05/04/2026
Ogłoszenia duszpasterskie, Wielkanoc, 5 kwietnia 2026 A.D.
1. Dzisiaj Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego.
6:00 – Procesja Rezurekcyjna i Msza Święta– zapraszamy, asystę, ministrantów, biel, KŻR.
Msze Święte w niedziele: 9.00 i 11:00, 17.00.
10:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i nowenna (nie będzie wystawienia NS)
2. Jutro, Poniedziałek w Oktawie Wielkanocny, Msze Święte 9:00, 11:00 i 17:00. Taca na KUL. 10:00 Nowenna do Miłosierdzia Bożego. O 16. 30 Różaniec z wypominkami rocznym i Msza św. za zmarłych.
3. W środę, nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
4. W czwartek Msza św. w int. KŻR św. Michała Archanioła, wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec prowadzony przez to koło.
5. W piątek, z racji Oktawy Wielkanocy, można spożywać potrawy mięsne.
6. Za tydzień, 12 kwietnia, Niedziela Miłosierdzia Bożego, o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia i adoracja do godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy o Miłosierdzie dla nas i naszej ojczyzny. Nowenna do Miłosierdzia Bożego, w dni powszednie, po Mszy św. wieczornej.
7. Ks. Proboszcz z Wiązowny prosi o zgłaszanie się osób które nie mają uregulowanych grobów tzn. nie mają dokumentu z oznaczeniem: nr grobu, rząd i kwatera, bądź nie mają wniesionych opłat od 20 lat.
8. W odpowiedzi na zapytania, pragnę poinformować, że pieniądze z tacy pogrzebowej ks. Wiesława będą przeznaczane na gregoriankę, termin będzie podany (kwota z tacy to 2300zł). Całość zebrana za palmy to 5200 zł. Za wieniec na pogrzeb wydano 1000 zł, dopłata do autokaru 700 zł, za przywóz trumny z ciałem jeszcze nie uregulowałem, wiec nie znam kwoty.
9. Dnia 17 kwietnia br. mija 25 rocznica śmierci ks. Bogdana Stelmacha, budowniczego i pierwszego proboszcza i naszej parafii, Msza rocznicowa o godz. 17.30. Pragniemy też udać się na grób ks. Bogdana w niedzielę 26 kwietnia po Mszy Św. o godz. 11.00 sprawowanej także w jego intencji. Proszę o zapisywanie się na wyjazd w przyszłą niedzielę (12 kwietnia)
10. Podziękowania:
Rodzicom dzieci klas III przygotowujących się do Spowiedzi i Komunii Św. dzieci – za dekorację grobu Bożego; pani Dorocie za kwiaty, pani Annie za pomoc w dekoracji i za oprawę muzyczną całego Triduum wraz z chórkiem, pani Karolinie i panom Kacprowi i Szymonowi z przygotowanie Ciemnicy, pani Marii za sprzątanie i troskę o zakrystię; panu Stanisławowi i całej Służbie Liturgicznej – szafarzom, lektorom i ministrantom i wszystkim posługującym na liturgii, oraz Wam, którzy przeżywaliście ten czas Triduum na wspólnej modlitwie w naszej świątyni; szczególne podziękowania wszystkim adorującym Pana Jezusa w Wielki Piątek i W. Sobotę.
Dzieląc się radością Wielkanocnego poranka, pragnę życzyć, Parafianom i Gościom, aby Zmartwychwstały Pan wlewał w serca radość i nadzieję, rozjaśniał dni codziennego życia i prowadził do poznania i umiłowania Prawdy i Miłości, oraz Życia, które odniosło zwycięstwo nad śmiercią i szatanem. Radosnych i błogosławionych Świąt Wielkanocnych. Chrystus Zmartwychwstał. Alleluja!
Prasa katolicka: Niedziela, Idziemy
Dla dzieci, do kl. 5, są Ziarenka – odpowiedzi przynosimy do skrzyneczki.