Duszpasterstwo Niesłyszących Archidiecezja Poznańska

Duszpasterstwo Niesłyszących Archidiecezja Poznańska . Msza św. dla niesłyszących w kościele św. Jana Jerozolimskiego za Murami w Poznaniu co tydzień w niedzielę o godz. 15:00 (poza przerwą wakacyjną i zimową).

23/02/2026
Pozdrowienia z Gostynia! 🙋🏻‍♂️Odbyło się spotkanie świąteczne. Wspólnie kolędowaliśmy przy żłóbku aby później przy wspól...
01/02/2026

Pozdrowienia z Gostynia! 🙋🏻‍♂️
Odbyło się spotkanie świąteczne. Wspólnie kolędowaliśmy przy żłóbku aby później przy wspólnym stole w radosnej atmosferze zakończyć okres Bożego Narodzenia 😇. Kolejne spotkanie 21.03.2026 r. godz. 14:00 w kaplicy klasztornej.
Zapraszamy!

Szamotuły pozdrawiają w Nowym Roku i zawsze w 3cią niedzielę miesiąca zapraszamy.
19/01/2026

Szamotuły pozdrawiają w Nowym Roku i zawsze w 3cią niedzielę miesiąca zapraszamy.

Dziś Pani Daria reprezentowała katechetów naszego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących podczas spotkan...
09/01/2026

Dziś Pani Daria reprezentowała katechetów naszego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących podczas spotkania opłatkowego katechetów z całej Archidiecezji Poznańskiej, które swoją obecnością zaszczycił Ksiądz Arcybiskup Zbigniew Zieliński oraz Ksiądz Biskup Jan Glapiak.
Było wspólne dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń oraz śpiewanie kolęd 🎶.
Nie zabrakło również chwili na wymianę swoich doświadczeń przy kawie i cieście 🍰 ☕.
To było piękne spotkanie pełne radości i nadziei! ✨

✨🎄⛪ Za nami piękny, świąteczny czas.Było spotkanie z Panem Jezusem w żłóbku w kościele ⛪🕯️, na Pasterce 🌙✨ i podczas Msz...
08/01/2026

✨🎄⛪ Za nami piękny, świąteczny czas.
Było spotkanie z Panem Jezusem w żłóbku w kościele ⛪🕯️, na Pasterce 🌙✨ i podczas Mszy Świętych 🙏📖
Były chwile modlitwy 🙏, ciszy 🤍 i radości serca 😊💛

Były też spotkania w rodzinie 👨‍👩‍👧‍👦🏠, rozmowy z przyjaciółmi 🤝💬, wspólny śmiech 😂 i bliskość 🤍
Za oknem padał śnieg ❄️🌨️, były kolędy 🎶🎤, jasełka 🎭✨ i doświadczenie pięknej rodzinności naszej wspólnoty 🤍🤗

Dziś powoli wracamy do codzienności 📆🙂
Wracamy do naszego duszpasterstwa 🤍⛪
Wracamy do szkoły i do Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących 🏫🎒
Wracamy z nową energią ⚡ i zapałem do pracy 💪🔥

Bardzo się cieszymy, że nowym pasterzem naszej Archidiecezji został
👉 abp Zbigniew Zieliński 🙏⛪🤍

W świecie Osób Niesłyszących, gdy ktoś staje się częścią wspólnoty, po pewnym czasie otrzymuje swój Mig 🤟✨ – znak imienia.
Mig nadaje wspólnota 👥🤍, a osoba, która go otrzymuje, przyjmuje go wtedy, gdy czuje, że naprawdę jest „jej” 💙🙂
Od tej chwili jeden gest wystarczy ✋, by wszyscy wiedzieli, o kogo chodzi 😊🤟

Arcybiskup Zbigniew jest już trochę z nami 🤍🙂
Na razie literujemy jego imię ✋🔤
Ale przyszedł czas, by – tak jak kiedyś dla abp. Stanisława Gądeckiego – wymyślić dla niego Mig ✨🤟

📣🎉 Dlatego ogłaszamy KONKURS na Mig dla abp. Zbigniewa Zielińskiego! 🤟✨

🎥👇 Wszystkie informacje znajdziecie w poniższym filmie.
🎁🎊 Będzie też ciekawa nagroda!

Zapraszamy całą wspólnotę do udziału 💙🤍😊




Enjoy the videos and music that you love, upload original content and share it all with friends, family and the world on YouTube.

