Parafia pw. św. Jadwigi Królowej w Ostrzeszowie

Parafia pw. św. Jadwigi Królowej w Ostrzeszowie Fapage parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Ostrzeszowie mgr Jacek Pochanke. W listopadzie tego roku nowy proboszcz udał się do Rzymu, gdzie bł. Jadwigi Królowej .

Parafia pw. Św Jadwigi Królowej została powołana do istnienia dekretem Biskupa kaliskiego Stanisława Napierały, który wszedł w życie 25 grudnia 1997 roku. Już 14 września 1997 roku na terenie, gdzie ma powstać nowy kościół została odprawiona Msza święta podczas, której Biskup Stanisław poświęcił ziemię i krzyż oraz ogłosił także zgromadzonym licznie mieszkańcom Ostrzeszowa, że proboszczem nowej, t

rzeciej parafii w ich mieście został ks. Jan Paweł II poświęcił kamień węgielny nowej świątyni. Początkowo Msze święte odbywały się w tzw. „Betlejemce” pod gołym niebem. Parafian nie odstraszały nawet trudne warunki pogodowe. Proboszcz powoli organizował życie parafialne – pierwsza kolęda, odpust ku czci świętej patronki Jadwigi Królowej. Od roku 1998 trwały prace nad budową tymczasowej kaplicy by wierni mogli gromadzić się na modlitwie. Szybko prowadzone prace budowlane pozwoliły odprawić pierwszą pasterkę już wewnątrz kaplicy. Po roku funkcjonowania parafii zbudowana została kaplica oraz pomieszczenia mieszkalne dla księży. Bardzo ważne wydarzenie miało miejsce 23 maja 1999 roku. Tego dnia biskup diecezjalny Stanisław Napierała poświęcił nowo wybudowaną kaplicę. Biskup w homilii podkreślił trud włożony w tworzenie nowej parafii oraz podziękował wszystkim zaangażowanym w jej tworzenie. Parafianie wraz z proboszczem organizowali w kolejnych latach duszpasterstwo i zaplecze materialne parafii. Organizowano pielgrzymki na Jasną Górę, ale także do grobu patronki parafii św. Kolejne ważne wydarzenie miało miejsce 27 czerwca 2003. Podczas uroczystej Mszy Świętej rozpoczęto budowę kościoła parafialnego. W lipcu 2004 roku rozpoczęto wylewanie jego fundamentów. Oprócz ważnego zadania, jakim jest budowa nowej świątyni parafia działała od początku przede wszystkim duszpastersko. W parafii istnieją grupy modlitewne oraz nie brakowało wiele wspólnych wyjazdów i pielgrzymek do miejsc świętych.

28 maja 2006 roku to szczególny dzień radości dla parafii św. Jadwigi Królowej. W tym dniu swoją Mszę św. Prymicyjną odprawił syn parafii ks. Bartosz Ignaszewski. Od 23 lutego do 1 marca 2007 roku nasza parafia przeżywała Misje Miłosierdzia Bożego wraz z peregrynacją obrazu Jezusa Miłosiernego. We wrześniu 2010 roku w diecezji kaliskiej rozpoczęła się peregrynacja wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej. Nawiedzenie w naszej parafii odbyło się w dniach 28 - 29 maja 2011. W maju 2012 roku nasza parafia cieszyła się kolejnym zrodzonym powołaniem. W katedrze kaliskiej święcenia kapłańskie przyjął syn naszej parafii Ks. Paweł Ponitka. Swoją Mszę św. Prymicyjną odprawił 27 maja 2012 roku.

Dziękujemy wszystkim chórzystom i uczestnikom koncertu dla Marty
24/01/2026

Dziękujemy wszystkim chórzystom i uczestnikom koncertu dla Marty

Tak nasze maluszki dziękowały Babciom i Dziadkom
19/01/2026

Tak nasze maluszki dziękowały Babciom i Dziadkom

Święta Pani z Fatimy módl się za nami
13/01/2026

Święta Pani z Fatimy módl się za nami

Dziejemy wszystkim uczestnikom Orszaku Trzech Króli
06/01/2026

Dziejemy wszystkim uczestnikom Orszaku Trzech Króli

W naszej parafii na poniedziałkowych spotkaniach z szydełkiem Panie przygotowują serduszka. Serca te będą rozprowadzane ...
05/01/2026

W naszej parafii na poniedziałkowych spotkaniach z szydełkiem Panie przygotowują serduszka. Serca te będą rozprowadzane 18 stycznia po Mszy św. o godzinie 11:00 oraz po koncercie 24 stycznia. Dochód z serc przeznaczony będzie na rehabilitację dla Marty, która jest jedną z naszych scholanek. Serca można zakupić np. dla Babci i Dziadka z okazji ich święta.

