowalczyk, ks. Piotr Giemza, ks. Janusz Stanek, ks. Piotr Szymański, ks. Mirosław Kosior, ks. Jacek Jurczak, ks. Dariusz Olender, ks. Radosław Wroński, ks. Tadeusz Rojek, ks. Daniel Glibowski. Od 2023 roku pielgrzymce przewodniczy ks. Karol Kostecki. Na przestrzeni minionych lat liczba pielgrzymów w grupie utrzymywała się w różnych ilościach. Było nas 150 osób, ale było też i 100, choć zmieniali się przewodnicy i uczestnicy pielgrzymki to godni podkreślenia są Ci, którzy pozostali wierni grupie i tradycji pielgrzymowania od pierwszych lat parafii. Liderem grupy jest brat Kazimierz Nawrot. Na przestrzeni tych wszystkich lat oprócz pielgrzymów zmieniała się trasa a także miejsca noclegów. W obecnej trasie pielgrzymki pozostały tylko 2 noclegi, w których niezmiennie nocujemy od początku naszego pielgrzymowania. Miejscowości w których noclegujemy to: Dobrut, Chlewiska, Błotnica, Radoszyce, Komorniki, Stanisławice, Mokrzesz. Trasa pielgrzymki dostępna jest na stronie traseo.pl: https://www.traseo.pl/trasa/ppdr-grupa-22-radom-brat-albert-jasna-gora-kolumna-radomska-aa
Pielgrzymów wspierają służby pielgrzymkowe: porządkowa, muzyczna, medyczna, techniczna, liturgiczna, modlitewna, bagażowa, logistyczna oraz gastronomiczna. Całoroczna formacje pielgrzymów odbywająca się poprzez cykliczne spotkania rozpoczynające się Mszą świętą pomagają podtrzymywać relacje i umacniać więzi rodziny pielgrzymkowej. Pieszym pielgrzymom towarzyszy również potężna grupa pielgrzymów duchowych gromadzących się każdego dnia pielgrzymki w kościele parafialnym na modlitwie. Ogromnym atutem logistycznym grupy jest kuchnia polowa serwująca każdego dnia pyszne zupki i smakołyki oraz niezgodne zaplecze sanitarne. Pielgrzymka kończy się 13 sierpnia a zaczyna się już 14 sierpnia ponieważ całoroczne przygotowania do pielgrzymki i zaangażowanie grupy logistycznej polega na podsumowaniu ubiegłej pielgrzymki, przygotowania do kolejnej i wreszcie pielgrzymowanie w dniach 6-13 sierpnia. Pielgrzymka Piesza z grupą 22 rozpoczyna się 6 sierpnia błogosławieństwem Ks. Proboszcza Dziekana Marka Janasa po Mszy św. o godz. 7:00. Przez kolejnych 8 dni przeżywając rekolekcje w drodze docieramy wraz z pielgrzymami duchowymi na Jasną Górę.