17/10/2025
Zaufaj Panu już dziś
Kolejny dzień skupienia za nami. Tym razem odbył się 11 października na terenie parafii Zesłania Ducha Świętego, na warszawskich Bielanach. Poprowadził go ks. Szymon Żugaj – jeden z warszawskich opiekunów Grupy 33. Tegoroczne rozważania dotyczyły tematu „Zaufaj Panu i czyń to, co dobre”. Punktem wyjścia były teksty jutrzni na sobotę.
Żeby zrozumieć ludzi, trzeba rozumieć siebie. To co się dzieje wewnątrz nas, ma wpływ na to jak odbieramy innych ludzi. Jeżeli robię coś dla siebie, a nie ma efektu na zewnątrz, to pojawia się pytanie, czy jest to dobre. Podobnie: jeżeli modlitwa nie przynosi pozytywnych skutków, to należy się zastanowić, czy intencja jest właściwa. Musimy stanąć w pokorze, w prawdzie wobec siebie. Ważne jest zaufanie, nawet jeśli są to trudne chwile, że Pan Bóg wyprowadzi z tego dobro.
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w zorganizowanie dnia skupienia, a zwłaszcza ks. Szymonowi za ciekawe, klarowne konferencje i kazanie.
Zdjęcia: Krzysztof M.