28/05/2026
Szanowni Państwo,
Jury I etapu eliminacji II Sacrosongu im. Ks. Infułata Czesława Wali wyłoniło laureatów oraz wyróżnionych tegorocznej edycji 🏅
Rada artystyczna w składzie:
• Ks. dr Jerzy Bisztyga – kapłan diecezji sandomierskiej, doktor muzykologii, absolwent KUL, specjalista od chorału gregoriańskiego.
• Ks. Dariusz Sałek – kapłan diecezji radomskiej, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, muzyk zespołu „Umocnieni”.
• Ks. Paweł Rej – kapłan diecezji kieleckiej, muzyk, redaktor naczelny czasopisma „Śpiewajmy i grajmy Bogu”, współzałożyciel zespołu „To ON”.
🏆Z wielką radością przedstawiamy Państwu laureatów zaproszonych do koncertu galowego II Sacrosongu im. Ks. Infułata Czesława Wali w Kałkowie- Godowie:
Aleksandra Skiba
Agnieszka Głowacka
Marcelina Bidzińska
Schola Soli Deo z Adamowa
Rodzinna Schola z Przysuchy
Schola Vox Dei z Miedzierzy
Zespół wokalno- taneczny „Baletka”
Zespół wokalno- estradowy „Juchy Świętokrzyskie”
Zespół wokalno- estradowy „Nuta”
Vox Caelestis
Chór Ad Deum z Szewnej
Chór Con Anima z Waśniowa
Chór Cantabile z Morawicy
🎖️Wyróżnienia:
Layla Żabska
Marta Zawłocka
Chybickie Perły
Schola Małe Soli Deo z Adamowa
Duet Kinga Wróbel i Maria Zawłocka
Wykonawców wyróżnionych zapraszamy po odbiór dyplomów podczas Koncertu Galowego II Sacrosongu im. Ks. Infułata Czesława Wali w Kałkowie- Godowie, który odbędzie się 30 maja o godzinie 10:00 w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Kałkowie- Godowie 🎶
Projekt został dofinansowany przez Samorząd Województwa Świętokrzyskiego w 2026r.