06/01/2026

Relacja Pani Mirosławy 🙏😇😘

Członkowie naszego duszpasterstwa wzięli udział w poznańskim Orszaku Trzech Króli
06/01/2026

Członkowie naszego duszpasterstwa wzięli udział w poznańskim Orszaku Trzech Króli

06/01/2026

Jeszcze wspomnienie słów Księdza Profesora z 2021 roku

🕯️ Z wielkim smutkiem informujemy, że w dniu 31 grudnia 2025 roku zmarł ks. prof. Bogdan Częsz – przyjaciel naszego dusz...
06/01/2026

🕯️ Z wielkim smutkiem informujemy, że w dniu 31 grudnia 2025 roku zmarł ks. prof. Bogdan Częsz – przyjaciel naszego duszpasterstwa.
Był nam bardzo bliski. Jak tylko pozwalały mu siły, był z nami: w czasie posługi, wspólnych spotkań, rekolekcji i pielgrzymek. Żył wydarzeniami naszego duszpasterstwa, interesował się nimi, dopytywał, cieszył się nimi. Chcąc być jeszcze bliżej naszej wspólnoty, założył nawet profil na Facebooku, co prawda ze zmienionym lekko imieniem i nazwiskiem (Kazimierz Bogdanowicz), aby na bieżąco śledzić to, czym żyjemy.

W ostatnich dwóch latach, z wielkim oddaniem pomagała mu Pani Daria. Jesteśmy Jej ogromnie wdzięczni za obecność, troskę, serce i dobro, które mu okazywała – aż do końca.

Odejście ks. Profesora to dla naszego duszpasterstwa bardzo bolesna strata. Pozostaje po Nim nie tylko pamięć wybitnego kapłana i profesora, ale przede wszystkim dobrego, uważnego człowieka, który potrafił być blisko.
Pogrzeb ks. prof. Bogdana Częsza odbył się 5 stycznia w katedrze. Cała uroczystość pogrzebowa była tłumaczona na język migowy. Uczestniczyła w nim delegacja naszej wspólnoty, niosąc w modlitwie wdzięczność za jego życie i posługę. Na cmentarzu Pani Daria wygłosiła niezwykłą, poruszającą mowę pożegnalną – pełną miłości, prawdy i wdzięczności. Jej treść publikujemy poniżej.
Niech dobry Bóg przyjmie ks. prof. Bogdana do swojego domu.
A nam niech pozostanie pamięć, wdzięczność i modlitwa. 🙏🕯️

https://youtu.be/300RN3KilC0?feature=shared📢 To wydarzyło się po raz pierwszy! 🤟✨Z ogromną radością dzielimy się tą wiad...
24/12/2025

https://youtu.be/300RN3KilC0?feature=shared

📢 To wydarzyło się po raz pierwszy! 🤟✨

Z ogromną radością dzielimy się tą wiadomością: nasz nowy arcybiskup – Zbigniew Zieliński – po raz pierwszy zamigał do nas kilka słów 🤍
To piękny znak bliskości, otwartości i uważności na wspólnotę Niesłyszących. Dziękujemy! 🙏

👉 To jeszcze nie wszystko…
Już po świętach przekażemy kolejną, bardzo dobrą informację od naszego Arcybiskupa 🎄✨ – warto być z nami!

🎶 W dalszej części filmu zobaczycie członków naszego duszpasterstwa, którzy migają do kolędy
„Świeć, gwiazdeczko, świeć” zespołu Arka Noego 🌟
Od wielu lat możemy korzystać z ich podkładu muzycznego za ich życzliwą zgodą – za co z całego serca bardzo dziękujemy! ❤️

🤍 Razem budujmy Kościół otwarty, dostępny i pełen miłości!
🤟✨🌟🎶
🤟✨🌟🎶

Enjoy the videos and music that you love, upload original content and share it all with friends, family and the world on YouTube.

Prezentujemy słowa skierowane do Niesłyszących od ks. Mateusza Kufla, duszpasterza rejonu leszczyńskiego.To znak bliskoś...
24/12/2025

Prezentujemy słowa skierowane do Niesłyszących od ks. Mateusza Kufla, duszpasterza rejonu leszczyńskiego.
To znak bliskości, pamięci i troski o wspólnotę, w której każdy ma swoje miejsce.
Dziękujemy za jego posługę, wrażliwość i otwartość na świat Niesłyszących. 🤍

Enjoy the videos and music that you love, upload original content and share it all with friends, family and the world on YouTube.

Adres

Świętojańska 1
Poznan
61-113

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Duszpasterstwo Niesłyszących Archidiecezja Poznańska umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij