Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym ,,Święta Rodzina" pragnie umacniać swoją wiarę, wielbić Boga, tak jak Duch Święty pozwala oraz posługiwać charyzmatami dla dobra bliźnich i całej wspólnoty Kościoła. Szczególna modlitwa we wspólnocie parafialnej prowadzona jest w każdy trzeci wtorek miesiąca, Niedzielę Miłosierdzia Bożego oraz w Wigilię Zesłania Ducha Świętego. Wszystkich chętnych zapraszamy do uc
zestnictwa w nabożeństwach prowadzonych przez wspólnotę, a tych którzy chcieliby rozpocząć lub trwać w formacji Odnowy w Duchu Świętym zapraszamy bezpośrednio na nasze spotkania. Harmonogram spotkań
każdy I wtorek miesiąca – SPOTKANIE MODLITEWNE
każdy II wtorek miesiąca – KATECHEZA FORMACYJNA (w tym otwarte konferencje, informacje zawsze w ogłoszeniach)
każdy III wtorek miesiąca – MSZA ŚWIĘTA o godzinie 18:00 z adoracją Najświętszego Sakramentu, modlitwą uwielbienia i modlitwą wstawienniczą
każdy IV wtorek miesiąca – spotkanie dzielenia się SŁOWEM BOŻYM
Słowo dla wspólnoty na rok formacyjny 2021/22
,,«Wstańmy! Budujmy!''
Ne 2, 18
Gdy przybyłem do Jerozolimy, spędziłem tam trzy dni. Wtedy wybrałem się nocą, ja i niewielu mężów ze mną, a nikomu nie wyjawiłem, do jakiego dzieła na rzecz Jerozolimy Bóg mój mnie pobudził; i miałem ze sobą tylko to zwierzę, na którym jechałem. I wyruszyłem nocą przez Bramę nad Doliną, potem obok Źródła Smoczego do Bramy Śmietników; i badałem mury Jerozolimy, które miały wyłomy, a bramy jej były strawione ogniem. Gdy doszedłem do Bramy Źródlanej i do Stawu Królewskiego, zwierzę, na którym jechałem, nie miało możności przejścia. I szedłem nocą wąwozem w gorę, i badałem mur. Potem wszedłem znowu przez Bramę nad Doliną i powróciłem. Lecz zwierzchnicy nie wiedzieli, dokąd poszedłem i co zamierzałem zrobić; dotąd bowiem nie wyjawiłem tego żydom – ani kapłanom, ani możnym, ani zwierzchnikom, ani innym urzędnikom. Ale teraz rzekłem do nich: «Widzicie nędzę, w jakiej się znajdujemy: Jerozolima jest spustoszona, a bramy jej spalone. Odbudujmy mur Jerozolimy, abyśmy nie byli nadal pośmiewiskiem!»
I wyjawiłem im, jak łaskawie ręka Boga mojego była nade mną; również słowa, które mi król powiedział. A oni powiedzieli: «Wstańmy! Budujmy!» I nawzajem zachęcali się do dobrej sprawy. Skoro Choronita Sanballat i ammonicki sługa, Tobiasz, i Arab Geszem to usłyszeli, lżyli nas i urągali nam, mówiąc: «Co oznacza to, co czynicie? Czy podnosicie bunt przeciw królowi?»I odpowiedziałem im: «Sam Bóg niebios nam poszczęści. A my, słudzy Jego, zabierzemy się do odbudowy, wy natomiast nie macie udziału, prawa ani pamiątki w Jerozolimie».