Parafia św. Ap. Piotra i Pawła w Pucku

Parafia św. Ap. Piotra i Pawła w Pucku Witam na nowej stronie naszej FACEBOOK parafii.

18/01/2026
06/01/2026
🎄 22 grudnia w sali Mario w Pucku odbyła się Wigilia Caritas dla potrzebujących mieszkańców naszego Miasto Puck. Smakowi...
23/12/2025

🎄 22 grudnia w sali Mario w Pucku odbyła się Wigilia Caritas dla potrzebujących mieszkańców naszego Miasto Puck.

Smakowita kolacja mogła się odbyć dzięki naszym niezawodnym i życzliwym sponsorom. Dziękujemy:

Wędzarni Ryb „Laguna”,
Rafa Ryby Wędzone,
Zakładowi Handlowo-Produkcyjnemu Ida,
Konkol. Sklep Mięsno-Wędliniarski
firma Evis – Państwu Krystynie i Ewarystowi Czubachowskim. Mariusz Cendrowski i Anna Cendrowska Sala Mario, którzy nie tylko wczoraj ale przez cały rok darzą życzliwością Caritas, poprzez codzienne ciepłe posiłki dla sporej grupy naszych podopiecznych i przez wiele innych form pomocy.

Spotkanie umilił wspólny śpiew kolęd w wykonaniu , który pięknie dopełnił ten wieczór.

Wcześniej, 20 grudnia, Parafialny Zespół Caritas przygotował 130 paczek dla swoich podopiecznych. Było to możliwe dzięki akcji Tak Pomagam oraz życzliwości ludzi, którzy podzielili się żywnością i wsparciem. Dzięki temu Caritas może docierać do osób biednych, samotnych i najbardziej potrzebujących.

Szczególne podziękowania kierujemy do pracowników Poczta Polska w Pucku za zorganizowanie zbiórki zabawek, słodyczy i artykułów dla dzieci, które trafiły do paczek dla rodzin. Dziękujemy także Adam Otrompka, Radnemu Miasta Puck, za przekazanie puszek mięsnych i rybnych, które wzbogaciły tegoroczne paczki.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom oraz osobom, które w jakikolwiek sposób wsparły to dzieło w przedświątecznym czasie. Życzymy zdrowych i błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.

W tym roku kolędowanie rozpoczniemy bezpośrednio po świętach Bożego Narodzenia. Kolędę chcemy skończyć przed wyjazdem dz...
22/12/2025

W tym roku kolędowanie rozpoczniemy bezpośrednio po świętach Bożego Narodzenia. Kolędę chcemy skończyć przed wyjazdem dzieci i młodzieży na ferie. Wzorem lat ubiegłych kolęda przeprowadzona będzie w dwojaki sposób: połowę parafii księża obejdą po domach a mieszkańców drugiej połowy zaproszą na spotkanie kolędowe do kościoła. W tym roku w domach nawiedzamy parafian mieszkających od strony parafii św. Faustyny oraz wokół tzw. Szosy Żelistrzewskiej (cząstka Błądzikowa i Żelistrzewa) i w Rzucewie. Do kościoła natomiast na wspólne kolędowanie zapraszamy parafian z ulic położonych od strony Zatoki i Błądzikowo. Dla poszczególnych rejonów wyznaczono konkretne terminy. Można jednak przyjść w takim wyznaczonym terminie, który lepiej pasuje.

Kolęda nie wymaga żadnych przygotowań, jedynie cierpliwego oczekiwania. Najważniejsze, że są domownicy i chcą się na chwilę zatrzymać przy modlitwie. Dobrze świadczy o rodzinie gdy w drzwiach już ktoś czeka, w mieszkaniu jest wyłączony telewizor a na stole czy stoliku przykrytym białym obrusem jest krzyż i woda święcona oraz zapalona świeca. Jednak nie to jest najważniejsze. Najważniejsi są przyjaźnie nastawieni domownicy i atmosfera szczerości oraz życzliwości.

