Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Przemęcie

Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Przemęcie Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Przemęcie/archidiecezja poznańska

Dzisiaj przed kościołem odbywa się kiermasz ciast, z którego dochód przeznaczony będzie na udział naszych ministrantów w...
31/05/2026

Dzisiaj przed kościołem odbywa się kiermasz ciast, z którego dochód przeznaczony będzie na udział naszych ministrantów w Mistrzostwach Polski w Piłkę Nożną Halową. W ogólnopolskich rozgrywkach zagrają aż dwa nasze parafialne zespoły!
Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie ciast oraz wszystkim, którzy wesprą naszych chłopców!

💣💣💣Otrzymaliśmy w ostatnich minutach wielkie wyróżnienie jako Parafia. Otóż nasi ministranci starsi, za wszystkie sukces...
26/05/2026

💣💣💣Otrzymaliśmy w ostatnich minutach wielkie wyróżnienie jako Parafia. Otóż nasi ministranci starsi, za wszystkie sukcesy i za to, jaką Wspólnotę tworzą, otrzymali zaproszenie od Organizatorów Mistrzostw Polski LSO w Piłkę Nożną Halową o Puchar „KnC” do udziału w tym wielkim sportowym wydarzeniu!!!

Do Gniezna jadą nasze dwie drużyny!!! 🔥🔥🔥

👏👏👏

19/05/2026

WSZYSTKICH ZGŁOSZONYCH NA TURNIEJ PIŁKARSKI W RAMACH FESTYNU RODZINNEGO PROSIMY O KONTAKT Z KSIĘDZEM PATRYKIEM.
DZIĘKUJEMY!!!

Emocje dnia wczorajszego powoli opadają, czas więc podsumować to, co się wydarzyło.Wczoraj odbyły się 3. Archidiecezjaln...
16/05/2026

Emocje dnia wczorajszego powoli opadają, czas więc podsumować to, co się wydarzyło.

Wczoraj odbyły się 3. Archidiecezjalne Mistrzostwa Służby Liturgicznej Archidiecezji Poznańskiej w piłkę nożną halową o Puchar Metropolity 🏆. To była trzecia edycja, a my z tej imprezy przywozimy piąty medal 🥇🥇🥇🥈🥉Tak, nasi ministranci znów to zrobili!

Dominacja w najmłodszej kategorii była absolutna. Świadczą o tym liczby - 9 meczów rozegranych, strzelonych 36 (!!!) bramek i … zero (zero!!!) straconych. Nokaut! 🔥🔥🔥Niesamowite jest to, że nasz bramkarz Szymon Kwaczyński zapisał się w historii jako ten, co ma na tej pozycji więcej bramek strzelonych niż straconych 😆 (Szymon strzelił nawet gola na tym turnieju). Nie dziw, że znów został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju. 👏👏👏

Aleksander Czernicki najlepszym zawodnikiem - znów. Gol za golem ⚽️⚽️⚽️ i każdy mecz na najwyższym poziomie!🔥

W składzie Mistrzów zagrali oprócz Olka i Szymona, rewelacyjni: Piotrek Jaskuła, Bartek Babuszkiewicz, Hugo Nadolny, Aleksander Mikołajczak oraz Kamil Thiel.

Tych wymieniamy z nazwiska, ale … to sukces całej naszej wspólnoty ministrantów, której dowodzi Prezes Dawid Skrzypczak. Także tych, którzy musieli uznać wyższość rywali.

Drużyna druga w kategorii Ministrant zajęła mimo dwóch wygranych trzecie miejsce w grupie. Szkoda, bo niestety zdecydowała tylko różnica bramek na korzyść rywali…

Druga drużyna w kategorii Lektor Młodszy zagrała bardzo dobrze i zakończyła turniej w najlepszej szesnastce (1/8 finału) uznając w tej fazie turnieju wyższość przyszłych mistrzów, czyli parafii z Lubasza. Im też bardzo gratulujemy. Który to już raz spotykamy się we wspólnej rywalizacji i mamy wobec siebie ogromny szacunek👏👏👏

Pierwsza drużyna przeszła jak burza fazę grupową z czterema wygranymi i bilansem bramek 17-2. W 1/8 finału pokonaliśmy parafię z Komornik. Niestety, nie przegrywając żadnego meczu, pechowo odpadliśmy w karnych w ćwierćfinale. Wielka szkoda, bo medal był w zasięgu, ale tak bywa w sporcie. Nie zawsze lepszy wygrywa, a my na pewno w samej grze byliśmy lepsi. Ogromny szacunek dla naszych rywali, którym gratulujemy znów Mistrzostwa.

Wyrazy wdzięczności kierujemy do:
- Pana Adriana Czernickiego - trenera naszych chłopców, który z ogromnym zaangażowaniem przygotował wszystkie zespoły. Za wszystkie treningi, mądre rady i wspaniałą atmosferę, którą wytworzył podczas treningów;
- Pani Róży Jankowiak, Państwa Aleksandry oraz Marka Murek, Pana Łukasza Czernickiego za pełne serca zaangażowanie w opiekę i dobre rady dla chłopców, nadto za gotowość niesienia pomocy z dobroci serca;
- Prezesa Dawida Skrzypczaka oraz Łukasza Marcińca, którzy dzielnie wspierali od technicznej strony księdza Patryka i wszystkie nasze zespoły;
- Wszystkich, którzy byli z nami w tym dniu duchowo i fizycznie.

Podziękowania kierujemy na ręce Organizatorów tego wydarzenia - Duszpasterstwa Służby Liturgicznej Archidiecezji Poznańskiej na czele z Księżmi Maciejem Wegnerem i Markiem Nowakiem oraz Panami Bartoszem Mizerą i Janem Gałązką. Organizacja na najwyższym poziomie! Ogromne brawa 👏👏👏

To sukces całej wspólnoty parafialnej! Brawo Przemęt!!!

Na ten sezon nie powiedzieliśmy ostatniego słowa, nasi ministranci pojadą do Gniezna na Mistrzostwa Polski!!!🇵🇱

Ciekawostka: w tym samym dniu i my obroniliśmy tytuł mistrzów, co zrobił też KKS L**h Poznań ⚪️🔵 Brawo KOLEJORZ!!

Szczęśliwa Służba Liturgiczna z okazałym Pucharem! Wygrywamy razem, przegrywamy razem!!! Jesteśmy jednością!!! 💪💪💪Tytuł ...
16/05/2026

Szczęśliwa Służba Liturgiczna z okazałym Pucharem! Wygrywamy razem, przegrywamy razem!!! Jesteśmy jednością!!! 💪💪💪

Tytuł obroniony, a to trudniejsze niż zdobycie tytułu pierwszy raz.

Trzy imprezy, trzy lata i same medale🥇🥈🥉

Brawo! Brawo! Brawo 👏

MINISTRANCI ZNÓW POJADĄ NA MISTRZOSTWA POLSKI!!!🇵🇱🇵🇱🇵🇱

16/05/2026

MAMY ZŁOTO 🥇🥇🥇🥇🥇!!!!!!!

16/05/2026

MINISTRANCI ZNÓW ZAGRAJĄ W WIELKIM FINALE 🥹🥹🥹

16/05/2026

Ministranci młodsi znów wygrywają 5:0 i zagrają w strefie medalowej!!!👏👏👏

16/05/2026

Aj… po karnych Lektor Młodszy odpada w ćwierćfinale 😔

16/05/2026

Mamy Drugi ćwierćfinał - Ministranci młodsi pokonali swoich rywali w 1/8 finału 5:0👏👏👏

Adres

64/234
Przemet

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Przemęcie umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij