Przyjaciele Oblubieńca - Wspólnota przy Parafii św. Maksymiliana w Płońsku

Przyjaciele Oblubieńca - Wspólnota przy Parafii św. Maksymiliana w Płońsku Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca jest wspólnotą katolicką, w której centrum stoi Jezus - Oblub

Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca jest wspólnotą katolicką, w której centrum stoi Jezus - Oblubieniec każdego z nas

Dzień skupienia 25.10.2025 Sanktuarium Diecezjalne Matki Bożej Różańcowej w Smardzewie W sobotni poranek o godz. 10:00 n...
02/11/2025

Dzień skupienia 25.10.2025 Sanktuarium Diecezjalne Matki Bożej Różańcowej w Smardzewie

W sobotni poranek o godz. 10:00 nasza wspólnota Przyjaciele Oblubieńca rozpoczęła dzień skupienia. Powietrze było chłodne, a mimo to niosło w sobie spokój — jakby zapraszało do ciszy i modlitwy. Wchodząc do domu rekolekcyjnego, zostawiliśmy za sobą codzienne sprawy: gwar miasta, obowiązki, pośpiech. To był czas dla Boga.
Pierwszym punktem programu była konferencja z księdzem Michałem Zadwornym.
Temat konferencji: „Istota przyjaźni”. Przez godzinę mówił do nas z prostotą i sercem, zwracając uwagę na fakt, że bycie przyjacielem zobowiązuje. Jest to zaproszenie, misja i wyzwanie do czegoś głębszego — do tego, żeby zrozumieć, kim ja jestem w oczach Pana Boga i do czego On mnie tak naprawdę zaprasza.
Nie było to suche nauczanie, raczej rozmowa, w której każdy mógł odnaleźć cząstkę siebie. Ksiądz opowiadał o tym, jak ważna jest rozmowa z Panem Bogiem — „zacznij Mu o sobie opowiadać: o tym, co cię boli, martwi, czego się boisz”. Nawet w największych otchłaniach naszego zagubienia nie przestajemy być Jego przyjaciółmi.
Warto było sobie zadać pytanie: „Jakim ja jestem przyjacielem Jezusa?” Wiele zdań szczególnie poruszyło, ale najważniejsze zapisały się głęboko w duszy.
Po konferencji przyszedł czas na adorację Najświętszego Sakramentu. Kościół był pogrążony w półmroku, a w centrum, w promieniach świec, spoczywała biała Hostia. Cisza była gęsta, niemal święta. W tej ciszy nie trzeba było mówić — wystarczyło być. Wszystkie troski zaczęły powoli cichnąć.
Podczas pracy w grupach mogliśmy się podzielić tym, co w nas zostało po konferencji i adoracji, ale też odpowiedzieć na pytanie: „Czym jest dla nas przyjaźń?” To było piękne doświadczenie — słuchać innych, odkrywać, że Bóg działa w każdym z nas inaczej, a jednak prowadzi wszystkich ku przemianie duchowej.
Później wspólnie odmówiliśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Słowa modlitwy płynęły rytmicznie, jak cichy śpiew serc. Każde „dla Jego bolesnej męki” brzmiało jak obietnica — że miłosierdzie jest większe niż nasze słabości.
Kulminacją dnia była Msza Święta. Ksiądz w swoim kazaniu każdym słowem trafiał prosto w serce. Mówił o zaufaniu — że nawet jeśli nie widzimy drogi, Bóg widzi ją za nas. W czasie Komunii Świętej serce wypełnił pokój, którego nie da się opisać.
Na zakończenie wspólnie odmówiliśmy różaniec. Tajemnice przesuwały się jak paciorki — kolejne momenty życia Jezusa i Maryi, przeplatane naszymi własnymi intencjami, wdzięcznością i prośbami.
Kiedy dzień dobiegł końca, wychodziliśmy w ciszy. Naszym pragnieniem było, aby ten spokój pozostał. Prawdziwy sens dnia skupienia zaczyna się właśnie wtedy — gdy wracamy do codzienności, by żyć tym, czego doświadczyliśmy.
W.G.S.

08.10.2025 uczestnictwem we Mszy św., którą odprawił nasz pasterz ks. dr Michał Zadworny, Wspólnota Przyjaciele Oblubień...
11/10/2025

08.10.2025 uczestnictwem we Mszy św., którą odprawił nasz pasterz ks. dr Michał Zadworny, Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca w Płońsku rozpoczęła nowy rok formacyjny.

Hasło tegoroczne brzmi:
„Przyjaciel Oblubieńca – uczeń formowany do bycia misjonarzem”

Słowo, które będzie towarzyszyć wspólnocie w tym czasie – J 15,16-17: „Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał – aby wszystko dał wam Ojciec, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali”.

Wraz z nowym rokiem nastąpiła zmiana w sprawowaniu funkcji Administratora, którą po ponad dziesięcioletniej kadencji zakończyła Iwona Kobylińska. Na Jej miejsce została powołana Maria Kołodziejczak. Naszej uroczystości towarzyszyły: Izabela Ambroziak - moderatorka prowincji warszawskiej oraz Magdalena Strugała - odpowiedzialna za region warszawski.

Ufamy, że nowa formacja zaowocuje pogłębieniem wiary i otwartością na drodze ewangelizacji.
Chwała Panu❤️😇🙏
A.M.

