10/06/2023
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 11 CZERWCA 2023R.
1Dzisiaj przed kościołem zbierane są ofiary na KUL
2.W najbliższy czwartek przypada zakończenie oktawy Bożego Ciała. Zapraszam do Ziemnic, na Mszę św. godz. 18.00 wraz z procesją do czterech ołtarzy. Dzieci, które uzbierały 9 pierwszych piątków miesiąca, proszę o dostarczenie do poniedziałku legitymacji pierwszo-piątkowych.
3.W środę przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
4.Od kilku tygodni nie padał deszcz. Prognozy pogody nie są dla nas łaskawe. Proponuję, aby najbliższy poniedziałek był dniem postu i modlitwy z prośbą do Miłosiernego Jezusa o zesłanie deszczu. Niech każdy podejmie takie umartwienie, jakie uzna w swoim sumieniu za właściwe i dołączy do tego modlitwę. Spróbujmy w tym dniu chociaż na chwilę przyjść na adorację Najświętszego Sakramentu. Jezus powiedział: „wszystko jest możliwe dla tego kto wierzy” niech zatem wiara nas motywuje do wspólnego duchowego wysiłku.
5.Adoracja we wtorek rozpocznie się po Mszy św. i trwać będzie do godz. 21.00
6.Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
Karolina Witczak panna zam w Bojanicach
Daniel Nowak kawaler zam w Świerczynie ZAP. I
INTENCJE MSZALNE
Poniedziałek 12.06 g.18.00 Przez Serce Maryi z prośbą o właściwa pogodę na wszystkie prace w polu i gospodarstwach. Od parafian ze Świerczyny
Wtorek 13.06 g.17.00 Za wstawiennictwem MB. Świerczyńskiej do Bożej Opatrzności o błogosławieństwo w pracach rolnych.
Od parafian z Grodziska
Środa 14.06 g.18.00 Przez Serce Wspomożycielki Wiernych do Jej Syna Jezusa o miłosierdzie nad wszystkimi pracami w polu.
Czwartek 15.06.g.18.00 Zakończeni Oktawy w Ziemnicach. Przez Serce Matki Miłosierdzia wołamy o deszcz na nasze pola i opiekę nad wszystkimi pracami polowymi.
Piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa 16 czerwca
g.15.00 Msza św. ślubna Agnieszki Przybylskiej i
Pawła Nadolnego
g.17.00 Z podziękowaniem za przebite Serce Jezusa, źródło
płynących łask oraz z przeproszeniem za grzechy
naszej parafii.
Sobota 17.06
g.15.00 Do MBŚ. Z podziękowaniem za wspólnie przeżyte 60 lat w małżeństwie. Z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże i dalszą opiekę dla Jubilatów oraz ich najbliższych.
g.16.00 Z podziękowaniem za dar życia i zbawcze działanie Boga, Jedynego Dawcy wszelkich łask z okazji 70 urodzin z prośbą o dalsze błogosławieństwo i dary Ducha Świętego oraz opiekę MB.
g.18.00 +Władysławę Bronisława Marciniaków Stanisława Szeląga Stanisława Andrzejewskiego Janinę Szeląg Stanisława Szymańskiego Tadeusza Prałata z rodz. Szelągów Marciniaków Chudzińskich
XI Niedziela Zwykła 18 czerwca
g.8.00 +Władysława Gierczyka Jana Helenę Stefanię Anielę Marię Władysława Mariana Łucjana Jana Stawińskich Janinę Przybylską Jana Szulca z rodz. Homskich Rosików Gaików Gierczyków i wszystkich krewnych i dusze w czyśćcu.
g.10.30 +Stanisława Paizerta(20) Helenę Mariannę Teresę Ignacego Paizertów Tadeusza Kazimierę Walentego Kędziorów Teresę Mieczysława Hope zm. z rodziny. Z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla całej rodziny.
g.18.00 +Hieronima Kowalczyka od żony Janiny, syna Pawła i córki
Moniki z rodziną
+Mariana Tasiemskiego Jana Kolana z rodz. Tasiemskich i Kolanów
+Mariusza Kwieciaka od kolegi Piotra Borowczyka z rodzicami i
rodzeństwem
+Marię Dąbrowską od rodz. Majchrzaków z Górzna
+Stefanię Olejniczak od bratowej Kazimiery z rodziną
+Andrzeja Kramarczyka od córek Genii
+Mariusza Krauze od rodz. Kaźmierczaków
+Helenę Paizert od córki Marzeny z rodziną
+Feliksa Huberta Cecylię Henryka Kamzów
+Tadeusza Mączyńskiego (rś) oraz z przeproszeniem za grzechy
rodziny.