27/03/2026
Nie wszystko da się jeszcze zapisać. Ale wszystko można już zacząć przeżywać głębiej.
28 marca odbywa się kolejna sesja naszego kursu formacji biblijnej w formule hybrydowej. To dla nas zawsze coś więcej niż wykłady. To czas, w którym uczymy się słuchać Słowa, rozumieć je głębiej i pozwalać, by porządkowało codzienność. Zapisy na ten semestr są już zamknięte i bardzo się cieszymy, że tylu uczestników idzie z nami drogą Słowa.
W tę sobotę razem z naszymi wykładowcami-doświadczonymi biblistami pochylamy się nad Starym i Nowym Testamentem. Słuchamy i dyskutujemy o prehistorii biblijnej, Dekalogu i Wyjściu z niewoli, zagłębiamy się w Ewangeliach synoptycznych, Dziejach Apostolskich i listach św. Pawła. Uczymy się czytać i rozumieć Słowo Boże w kontekstach historycznych, egzegetycznych i literaturowych, poznajemy niuanse oryginalnych języków biblijnych.
Jeśli tym razem nie zdążyłeś, pamiętaj: kolejne zapisy otworzymy we wrześniu. A już dziś możesz zacząć od jednego fragmentu Ewangelii. Bo formacja biblijna nie zaczyna się od formularza zgłoszenia na kursy biblijne. Zaczyna się od pragnienia serca, aby spotkać się ze Słowem, już dziś, w takiej kondycji serca, w jakiej jesteśmy. Jak przypomina Benedykt XVI, Słowo Boże nie jest tylko przedmiotem studiowania, ale miejscem żywego spotkania z Synem Bożym. Dlatego każda prawdziwa formacja biblijna dojrzewa przede wszystkim w sercu.
Zostań z nami, do września będziemy publikować treści pomagające wejść głębiej w Słowo.