Dziękuję za pomoc w rozdawaniu żywności
25/12/2025

Dziękuję za pomoc w rozdawaniu żywności

Błogosławionych świąt Bożego Narodzenia
25/12/2025

Błogosławionych świąt Bożego Narodzenia

24/12/2025

Mamy do rozdania ryby iinne produkty żywnościowe od 9.00 na strzeslnicy wydajemy. Zapraszamy

Dziękujemy za wspólne bycie razem oczekiwanie na Roratach
22/12/2025

Dziękujemy za wspólne bycie razem oczekiwanie na Roratach

W dniu dzisiejszym grono naszych ministrantów powiększyło się o nowego lektora. Adamie, życzymy dużo błogosławieństwa i ...
13/12/2025

W dniu dzisiejszym grono naszych ministrantów powiększyło się o nowego lektora. Adamie, życzymy dużo błogosławieństwa i radości w czytaniu Słowa Bożego.

Drodzy ParafianieW życiu każdej parafii przychodzą chwile, w których słowa wdzięczności splatają się z nutą wzruszenia. ...
06/12/2025

Drodzy Parafianie
W życiu każdej parafii przychodzą chwile, w których słowa wdzięczności splatają się z nutą wzruszenia. Po ponad czterech latach owocnej służby żegnamy naszego wikariusza, czcigodnego księdza Łukasza, który decyzją Kościoła zostaje posłany do nowej misji – obejmuje urząd proboszcza parafii w Nowej Wsi Książęcej.
W imieniu całej wspólnoty parafii św. Jadwigi Królowej pragniemy wypowiedzieć słowa głębokiej wdzięczności i uznania za piękne świadectwo kapłańskiego życia, które pozostawił wśród nas.
Za gorliwość kapłańskiego serca
Za głoszenie Słowa Bożego
Za święte sprawowanie sakramentów
Za troskę o wspólnoty i grupy parafialne
W szczególny sposób dziękujemy Ci za duchową opiekę nad ministrantami, za budowanie ich formacji i wspólnoty.
Wyrażamy wdzięczność za obecność wśród młodzieży, za cierpliwość i zrozumienie, które pomagały młodym ludziom odnajdywać swoje miejsce w Kościele.
Dziękujemy za zaangażowanie w Grupę Ojca Pio, za wspólną modlitwę, prowadzenie i duchowy autorytet.
Za odpowiedzialność za życie parafii
Z wyrazami uznania dziękujemy za troskę o kancelarię parafialną, za rzetelność w podejmowanych obowiązkach, za organizację wielu wydarzeń i uroczystości.
Jako proboszcz pragnę także osobiście podziękować Ci za braterską współpracę, za lojalność, życzliwość i gotowość do zastępowania mnie w chwilach potrzeby. Twoja obecność była dla mnie wsparciem i umocnieniem.
Księże Łukaszu, w sercach parafian pozostaniesz jako kapłan oddany Chrystusowi i ludziom, jako duszpasterz wrażliwy, odpowiedzialny i pełen pasji. Za to wszystko z serca dziękujemy.
Wyruszasz teraz na nową drogę – drogę proboszcza, pasterza odpowiedzialnego za powierzony sobie lud. Życzymy Ci, abyś wszedł w tę misję z odwagą, ufnością i pokojem serca. Niech Duch Święty obdarzy Cię mądrością, a ludzie, wśród których będziesz posługiwał, niech otoczą Cię życzliwością i szacunkiem.
Niech Chrystus, Najwyższy Kapłan, zawsze będzie Twoją siłą.
Niech Matka Najświętsza, Patronka kapłanów, otacza Cię swoim macierzyńskim płaszczem.
Niech św. Jadwiga Królowa uprasza Ci potrzebne łaski i światło na każdy dzień.
Z wdzięcznością, szacunkiem i modlitwą mówimy dziś:
Szczęść Ci Boże na nowej drodze kapłańskiej posługi!

Adres

Aleja Jana Pawła II 4
Ostrzeszów
63-500

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Parafia pw. św. Jadwigi Królowej w Ostrzeszowie umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Parafia pw. św. Jadwigi Królowej w Ostrzeszowie:

Udostępnij