27/06/2021
Witamy wszystkich w ostatnią niedzielę czerwca, a jednocześnie pierwszą niedzielę wakacji - Szczęść Boże :)
Jednym z najbardziej niedocenianych zmysłów jest dotyk. Dzięki niemu poznajemy świat i ludzi. Zmysł ten wykorzystywał również Pan Jezus podczas uzdrowień. Choć zewnętrznie dotykał On chorego ciała, to jednak bardzo często gest ten prowadził do przemiany duchowej. Jezus wciąż dotyka ludzi - przez słowa Ewangelii, przez wydarzenia dziejące się w ich życiu, wreszcie przez ludzi, których stawia im na drodze. Czy i ja pozwalam naszemu Panu na ten uzdrawiający gest? Jak reaguję na Jego dotyk?
Dzisiejszy odcinek jest ostatnim w serii "Duch Liturgii". Wszystkim tym, którzy przez te półtora roku trwali na rozważaniu Słowa Bożego serdecznie dziękuję. Jestem wdzięczny za każde dobre słowa i pozostawione komentarze. Niech Bóg Wam błogosławi na drodze rozważania Pisma Świętego i pogłębiania przyjaźni z Chrystusem.
Wyrazy wdzięczności kieruję również pod adresem pana Marka Grycmana, który był odpowiedzialny za wizualną stronę rozważań oraz ich montaż. Tej trudnej pracy nie sposób nie docenić - wielkie dzięki :)
Życzę wszystkim udanych, bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia gdzieś, kiedyś... :)
ks. Łukasz