Centrum Ochotników Cierpienia Archidiecezji Gdańskiej

Centrum Ochotników Cierpienia Archidiecezji Gdańskiej Witamy na stronie Centrum Ochotników Cierpienia Archidiecezji Gdańskiej.

COC AG jest diecezjalnym stowarzyszeniem katolików, skonfederowanym na szczeblu krajowym i międzynarodowym z konfederacją stowarzyszeń prywatnych o nazwie „Konfederacja Centrów Ochotników Cierpienia”. Realizując swoje cele, Centrum Ochotników Cierpienia podejmuje wezwanie do modlitwy i pokuty, stanowiące element duchowości maryjnej, która odwołuje się do objawień w Lourdes i Fatimie. W jego skład

wchodzą wierni, należący do sekcji świeckich (Ochotnicy Cierpienia, Bracia i Siostry Chorych) i duchowni (Maryjna Liga Kapłanów), którzy pragną prowadzić wspólne dzieło apostolskie oraz działalność pożytku publicznego. Dzieło to i działalność tego rodzaju realizowana jest w Archidiecezji Gdańskiej nieprzerwanie od 20 lat przez Duszpasterstwo Osób Niepełnosprawnych i Chorych.

15/04/2026
15/04/2026
07/04/2026

„Odczuwamy radość i tkliwość wewnątrz naszego serca, kiedy myślimy o Maryi, Matce Jezusa, która jest także naszą Matką, która patrzy na nas z tą samą miłością, z jaką patrzyła na Jezusa, która czuje w Swoim sercu nasze krzyże, zanim one nas dotkną”. bł. Luigi Novarese

Kochani przez wstawiennictwo Maryi zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Pani Marii Wicy, wieloletniej animatorki grupy przewodniej COC przy kościele p.w. Matki Bożej Fatimskiej, której stan zdrowia uległ znacznemu pogorszeniu.

Matko Boża Uzdrowienie Chorych, błagamy Cię o wstawiennictwo. Zanieś naszą modlitwę przed tron Boga i wspieraj ją swoim matczynym westchnieniem. Pomóż Jej zaufać, jak Ty zaufałaś Bogu we wszystkich trudnych chwilach. Amen🙏

WARTO POMÓC
07/04/2026

WARTO POMÓC

Podczas gry piłeczka potrafi lecieć z prędkością 150/200 km/h. Taka piłeczka trafiła w dolną część mojego oka. Gdyby trafiła w środek, siła uderzenia małej pił…

Chrystus zmartwychwstał! Alleluja! 🌿✨Kochani,z okazji Świąt Wielkanocnych składamy Wam najserdeczniejsze życzenia 💛Niech...
04/04/2026

Chrystus zmartwychwstał! Alleluja! 🌿✨

Kochani,
z okazji Świąt Wielkanocnych składamy Wam najserdeczniejsze życzenia 💛

Niech Zmartwychwstały Chrystus rozświetla drogi codziennego życia, napełniając serca radosną nadzieją, miłością i pokojem. 🕊️

Ten święty czas niech stanie się źródłem głębokiej wiary w zwycięstwo dobra nad złem, życia nad śmiercią oraz miłości nad nienawiścią.

Wielkanoc niech umacnia w dążeniu do świętości, a Jezus Chrystus towarzyszy Wam każdego dnia — szczególnie na trudniejszych ścieżkach — dodając sił i obdarzając łaską mocnego ducha. 🙏

Niech świadomość Jego zwycięstwa nad cierpieniem i ciemnością prowadzi ku prawdziwej radości życia w jedności z Bogiem!

Życzymy radosnych spotkań przy świątecznym stole. 🐥🙌
🥚Smacznego jajka oraz zdrowych i błogosławionych Świąt Wielkanocnych!

Rada COC Archidiecezji Gdańskiej

03/04/2026

Wielki Piątek Męki Pańskiej

: "Stało tam naczynie pełne octu. Nałożono więc na hizop gąbkę pełną octu i do ust Mu podano. A gdy Jezus skosztował octu, rzekł: «Wykonało się!» I skłoniwszy głowę oddał ducha" (J 18, 1 – 19, 42).

02/04/2026

📅 2 kwietnia – Wielki Czwartek
Rozpoczynamy najświętszy czas w całym roku liturgicznym, Triduum Paschalne. Liturgia prowadzi nas do Wieczernika, gdzie Jezus pozostawia Kościołowi najcenniejsze dary swojej miłości.

To dzień, w którym wspominamy ustanowienie Najświętszej Eucharystii i Kapłaństwa.

✨ Dar Eucharystii

Podczas Ostatniej Wieczerzy Jezus wziął chleb i kielich, błogosławił je i powiedział:

📖 „To jest Ciało moje za was wydane…
To czyńcie na moją pamiątkę.”
(1 Kor 11,24)

W tej chwili Chrystus pozostawił Kościołowi największy dar, swoją realną obecność w Eucharystii.

Każda Msza Święta uobecnia tę samą ofiarę miłości.

🕊️ Dar kapłaństwa

Tego dnia szczególnie modlimy się za kapłanów, ponieważ Jezus powierzył im misję sprawowania Eucharystii i prowadzenia wiernych do Boga.

Kapłaństwo jest służbą, uczestnictwem w kapłaństwie samego Chrystusa.