29/09/2025
22/07/2025
25.06.2025 - zakończenie roku formacyjnego z podręcznikiem „Eucharystia - szczyt i źródło”.
28/06/2025

25.06.2025 - zakończenie roku formacyjnego
z podręcznikiem „Eucharystia - szczyt i źródło”.

Nasz udział w świętowaniu 15 - lecia powstania Wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca😇
24/06/2025

Nasz udział w świętowaniu 15 - lecia powstania Wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca😇

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało, zjednoczyła naszą wspólnotę w dziele budowy ołtarza. Kto ...
19/06/2025

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało, zjednoczyła naszą wspólnotę w dziele budowy ołtarza. Kto mógł, ten włączył się, jak umiał najlepiej, w tworzenie elementów kompozycji, by godnie uczcić to piękne święto i oddać chwałę naszemu Panu - Jezusowi Chrystusowi.
A.M.

29.03.2025 mieliśmy możliwość wzięcia udziału w warsztatach dotyczących czterech tajemnic liturgii Wigilii Paschalnej: N...
29/03/2025

29.03.2025 mieliśmy możliwość wzięcia udziału w warsztatach dotyczących czterech tajemnic liturgii Wigilii Paschalnej: Nocy chrztu, unikalnych śpiewów, symboli i 9 czytań. Wydarzenie zorganizowane było w naszej parafii.
Wiadomości zdobyte na warsztatach pozwolą z pewnością głębiej przeżywać tę najważniejszą i największą liturgię roku kościelnego.
A.M.

25/02/2025
W dniu 15.02.2025 odbyło się kolejne wspaniałe wydarzenie dla czlonków wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca. W sali teatraln...
16/02/2025

W dniu 15.02.2025 odbyło się kolejne wspaniałe wydarzenie dla czlonków wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca. W sali teatralnej Wyższego Seminarium Duchownego w Ołtarzewie ks. Paweł Gołofit – pasterz z Chełma poprowadził sesję o charyzmatach.
Dwustu siedemdziesięciu uczestników z czterech regionów prowincji warszawskiej z wielkim zainteresowaniem słuchało wykładów niezwykle uduchowionego księdza Pawła.
Tematem przewodnim były charyzmaty, ich istota, czym są, jak je rozwijać i do czego służą.
Charyzmat, to jest dar Pana Boga, który wkłada go w nasze życie nie dla nas samych ale dla służenia innym – podkreślał ks. Paweł.
W ponad sześciogodzinej sesji ten niezwykły duszpasterz przekazał nam wiele cennych wskazówek dotyczących działania wspólnoty, kryzysów, które mogą zaistnieć w przestrzeni duchowej i zwrócenia szczególnej uwagi na kondycję serc jej czlonków.
Zwrócił również uwagę na niezwykłą potrzebę rozwijania charyzmatów, którymi Duch Święty obficie obdarowuje wszystkie dzieci Boże. Jednak tylko bycie świadomym ich posiadania prowadzi do ich rozwoju i wdrożenia w życie wspólnoty.
Charyzmatów jest bardzo wiele, co podkreślał ks. Paweł. Od daru prorokowania, daru języków, daru uzdrawiania, daru miłosierdzia, daru nauczania, daru pasterzowania, daru mądrości i wiedzy do daru rozeznawania duchów czyli odróżnianie działania Bożego od pokus złego ducha.
Konferencje przeplatały przerwy na kawę, pełne serdecznych rozmów i wymiany swoich spostrzeżeń co do omawianej tematyki. W trakcie czasu wolnego można było kupić ciekawe pozycje literackie min. „W oczekiwaniu na przełom” autorstwa naszego wykładowcy ks. Pawła Gołofita. Pozycja, która powinna stać się paliwem ewangelicznej podróży przez życie .
Po Mszy Świętej, która odbyła się w Kościele NMP Królowej Apostołów o godz. 16:45 spotkanie ponownie powróciło do Sali teatralnej. Ks. Paweł wraz z animatorami Wspólnoty PO przygotował prawdziwą ucztę duchową. Duch Święty przechadzał się wsród śpiewów i dziękczynienia, które każdy z uczestników wyrażał w modlitwie serca i śpiewie na chwałę Bożą.
Chwała Panu za tak piękny duchowy pokarm, jakim było to spotkanie.
W.G.S.

W środę 22.01.2025 nasza wspólnota uczestniczyła w „Wieczorze ze św. Szarbelem”, który odbył się w Kościele Parafii Świę...
22/01/2025

W środę 22.01.2025 nasza wspólnota uczestniczyła w „Wieczorze ze św. Szarbelem”, który odbył się w Kościele Parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Radzyminie. Wieczór rozpoczął się Mszą św. za chorych i czcicieli św. Szarbela. Następnie katechezę dotyczącą św. Szarbela wygłosił prof. Aleksander Bańka – przewodniczący Rodziny św. Szarbela w Polsce, znany teolog i myśliciel, przedstawiciel Kościoła w Polsce na trwającym w Watykanie Synodzie. Wydarzenie zakończyła modlitwa o uzdrowienie. Był to niezwykły czas spotkania z Jezusem i doświadczenia cudów jakich dokonuje poprzez Świętego z Libanu.
Chwała Panu!
A.M.

Adres

Ks. R. Jaworskiego 1
Płońsk Gmina
09-100

Godziny Otwarcia

19:00 - 21:00

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Przyjaciele Oblubieńca - Wspólnota przy Parafii św. Maksymiliana w Płońsku umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij