26/03/2020
Witamy serdecznie na stronie Duszpasterstwa Akademickiego Małopolskiej Uczelni Państwowej w Oświęcimiu.
Nasze Duszpasterstwo działa we współpracy ze Wspólnotą Salezjanów, która opiekuje się Sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Oświęcimiu. Duszpasterzem jest ks. Paweł Bróż Sdb.
Czas studiów dla wielu z młodych ludzi, to czas wkraczania w samodzielne, dorosłe życie. Często w tym okresie zapominamy o modlitwie, oddalamy się od Boga tłumacząc się brakiem czasu, nauką. Dlatego też głównym zadaniem duszpasterstwa jest opieka duchowa nad studentami, która ma przygotować do dorosłego życia zgodnie z duchowymi wartościami.
Fanpage został utworzony po to, aby budować społeczność łączącą studentów i pracowników akademickich, których łączą wspólne wartości oparte o wiarę katolicką. Jako wspólnota będziemy działać w ścisłej współpracy z Oratorium Św. Jana Bosco w Oświęcimiu.
Pragniemy wspólnie podejmować różne inicjatywy, organizować spotkania, wyjazdy, rekolekcje, pielgrzymki. Jako organizacja studencka możemy inicjować również spotkania z ciekawymi ludźmi, seminaria czy konferencje naukowe.
Zapraszamy wszystkich studentów i pracowników Uczelni do polubienia tej strony.
dr Radosław Folga