Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży "Kana"

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży "Kana" Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży KANA to organizacja religijna zrzeszająca młodych, wierzących lud

Przedstawiciele KANY z arcybiskupem Stanisławem Budzikiem podczas wizytacji kanonicznej.
10/10/2021

Przedstawiciele KANY z arcybiskupem Stanisławem Budzikiem podczas wizytacji kanonicznej.

Już dzisiaj przedstawiamy wam zwiastun filmu, którego   jest partnerem.Produkcja trafi do kin 1️⃣7️⃣ września 🎥
26/08/2021

Już dzisiaj przedstawiamy wam zwiastun filmu, którego jest partnerem.

Produkcja trafi do kin 1️⃣7️⃣ września 🎥

https://www.helios.plPREMIERA 17 WRZEŚNIA 2021Oficjalny film uroczystości beatyfikacyjnych kardynała Wyszyńskiego oraz matki Róży Czackiej. Spektakularna fil...

Wczoraj tj. 11 lipca miała miejsce smutna rocznica.78 lat temu, 11 lipca 1943 roku miała miejsce kulminacja wydarzeń któ...
12/07/2021

Wczoraj tj. 11 lipca miała miejsce smutna rocznica.
78 lat temu, 11 lipca 1943 roku miała miejsce kulminacja wydarzeń które znamy dzisiaj pod nazwą "Rzeź Wołyńska".
Tego dnia napadniętych zostało około 100 polskich wsi.
W całej rzezi zamordowanych zostało około 100 tysięcy Polaków a kolejne 300 tysięcy zostało zmuszonych do ucieczki.
Palono polskie wsie, kościoły, miejsca kultu.
Napastnicy z UPA wykazali się ogromnym okrucieństwem w swoich czynach co potwierdzają liczne relacje świadków.
Wspominajmy w modlitwie naszych zamordowanych przodków którzy zapłacili najwyższą cenę za to że byli Polakami.
Niech spoczywają w pokoju wiecznym.

02/07/2021
25/06/2021

Dziś zakończył się rok szkolny 2020/2021.
KSM KANA gratuluję wszystkim absolwentom, nauczycielom, dyrektorom i pracownikom szkół a także rodzicom.
Był to wyjątkowo ciężki rok, upłynął pod znakiem niepewności i zagubienia wśród widma pandemii, większość czasu spędziliśmy zamknięci w naszych domach, odcięci od szkolnych kolegów i koleżanek, zamknięci w czterech ścianach ale daliśmy radę !
Mimo wielu przeciwności, wspólnymi siłami daliśmy radę i idziemy na przód !
Gratulujemy jeszcze raz wszystkim absolwentom, życzymy samych sukcesów w dalszej edukacji a nauczycielom dalszych sukcesów zawodowych.
Wszystkim wam życzymy spokojnych i radosnych wakacji !
Mimo rozpoczynających się właśnie wakacji KANA działa dalej, trzymajcie się i do zobaczenia wkrótce

Smutna Niedziela - wczoraj tj. 13 czerwca odeszło na wieczną wartę dwóch bohaterów XX wieku - Płk. Marian Pawełczak, ost...
14/06/2021

Smutna Niedziela - wczoraj tj. 13 czerwca odeszło na wieczną wartę dwóch bohaterów XX wieku - Płk. Marian Pawełczak, ostatni podkomendny Mjr. Dekutowskiego "Zapory" oraz Prof. Witold Kieżun, jeden z największych bohaterów Powstania Warszawskiego.

Witold Kieżun urodził się w Wilnie 6 lutego 1922 roku. W czasie II wojny światowej brał udział w konspiracji. Walczył w Powstaniu Warszawskim pod pseudonimem „Wypad” w Oddziale Specjalnym "Harnaś".
Po Powstaniu uciekł z niemieckiego transportu, wiozącego żołnierzy do obozów jenieckich. W marcu 1945 roku w Krakowie został aresztowany przez NKWD i zesłany do łagru radzieckiego w Krasnowodzku, na terenie dzisiejszego Turkmenistanu.
Odznaczony min. Krzyżem Srebrnym Orderu Virtutti Militari i Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Marian Pawełczak urodził się w 1923 r. w Stasinie koło Lublina. Od najmłodszych lat był zaangażowany w działalność patriotyczną na rzecz Polski. W 1942 r. został wywieziony na roboty przymusowe do Niemiec, skąd uciekł wiosną 1943 r. W 1944 r. dołączył do oddziałów mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. "Zapora". Brał udział w wielu akcjach zbrojnych. Aresztowany za odmowę służby w wojsku ludowym. W 1947 r. ujawnił się na rozkaz „Zapory”.
W latach 1951-1954 był więziony na Zamku Lubelskim.
W 2020 roku Marian Pawełczak został awansowany na stopień pułkownika oraz odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Odeszli na swoją ostatnią, wieczną wartę
Pokój Ich Duszom [*]

Źródło: TVP.info

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji  ! ❤️
09/06/2021

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji ! ❤️

Przed nami ostatni miesiąc akcji !

Nie czekaj i już dziś dołacz do pomagania❤😇⬇️⬇️⬇️

Więcej na www.polakzsercem.pl

Zakończył się właśnie zjazd diecezjalny "Widzę, Oceniam, Wpływam" Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Lu...
05/06/2021

Zakończył się właśnie zjazd diecezjalny "Widzę, Oceniam, Wpływam" Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej.
Zjazd rozpoczął się mszą świętą w intencji KSM w Kościele pw Św Józefa w Lublinie.
Podczas spotkania omówione zostały plany i dotychczasowo zrealizowane pomysły w naszej diecezji.
Nasz Oddział reprezentował nasz Prezes - Daniel Mazur.

04/06/2021

W Puławach, z inicjatywy Katolickiego Stowarzyszenia „Kana” oraz Spółdzielni Socjalnej „Inicjatywa”, zorganizowany został międzyszkolny piknik rodzinny pod...

Eucharystia to sakrament miłosierdzia, znak jedności, węzeł miłości, uczta paschalna, w której pożywamy Chrystusa, w któ...
03/06/2021

Eucharystia to sakrament miłosierdzia, znak jedności, węzeł miłości, uczta paschalna, w której pożywamy Chrystusa, w której dusza napełnia się łaską i otrzymuje zadatek przyszłej chwały"
Konstytucja o liturgii świętej, 47.

01/06/2021

Adres

Lubelska 7
Puławy
24-100

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży "Kana" umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży "Kana":

Udostępnij