07/01/2026
We wtorek 6 stycznia - w Święto Objawienia Pańskiego - tradycyjnie już ulicami Praszki, podobnie jak 947 miast i miasteczek Polski, przeszedł Orszak Trzech Króli. Pomimo mroźnej aury, w wydarzeniu wzięło udział kilkaset osób, które ze śpiewem kolęd wyruszyły po mszy św. z kościoła Wniebowzięcia NMP. Na trasie przemarszu wierni wysłuchali utworów wykonanych przez chór parafialny a także obejrzeli scenkę u Heroda, którego w drodze do Betlejem odwiedzili Trzej Mędrcy ze Wschodu. Podobnie jak w latach ubiegłych, Orszak zakończył się w kościele Świętej Rodziny, gdzie zebrani pokłonili się Dzieciątku Jezus, Maryi i Józefowi oraz przyjęli błogosławieństwo od Bożej Dzieciny, którego udzielili proboszczowie ks. Stanisław Gasiński i ks. Jerzy Grąbkowski oraz wikariusz Adam Konieczny.
Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich, dzięki którym Orszak Trzech Króli już po raz kolejny przeszedł ulicami naszego miasteczka i połączył dwie parafie. Dziękujemy głównemu organizatorowi - Stowarzyszeniu Janko Muzykant oraz osobom zaangażowanym w przygotowanie całego przedsięwzięcia.
Serdeczne Bóg zapłać.