Kolęda to króciutkie spotkanie modlitewne ale i ludzkie dające szanse spojrzenia na siebie i nawiązania życzliwych relacji. Wielość wejść nie pozwala na dłuższe zatrzymanie w jednym mieszkaniu. Można jednak na kolędzie umówić się na inny termin i porozmawiać dłużej.

Indywidualnego spotkania są pozbawieni ci parafianie, którzy tym razem kolędę przyjmują grupowo w kościele. Namiastką jest ten moment gdy na zakończenie Mszy św., przy śpiewie kolęd reprezentanci rodzin czy całe rodziny podchodzą, by przyjąć pamiątkę kolędową.

Nie jest tajemnicą, że w dzisiejszych czasach wielu kolędy nie przyjmuje. Ci jednak co przyjmują zasadniczo są związani z Kościołem i parafią. Dlatego przyjmującym kolędę ośmielam się zaproponować, by przy tej okazji rozważyli możliwość złożenia jednorazowego, specjalnego daru na budowę Kaplicy Adoracji. Każdy stosownie do możliwości i wielkiego serca.

Jak dobrze wiemy, od jesieni br. codziennie kontynuowane są prace. Rozpoczęto od modernizacji budynku Organistówki z którym kaplica będzie złączona ale prace wyszły już na zewnątrz. W modernizacji chodzi o likwidację wąskich, drewnianych schodów poprzez dostawienie klatki schodowej spełniającej standardy bezpieczeństwa.

Wielu z nas wie jak kosztowna jest dziś budowa domu a co dopiero kaplicy. Jeśli więc oprócz tradycyjnej ofiary kolędowej, z której część – jak wiemy – jest formą wynagrodzenia dla kapłanów posługujących w parafii, zechcecie rozważyć możliwość dodania, w oddzielnej kopercie, specjalnej budowlanej ofiary, to będę bardzo zobowiązany. Koperty z napisem „Na budowę” wyłożone zostaną na stoliku pod chórem. Oczywiście może ktoś mieć inne priorytety lub obecnie znalazł się w sytuacji uniemożliwiającej złożenie jakiejkolwiek ofiary. To rozumiemy i szanujemy. Niech zasadą będzie: utożsamiam się z dziełem to wspieram materialnie tak jak mogę i chcę ale i cieszę się z postępu prac; nie utożsamiam się to nie wspieram ale też nie komentuję tego co jest dziełem innych.

Mam nadzieję w czerwcu przyszłego 2026 roku wmurować kamień węgielny w mury kaplicy w stanie surowym, by potem systematycznie prowadzić prace wykończeniowe. Wierzę, że z tej kaplicy, jak ze źródła, wypływać będą zdroje łask na rodziny i całą parafię.

Życzę wszystkim moim parafianom wielu łask przychodzących od Bożej Dzieciny. Z nadzieją na pełne życzliwości kolędowe spotkania

Ks. Proboszcz Jerzy Kunca

W tym roku kolędowanie rozpoczniemy bezpośrednio po świętach Bożego Narodzenia. Kolędę chcemy skończyć przed wyjazdem dzieci i młodzieży na ferie. Wzorem lat ubiegłych kolęda przeprowadzona będzie w dwojaki sposób: połowę parafii księża obejdą po domach a mieszkańców drugiej po...

W naszej parafii mieliśmy dziś wyjątkowych gości. 🎶W murach naszej Puckiej Fary wystąpił Akademicki Chór Uniwersytetu Mo...
14/12/2025

W naszej parafii mieliśmy dziś wyjątkowych gości. 🎶

W murach naszej Puckiej Fary wystąpił Akademicki Chór Uniwersytetu Morskiego. Był to piękny koncert, pełen skupienia i muzyki, która porusza i zostaje w pamięci.

Dziękujemy artystom za obecność i wspólne przeżycie tego wieczoru. Cieszymy się, że nasza parafia mogła być miejscem takiego spotkania.

