11/06/2026
𝗢𝗱 𝟭𝟬-𝗹𝗮𝘁𝗸𝗮 𝗽𝗼 𝗼𝘀𝗼𝗯𝘆 𝟴𝟬𝗽𝗹𝘂𝘀
Na zakończenie roku formacyjnego grupy, których opiekunem duchowym jest 𝒌𝒔𝒊𝒂̨𝒅𝒛 𝑲𝒂𝒎𝒊𝒍 𝑲𝒂𝒄𝒛𝒐𝒓, miały okazję wziąć udział w pielgrzymko-wycieczce. Trasa poniedziałkowej wyprawy autokarowej wiodła bowiem z Oświęcimia przez Tyniec do Krakowa i z powrotem.
O modlitewny nastrój podczas podróży zadbali przedstawiciele 𝑹𝒐́𝒛̇ 𝑹𝒐́𝒛̇𝒂𝒏́𝒄𝒐𝒘𝒚𝒄𝒉 𝒐𝒓𝒂𝒛 𝑺𝒑𝒆𝒄𝒋𝒂𝒍𝒏𝒆𝒈𝒐 𝑶𝒅𝒅𝒛𝒊𝒂ł𝒖 𝑹𝒐́𝒛̇𝒂𝒏́𝒄𝒐𝒘𝒆𝒈𝒐 od 10-latka po osoby 80plus. Natomiast 𝒘 𝒕𝒚𝒏𝒊𝒆𝒄𝒌𝒊𝒎 𝒐𝒑𝒂𝒄𝒕𝒘𝒊𝒆 𝒃𝒆𝒏𝒅𝒆𝒌𝒕𝒚𝒏𝒐́𝒘 odprawiona została specjalna msza święta 𝒘 𝒏𝒂𝒋𝒔𝒕𝒂𝒓𝒔𝒛𝒚𝒎 𝒛 𝒊𝒔𝒕𝒏𝒊𝒆𝒋𝒂̨𝒄𝒚𝒄𝒉 𝒌𝒍𝒂𝒔𝒛𝒕𝒐𝒓𝒐́𝒘 𝒘 𝑷𝒐𝒍𝒔𝒄𝒆 i każdy z ekipy liczącej blisko 50 osób mógł skorzystać z sakramentu Eucharystii.
Po nabożeństwie przyszedł czas na 𝒛𝒘𝒊𝒆𝒅𝒛𝒂𝒏𝒊𝒆 𝑴𝒖𝒛𝒆𝒖𝒎 𝑶𝒑𝒂𝒄𝒕𝒘𝒂 i poznawanie historii tego niezwykłego miejsca, w którym niemal 1000 lat temu osiedlili się „czarni mnisi”, a ich następcy – według tej samej reguły – żyją także dzisiaj.
Po interesującej wędrówce w czasie i przestrzeni od reguł monastycyzmu wywodzącego się z pustyni egipskiej po nowoczesne komputery przyszedł czas na 𝒑𝒓𝒛𝒆𝒋𝒂𝒛𝒅 𝒅𝒐 𝑳𝒂𝒔𝒌𝒖 𝑾𝒐𝒍𝒔𝒌𝒊𝒆𝒈𝒐, czyli rekreacyjnej części Lasów Miejskich Krakowa. Ponieważ atrakcji turystycznych, zabytków i miejsc, które warto zobaczyć jest tam bardzo dużo zastosowano metodę „wolnej ręki”. Niektórzy wybrali się na 𝑲𝒐𝒑𝒊𝒆𝒄 𝑷𝒊ł𝒔𝒖𝒅𝒔𝒌𝒊𝒆𝒈𝒐, którego sypanie na upamiętnienie odzyskanie przez Polskę niepodległości rozpoczęto 6 sierpnia 1934 roku. Inni wybrali natomiast ścieżkę prowadzącą do działającego od 1929 roku 𝑶𝒈𝒓𝒐𝒅𝒖 𝒁𝒐𝒐𝒍𝒐𝒈𝒊𝒄𝒛𝒏𝒆𝒈𝒐.
Nie zabrakło też czasu na posiłek oraz lody więc nic dziwnego, że zadowoleni choć zmęczeni wycieczkowiczo-pielgrzymowicze od razu po powrocie pod kościół pod wezwaniem Świętego Maksymiliana Męczennika pytali o kolejną wyprawę. Odpowiedź już znamy.
- 𝑾 𝒏𝒊𝒆𝒅𝒛𝒊𝒆𝒍𝒆̨ 12 𝒍𝒊𝒑𝒄𝒂 𝒘𝒚𝒃𝒊𝒆𝒓𝒛𝒆𝒎𝒚 𝒔𝒊𝒆̨ 𝒅𝒐 𝑪𝒛𝒆̨𝒔𝒕𝒐𝒄𝒉𝒐𝒘𝒚 – zapewnia ksiądz Kamil. – Już teraz serdecznie zapraszam, a szczegóły i termin zapisów zostaną podane w ogłoszeniach.