Parafia Św. Józefa Oblubieńca NMP w Otwocku-Wólce Mlądzkiej

Parafia Św. Józefa Oblubieńca NMP w Otwocku-Wólce Mlądzkiej Parafia pod wezwaniem Świętego Józefa Oblubieńca NMP w Otwocku

Dziś o godzinie 18 zgromadziliśmy się na uroczystej Mszy Świętej, podczas której modliliśmy się w intencji naszego księd...
17/04/2026

Dziś o godzinie 18 zgromadziliśmy się na uroczystej Mszy Świętej, podczas której modliliśmy się w intencji naszego księdza Proboszcza - Roberta Turyka. Dziękowaliśmy za dar jego życia oraz powołania do kapłaństwa, a także prosiliśmy o potrzebne łaski na dalsze lata posługi.

Po mszy wspólnie z księdzem Proboszczem cieszyliśmy się tym czasem w salce parafialnej.

17 kwietnia swoje imieniny obchodzi ks. Proboszcz - Robert Turyk SAC. Zapraszamy na mszę świętą, dziś o godzinie 18:00, ...
17/04/2026

17 kwietnia swoje imieniny obchodzi ks. Proboszcz - Robert Turyk SAC. Zapraszamy na mszę świętą, dziś o godzinie 18:00, w trakcie której będziemy modlili się w intencji solenizanta.

Msza Święta Dziecięca 💐✝️Dzisiaj o godzinie 11:30 odbyła się uroczysta msza Święta ze szczególnym udziałem dzieci – popr...
12/04/2026

Msza Święta Dziecięca 💐✝️

Dzisiaj o godzinie 11:30 odbyła się uroczysta msza Święta ze szczególnym udziałem dzieci – poprzez scholę, ministrantów oraz kazanie skierowane do najmłodszych uczestników Kościoła.

Po mszy Świętej Ks. Michał zabrał dzieci do kaplicy miłosierdzia, gdzie wraz z rodzicami modliły się wspólnie za najtwardszych grzeszników.

Zapraszamy na godzinę miłosierdzia Bożego na godzinę 15.00 ✝️

Za nami kwietniowe nabożeństwo "Idźcie do Józefa". W tym miesiącu miało szczególny, paschalny charakter - ponieważ przeż...
08/04/2026

Za nami kwietniowe nabożeństwo "Idźcie do Józefa". W tym miesiącu miało szczególny, paschalny charakter - ponieważ przeżywaliśmy je w Oktawie Wielkanocy.

Konferencja wygłoszona przez Ks Michał Owczarz nawiązywała do Zmartwychwstałego, również przy użyciu porównań do Józefa Egipskiego. Następnie trwaliśmy na modlitwie, którą rozpoczęliśmy hymnem z nieszporów paschalnych, a następnie przez pieśni paschalne wielbiliśmy Boga i prosiliśmy, aby podniósł nas z grobu naszych grzechów.

Nagranie konferencji i modlitwy można obejrzeć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=B6dwSMznLwI

Serdecznie dziękujemy wszystkim za obecność i wspólną modlitwę!

05/04/2026

Przeżywamy dziś Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego – dzień radości, który wieńczy Święte Triduum Paschalne.

W ostatnich dniach wspólnie celebrowaliśmy najważniejsze wydarzenia naszej wiary: zbawczą mękę, śmierć i zmartwychwstanie Pana Jezusa. Każdego wieczoru gromadziliśmy się na liturgii, by razem trwać przy Chrystusie i dziękować za Jego nieskończoną miłość.

Te wyjątkowe chwile zostały uwiecznione na zdjęciach. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu – trzyminutowego podsumowania naszego wspólnotowego przeżywania Triduum Paschalnego.

Niech ta radość Zmartwychwstania trwa w naszych sercach! Alleluja! 🙏

Niebo i ziemia radują się, Alleluja! Ze zmartwychwstania Twego Chryste, Alleluja!W czasie Wigilii Wielkanocnej usłyszeli...
05/04/2026

Niebo i ziemia radują się, Alleluja!
Ze zmartwychwstania Twego Chryste, Alleluja!

W czasie Wigilii Wielkanocnej usłyszeliśmy wezwanie: „Weselcie się, zastępy Aniołów w niebie! Weselcie się, słudzy Boga! Niech zabrzmią dzwony głoszące zbawienie, gdy tak wielki Król odnosi zwycięstwo! Raduj się, ziemio, opromieniona tak niezmiernym blaskiem, bo jesteś wolna od mroku, co świat okrywa! Niech ta świątynia zabrzmi potężnym śpiewem całego ludu!" Posłuszni temu wezwaniu pójdzmy za Chrystusem Zmartwychwstałym, aby wyznać naszą wiarę w Jego zwycięstwo nad śmiercią i szatanem. Zmartwychwstałemu Chrystusowi, obecnemu wśród nas w Najświętszym Sakramencie, dziękujemy za to, że otworzył wierzącym Królestwo niebios.

Mszę świętą rezurekcyjną celebrował ks. Proboszcz. Koncelebrował również ks. Michał Owczarz.

Wszystkim Parafianom składamy najserdeczniejsze życzenia na Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarzy Was obfitymi łaskami swojego Błogosławieństwa.

Szczęść Boże!

Trzecia część fotorelacji z tegorocznej Wigilii Paschalnej. 4 kwietnia 2026  r. , w noc Zmartwychwstania zgromadziliśmy ...
05/04/2026

Trzecia część fotorelacji z tegorocznej Wigilii Paschalnej.