Przypominamy, że jutro o godz. 16.00 w naszym kościele odbędzie się koncert „O magnum misterium” w wykonaniu Akademicki ...
13/12/2025

Przypominamy, że jutro o godz. 16.00 w naszym kościele odbędzie się koncert „O magnum misterium” w wykonaniu Akademicki Chór Uniwersytetu Morskiego z Gdyni pod dyrekcją Karola Hilla.

Będzie to muzyczna opowieść o adwentowym oczekiwaniu, Maryi, mądrości i światłości, a zarazem dobra okazja do chwili wyciszenia wśród przedświątecznego pośpiechu przy dźwiękach nastrojowych kompozycji twórców z różnych stron Europy.

Zapraszamy na szczególny, przedświąteczny koncert „O magnum Mysterium” w wykonaniu Akademickiego Chóru Uniwersytetu Morskiego w Gdyni pod dyrekcją Karola Hilla.

To okazja, żeby na chwilę zwolnić i wejść w spokojną, refleksyjną atmosferę Adwentu.

📅 14 grudnia 2025 (niedziela), godz. 16:00
🎟 Wstęp wolny

Niech to będzie piękny muzyczny początek ostatnich dni przed świętami.

Po każdej Mszy św. w bocznej kruchcie kościoła dostępne są opłatki wigilijne, świece Caritas oraz prasa katolicka. Zachę...
13/12/2025

Po każdej Mszy św. w bocznej kruchcie kościoła dostępne są opłatki wigilijne, świece Caritas oraz prasa katolicka.

Zachęcamy do nabycia opłatków na stół wigilijny, wsparcia dzieł Caritas poprzez zakup świec oraz do lektury prasy, która pomaga pogłębiać wiarę i refleksję na co dzień.

fot.milosierdziesokolow.pl

W tygodniu pomagać będziemy w spowiedzi w dekanacie. Program spowiedzi dekanalnej: Rozpoczęcie w najbliższy czwartek 18....
13/12/2025

W tygodniu pomagać będziemy w spowiedzi w dekanacie.

Program spowiedzi dekanalnej: Rozpoczęcie w najbliższy czwartek 18.12 – w parafii św. Faustyny. Spowiedź od 8.00 do 9.00 i od 16.00 d0 18.00 oraz w Łebczu; w piątek w Żelistrzewie od 9.00 do 10.00 i od 16.00 do 18.00, oraz w Strzelnie, w sobotę w Mrzezinie od 15.00 do 18.00, w niedzielę w Swarzewie od 16.30 do 18.00 i w Mechowej a u nas w poniedziałek.

Bardzo proszę skorzystać ze spowiedzi w tygodniu albo na spowiedzi dekanalnej w poniedziałek 22 grudnia br. Proszę byśmy wszyscy nie nastawiali się na spowiedź w przyszłą niedzielę.

Oczywiście będziemy w konfesjonale ale jest nas mniej więc moce przerobowe są mniejsze. Nie spowiadamy w wigilijny wieczór i w pierwsze święto.

Zachęcamy do przeczytania słowa pasterskiego arcybiskupa Tadeusza Wojdy na zakończenie Roku Świętego i Jubileuszu 100-le...
13/12/2025

Zachęcamy do przeczytania słowa pasterskiego arcybiskupa Tadeusza Wojdy na zakończenie Roku Świętego i Jubileuszu 100-lecia Archidiecezji Gdańskiej. To spokojna i konkretna refleksja o wdzięczności, nadziei i tym, jak iść dalej wspólną drogą wiary.

Zachęcamy do przeczytania słowa pasterskiego arcybiskupa Tadeusza Wojdy na zakończenie Roku Świętego i Jubileuszu 100-lecia Archidiecezji Gdańskiej. To spokojna i konkretna refleksja o wdzięczności, nadziei i tym, jak iść dalej wspólną drogą wiary. Przeczytaj>>> List na zakończenie Ro...

Adres

Judyckiego 4
Puck
84100

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Parafia św. Ap. Piotra i Pawła w Pucku umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Parafia św. Ap. Piotra i Pawła w Pucku:

Udostępnij