16/05/2026
Emocje dnia wczorajszego powoli opadają, czas więc podsumować to, co się wydarzyło.
Wczoraj odbyły się 3. Archidiecezjalne Mistrzostwa Służby Liturgicznej Archidiecezji Poznańskiej w piłkę nożną halową o Puchar Metropolity 🏆. To była trzecia edycja, a my z tej imprezy przywozimy piąty medal 🥇🥇🥇🥈🥉Tak, nasi ministranci znów to zrobili!
Dominacja w najmłodszej kategorii była absolutna. Świadczą o tym liczby - 9 meczów rozegranych, strzelonych 36 (!!!) bramek i … zero (zero!!!) straconych. Nokaut! 🔥🔥🔥Niesamowite jest to, że nasz bramkarz Szymon Kwaczyński zapisał się w historii jako ten, co ma na tej pozycji więcej bramek strzelonych niż straconych 😆 (Szymon strzelił nawet gola na tym turnieju). Nie dziw, że znów został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju. 👏👏👏
Aleksander Czernicki najlepszym zawodnikiem - znów. Gol za golem ⚽️⚽️⚽️ i każdy mecz na najwyższym poziomie!🔥
W składzie Mistrzów zagrali oprócz Olka i Szymona, rewelacyjni: Piotrek Jaskuła, Bartek Babuszkiewicz, Hugo Nadolny, Aleksander Mikołajczak oraz Kamil Thiel.
Tych wymieniamy z nazwiska, ale … to sukces całej naszej wspólnoty ministrantów, której dowodzi Prezes Dawid Skrzypczak. Także tych, którzy musieli uznać wyższość rywali.
Drużyna druga w kategorii Ministrant zajęła mimo dwóch wygranych trzecie miejsce w grupie. Szkoda, bo niestety zdecydowała tylko różnica bramek na korzyść rywali…
Druga drużyna w kategorii Lektor Młodszy zagrała bardzo dobrze i zakończyła turniej w najlepszej szesnastce (1/8 finału) uznając w tej fazie turnieju wyższość przyszłych mistrzów, czyli parafii z Lubasza. Im też bardzo gratulujemy. Który to już raz spotykamy się we wspólnej rywalizacji i mamy wobec siebie ogromny szacunek👏👏👏
Pierwsza drużyna przeszła jak burza fazę grupową z czterema wygranymi i bilansem bramek 17-2. W 1/8 finału pokonaliśmy parafię z Komornik. Niestety, nie przegrywając żadnego meczu, pechowo odpadliśmy w karnych w ćwierćfinale. Wielka szkoda, bo medal był w zasięgu, ale tak bywa w sporcie. Nie zawsze lepszy wygrywa, a my na pewno w samej grze byliśmy lepsi. Ogromny szacunek dla naszych rywali, którym gratulujemy znów Mistrzostwa.
Wyrazy wdzięczności kierujemy do:
- Pana Adriana Czernickiego - trenera naszych chłopców, który z ogromnym zaangażowaniem przygotował wszystkie zespoły. Za wszystkie treningi, mądre rady i wspaniałą atmosferę, którą wytworzył podczas treningów;
- Pani Róży Jankowiak, Państwa Aleksandry oraz Marka Murek, Pana Łukasza Czernickiego za pełne serca zaangażowanie w opiekę i dobre rady dla chłopców, nadto za gotowość niesienia pomocy z dobroci serca;
- Prezesa Dawida Skrzypczaka oraz Łukasza Marcińca, którzy dzielnie wspierali od technicznej strony księdza Patryka i wszystkie nasze zespoły;
- Wszystkich, którzy byli z nami w tym dniu duchowo i fizycznie.
Podziękowania kierujemy na ręce Organizatorów tego wydarzenia - Duszpasterstwa Służby Liturgicznej Archidiecezji Poznańskiej na czele z Księżmi Maciejem Wegnerem i Markiem Nowakiem oraz Panami Bartoszem Mizerą i Janem Gałązką. Organizacja na najwyższym poziomie! Ogromne brawa 👏👏👏
To sukces całej wspólnoty parafialnej! Brawo Przemęt!!!
Na ten sezon nie powiedzieliśmy ostatniego słowa, nasi ministranci pojadą do Gniezna na Mistrzostwa Polski!!!🇵🇱
Ciekawostka: w tym samym dniu i my obroniliśmy tytuł mistrzów, co zrobił też KKS L**h Poznań ⚪️🔵 Brawo KOLEJORZ!!