07/06/2026
🕊️W dniu 07.czerwca spotkaliśmy się w Oktawie Bożego Ciała w pilickiej Kolegiacie aby dziękować Panu Bogu podczas Mszy Świętej o godz. 16.oo za 40 lat kapłaństwa Księży rodaków pochodzących z Naszej Parafii: ks. Stanisława Słowika i ks. Stanisława Zielińskiego. Modliliśmy się o błogosławieństwo Boże, zdrowie, wszelkie łaski i opiekę Matki Bożej na dalsze lata życia i kapłaństwa Naszych Jubilatów. Na stronie internetowej Naszej Parafii można przeczytać notę biograficzną Naszych księży przygotowaną przez ks. Stanisława Słowika.
💐 ,,Pójdż za Mną,, - tymi słowami Jezus zwraca się do wszystkich, których powołuje do swej służby. Wy, drodzy Jubilaci i nasi dobrzy przyjaciele, na początku swojej kapłańskiej drogi odpowiedzieliście z ufnością: ,, Tak, chcemy iść za Tobą,, .
Minęło już 40 lat od chwili, gdy wypowiedzieliście swoje ,,tak,, i oddaliście życie Bogu oraz ludziom. Dziś, w dniu jubileuszu 40-to lecia święceń kapłańskich, pragniemy wyrazić wdzięczność za Waszą wierną posługę, modlitwę, poświęcenie oraz świadectwo wiary, które przez wszystkie lata umacniało wielu ludzi.
Życzymy Wam zdrowia, siły i wytrwałości w pokonywaniu wszelkich trudności, a także nieustannej opieki Bożej Opatrzności na dalsze lata kapłaństwa. Niech każdy dzień przynosi Wam pokój serca, życzliwość ludzi i radość płynącą z pełnienia Bożej woli.
Niech trud kapłańskiej posługi wynagrodzi Wam nasz Pan Jezus Chrystus, gdy będzie ważył dobre uczynki całego Waszego życia.
Niech obdarza Was swoimi łaskami, błogosławieństwem oraz siłą, potrzebną na kolejne lata służby Bogu i drugiemu człowiekowi.