godz. 18:00
Spotkania dla kobiet:
II wtorek m-ca godz. 18:00
Rozważania biblijne:
II i IV środa m-ca 18:00 Kościół Chrześcijan Baptystów w Rzeczypospolitej Polskiej głosi, że człowiek powstał za sprawą Stworzyciela, Boga, który wszystko zaplanował. Na samym początku dziejów ludzkości człowiek był istotą posłuszną Bogu i żyjącą pełnią szczęścia, utrzymującą społeczność ze swoim Stwórcą. Wierzymy, ż
e księgi Biblii, która składa się ze Starego i Nowego Testamentu, są natchnione przez Ducha Świętego. Księgi te są jedynym źródłem wiedzy o Bogu. Zawarte są w nich zasady oraz wskazówki wiary i postępowania, a także prawdziwe objawienie Boże. Wierzymy w jedynego, prawdziwego, żywego, wszechmocnego, wszechobecnego, doskonałego Boga jako Ojca, Syna i Ducha Świętego, tak, iż Ojciec jest prawdziwym, wiecznym Bogiem; Syn jest prawdziwym, wiecznym Bogiem; Duch Święty jest prawdziwym, wiecznym Bogiem. Bóg jest jednym i jedynym Bogiem, a oprócz niego nie ma innego boga. Boga można poznać tylko z objawienia Bożego, zawartego w Piśmie Świętym i przy pomocy Ducha Świętego. Wierzymy, że pierwszy człowiek powstał za sprawą stworzenia go przez Boga, na swoje wyobrażenie, jako istotę świętą, dobrą, szczęśliwą i niewinną, która była w stanie mieć kontakt z Bogiem. Niestety dając się zwieść szatanowi, człowiek zgrzeszył, oddzielił się od Boga tracąc swoje podobieństwo do Niego i wpadł w stan śmierci. Ludzie, pochodzący w prostej linii od Adama odziedziczyli jego grzeszną naturę, rodzą się w grzechu jako dzieci gniewu i kroczą drogą odstępstwa. Wierzymy, że Jezus, jest ofiarą przebłagalną za nasze grzechy i tylko przez niego mamy dostęp do Boga. Ta doskonała i zupełna ofiara jest podstawą naszego zbawienia i pewnością odpuszczenia wszystkich grzechów. Mamy pewność, że Jezus Chrystus zmarł na krzyżu Golgoty, trzeciego dnia zmartwychwstał i wstąpił na niebiosa i zasiadł po prawicy chwały Bożej. Wierzymy, że Bóg pragnie, aby każdy człowiek dostąpił zbawienia. Jedynym kryterium przyjęcie tego wielkiego daru jest uwierzenie w Jezusa Chrystusa i podporządkowanie swojego życia Bożemu Słowu, a także wyznanie Go swoim zbawcą. Wierzymy, że przez działanie Ducha Świętego i Słowo Boże, człowiek rodzi się na nowo i może mieć przystęp do Boga. Wierzymy i wyznajemy, że dzięki nowemu narodzeniu człowiek staje się święty w Jezusie Chrystusie. Dzięki obecności Ducha Świętego w odrodzonym człowieku, może zwycięsko odpierać pokusy od grzechu i mogą być posłuszni Bogu. Wierzymy, że ustanowiony przez Jezusa Chrystusa chrzest powinien być udzielany jedynie ludziom na podstawie ich świadomej decyzji i na wyznanie wiary w Jezusa Chrystusa. Chrzest jest zewnętrznym wyznaniem wiary i miłości wobec Niego, a także krokiem posłuszeństwa Panu oraz aktem przyłączenia się do jego zboru. Odbywa się on poprzez całkowite zanurzenie w wodzie. Wierzymy, że Jezus Chrystus ustanowił dla kościoła Wieczerzę Pańską pod dwoma postaciami dla każdego wierzącego. Podczas spożywania wieczerzy, wierzący wspominają męczeńską śmierć Jezusa Chrystusa na krzyżu. Jako kościół stanowimy jego własność, poprzez Jego odkupieńczą śmierć. Wierzymy, że wszyscy wierzący chrześcijanie stanowią Kościół. Mają obowiązek troszczyć się wzajemnie o siebie, napominać i pilnować nauki zgodnej ze Słowem Bożym. Mają trwać we wspólnocie i nie opuszczać wspólnych spotkań. Wierzymy, że jedyną głową kościoła jest Jezus Chrystus. Wierzymy, że Bóg ustanowił małżeństwo, w którym kobieta i mężczyzna tworzą swoisty związek, w którym wzajemnie się wspierają, utrzymują kontakt ze swoim stwórcą, oraz przekazują prawdy biblijne swojemu potomstwu. Dopóki jedno z małżonków żyje, mężczyzna nie może pojąć innej kobiety za żonę; żona także nie może pojąć za męża innego mężczyzny. Wierzymy, że Pan Jezus Chrystus ponownie powróci na ziemię z wielką mocą i chwałą.