🌿 Przykazanie miłości

Ewangelia Wielkiego Czwartku ukazuje także moment, gdy Jezus myje uczniom nogi. Ten gest pokory staje się znakiem prawdziwej miłości i służby.

📖 „Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali.”
(J 13,34)

Miłość, która nie szuka siebie, lecz potrafi służyć.

🕯️ Początek drogi Paschy

Wieczorna liturgia, Msza Wieczerzy Pańskiej rozpoczyna wydarzenia męki Chrystusa. Po niej Najświętszy Sakrament zostaje przeniesiony do ciemnicy, gdzie wierni trwają na adoracji. Rozpoczyna się noc modlitwy i czuwania z Jezusem. Wielki Czwartek zaprasza nas, abyśmy wrócili do Wieczernika i na nowo odkryli dar Eucharystii Boga, który pozostaje z człowiekiem aż do końca.

Eucharystia jest wielkim darem zarówno dla żywych jak i zmarłych, więc warto (szczególnie dziś) przypomnieć sobie o tym wielkim szczęściu, które jest często niedoceniane. Dla wielu ludzi to tylko "chodzenie do kościoła" i brzmi jak nic nadzwyczajnego, ale w tej prostocie i ciszy rodzi się prawdziwa siła i wielkość samego Boga. Kościół to nie tylko budynek, to miejsca spotkania ze Stwórcą, ale także z innymi ludźmi i to właśnie my jesteśmy tym prawdziwym kościołem, a nie sama budowla. Oczywiście, jest ona miejscem spotkań i symbolem wspólnoty, ale to my mamy tą wspólnotę godnie reprezentować. Podczas mszy świętej można wyprosić wiele łask i modlić się jedni za drugich, dla dusz czyśćcowych jest to największa pomoc w ulżeniu i skróceniu ich cierpień, więc warto z tego skorzystać i nie zapominać o tych biednych nieszczęśnikach, bo być może kiedyś i my znajdziemy się w czyśćcu. Kiedy to nastąpi każda dusza, za którą modliliśmy się nie zapomni nam tego i także wstawi się za nami przed Bogiem. Za kogo dziś chcę stanąć przy Jezusie i wyprosić łaski, czy pamiętam, że mogę tak wiele? Napisz w komentarzu, chętnie Cię wysłucham.


———
🔒 Wszelkie treści i grafiki stanowią moją własność autorską.
Dozwolone jest wyłącznie ich bezpośrednie udostępnianie.
Powielanie w całości lub części bez zgody jest zabronione.

ZOSTAŁY JUŻ OSTATNIE MIEJSCA! JEŻELI SIĘ ZASTANAWIASZ, NIE CZEKAJ, ZADZWOŃ!Pojedźmy tam jeszcze raz! Pielgrzymka do fran...
30/03/2026

ZOSTAŁY JUŻ OSTATNIE MIEJSCA! JEŻELI SIĘ ZASTANAWIASZ, NIE CZEKAJ, ZADZWOŃ!

Pojedźmy tam jeszcze raz!
Pielgrzymka do francuskiego Sanktuarium Matki Bożej w Lourdes!

12 - 19 maja 2026

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce w dniach 12 - 19 maja 2026 organizowanej przez Stowarzyszenie COC Archidiecezji Gdańskiej, pod przewodnictwem duchowym ks. Prałata Stanisława Łady.
Koszt wyniesie około 5000,00 PLN
Ramowy plan wyjazdu:
Wyjazd autokarem z Pruszcza Gdańskiego (dojazd uczestników indywidualny) 11 maja 2026 w godzinach wieczornych. Wylot do Barcelony 12 maja 2026 o godz. 8:30 z lotniska w Warszawie. Przejazd autokarem do Sanktuarium Maryjnego w Montserrat, zwiedzanie i nocleg. W środę13 maja 2026 wyjazd do Lourdes i zakwaterowanie w Cite Saint - Pierre, gdzie przebywać będziemy do 18 maja 2026. Tego dnia w godzinach porannych wyjazd autokarem w drogę powrotną z noclegiem pod Barceloną. We wtorek 19 maja 2026 przejazd do Barcelony i wylot samolotem o godz. 12:35. Przylot do Warszawy o godz. 15:35. Następnie przejazd autokarem do Pruszcza Gdańskiego.
Zapisy na wstępną listę przyjmować będziemy do poniedziałku 30 marca 2026. Następnie 31 marca 2026 komisyjnie ustalana będzie lista końcowa uczestników z zastosowaniem zasady pierwszeństwa dla osób z niepełnosprawnościami poruszających się na wózkach, chodzących o kulach lub przy chodzikach. Osoby z niepełnosprawnością wymagające opiekuna zgłaszające swój udział w pielgrzymce zobowiązane są równocześnie do wskazania osoby opiekującej się.
W przypadku dużego zainteresowania planujemy zorganizowanie kolejnej pielgrzymki w pierwszej połowie czerwca tego roku.
Zapisy przyjmują Pani Janina Piotrowska (tel. 604 875 805) i Pan Zdzisław Waszkiewicz (tel. 514 066 023).

Adres

Wojska Polskiego 37
Pruszcz Gdanski
83-000

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Centrum Ochotników Cierpienia Archidiecezji Gdańskiej umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Centrum Ochotników Cierpienia Archidiecezji Gdańskiej:

Udostępnij