18/05/2026
WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 17 maja 2026
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). Tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami i przygotować nam miejsce.
2. W najbliższy poniedziałek, 18 maja, wspominamy 106. rocznicę urodzin Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił.
3. W przyszłą niedzielę, 24 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię Świętą wielkanocną. Wigilię tej uroczystości będziemy świętować już w sobotę, 23 maja. Do tej uroczystości od jutra przygotowujemy się przez specjalną nowennę. Włączmy się do tej modlitwy podczas liturgii w naszym kościele lub prywatnie odmawiajmy ją w domu.
4. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI w tę nadchodzącą niedzielę modlimy się też za Kościół w Chinach. W 2007 roku papież Benedykt XVI wydał List apostolski, w którym napisał, że 24 maja ma być poświęcony pamięci i modlitwom za Kościół w tym kraju.
5. Przypominam o nabożeństwach majowych, które w naszej świątyni sprawujemy codziennie po Mszy świętej o godz. 18.00. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby uwielbiać Matkę Zbawiciela śpiewem Litanii loretańskiej.
6. Wczoraj w naszej parafii odbyła się uroczystość odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych, czyli II Komunia święta a dzisiaj o godz. 12.00 uroczystość I Komunii Świętej. Od jutra dzieci uczestniczą w Białym tygodniu, do piątku włącznie, każdego dnia o godz. 18.00.
7. Jutro, 18 maja, o godz. 18.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.