4 kwietnia 2026 r. , w noc Zmartwychwstania zgromadziliśmy się aby wspólnie przeżywać najwazniejsza liturgię w całym roku - Wigilię Paschalną. Liturgii przewodniczył ks. Michał Owczarz SAC a koncelebrowali ks. Proboszcz, ks. Mirosław, ks. Józef oraz ks. Andrzej, który wygłosił homilię.

Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę i udział w tej wspaniałej celebracji.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Anny Kurek.

Druga część fotorelacji z tegorocznej Wigilii Paschalnej. 4 kwietnia 2026  r. , w noc Zmartwychwstania zgromadziliśmy si...
05/04/2026

Druga część fotorelacji z tegorocznej Wigilii Paschalnej.

4 kwietnia 2026 r. , w noc Zmartwychwstania zgromadziliśmy się aby wspólnie przeżywać najwazniejsza liturgię w całym roku - Wigilię Paschalną. Liturgii przewodniczył ks. Michał Owczarz SAC a koncelebrowali ks. Proboszcz, ks. Mirosław, ks. Józef oraz ks. Andrzej, który wygłosił homilię.

Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę i udział w tej wspaniałej celebracji.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Anny Kurek.

O, zaiste błogosławiona noc, jedyna, która była godna poznać czas i godzinę zmartwychwstania Chrystusa. O tej to nocy na...
05/04/2026

O, zaiste błogosławiona noc, jedyna, która była godna poznać czas i godzinę zmartwychwstania Chrystusa. O tej to nocy napisano: a noc jako dzień zajaśnieje, oraz: noc będzie mi światłem i radością.

4 kwietnia 2026 r. , w noc Zmartwychwstania zgromadziliśmy się aby wspólnie przeżywać najwazniejsza liturgię w całym roku - Wigilię Paschalną. Liturgii przewodniczył ks. Michał Owczarz SAC a koncelebrowali ks. Proboszcz, ks. Mirosław, ks. Józef oraz ks. Andrzej, który wygłosił homilię.

Wigilia Paschalna składała się z Liturgii Światła, Liturgii Słowa, Liturgii Chrzcielnej oraz Liturgii Eucharystycznej.

Podczas Liturgii Światła, przed kościołem, ks. Michał poświęcił ogień a następnie wniósł do świątyni Paschał trzykrotnie śpiewając "Światło Chrystusa". Następnie w podniosły sposób, w wyciemnionym kościele odśpiewał Exultet, po którym rozpoczęliśmy Liturgię Słowa.

Liturgia Słowa była bogata w teksty biblijne. W pierwszym czytaniu usłyszeliśmy opis Stworzenia Świata z księgi Rodzaju. W drugim czytaniu skupialiśmy się na Ofierze Abrahama. Trzecie czytanie opisywało przejście przez Morze Czerwone z księgi Wyjścia. Czwarte czytanie z Księgi Izajasza ukazuje nam Boga, który pragnie zawrzeć z ludźmi wieczne przymierze. Bogu, który nas stworzył, przez śmierć Jezusa odkupił i zaprasza nas do wspólnoty należy się dziękczynienie. Po siódmym czytaniu z księgi Ezechiela odśpiewaliśmy hymn "Chwała na wysokości Bogu...". Podczas naszego śpiewu biły dzwony zwiastujące radość Zmartwychwstania Jezusa. Następnie celebrans uroczyście i trzykrotnie zaintonował ALLELUJA, a my wsłuchaliśmy się w słowa Ewangelii.

Po wygłoszonej przez ks. Andrzeja homilii rozpoczęła się Liturgia Chrzcielna w czasie której została poświęcona woda, odnowione przyrzeczenia chrzcielne oraz odśpiewana Litania do Wszystkich Świętych. Tegoroczna miała wyjątkowy charakter, ponieważ odbywała się na środku kościoła, co umożliwiało jeszcze większe skupienie się na tych tajemnicach.

Następnie rozpoczęła się Liturgia Eucharystyczna, a na koniec trwającej niemalże trzy godziny Liturgii ksiądz Michał udzielił nam uroczystego błogosławieństwa, oraz odesłał lud tymi słowami: "Idźcie w pokoju Chrystusa, Alleluja, Alleluja".

Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę i udział w tej wspaniałej celebracji.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Anny Kurek.

04/04/2026

Wielka Sobota 2026 | Ciemna Jutrznia

Co się stało? Wielka cisza spowiła ziemię; wielka na niej cisza i pustka. Cisza wielka, bo Król zasnął. Ziemia się przel...
04/04/2026

Co się stało? Wielka cisza spowiła ziemię; wielka na niej cisza i pustka. Cisza wielka, bo Król zasnął. Ziemia się przelękła i zamilkła, bo Bóg zasnął w ludzkim ciele, a wzbudził tych, którzy spali od wieków. Bóg umarł w ciele, a poruszył Otchłań.

Ciemną Jutrznią rozpoczęliśmy przeżywanie Wielkiej Soboty.
O godzinie 8:00 zgromadziliśmy się na nabożeństwie, aby rozważać tajemnicę śmierci Jezusa i zstąpienia do Otchłani.

Dziękujemy za wspólną modlitwę.
Od godziny 9:00 odbywa się poświęcenie pokarmów.

Adres

Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1
Otwock
05-400

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Parafia Św. Józefa Oblubieńca NMP w Otwocku-Wólce Mlądzkiej umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Parafia Św. Józefa Oblubieńca NMP w Otwocku-Wólce Mlądzkiej:

Udostępnij