Parafia p.w. Świętego Jana Chrzciciela w Orzeszu - Jaśkowicach

Parafia p.w. Świętego Jana Chrzciciela w Orzeszu - Jaśkowicach Parafia Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Jaśkowicach Śląskich - parafia kościoła rzymskokatolickiego w dekanacie Orzesze w archidiecezji katowickiej. Katarzyny.

W kościele znajduje się ołtarz główny z figurą Jana Chrzciciela i historią jego życia oraz dwa ołtarze poboczne św. Barbary i św. Proboszcz: ks. Ambroży Siemianowski

Dekanat: Orzesze
Liczba parafian: 2553
Data odpustu: przedostatnia niedziela czerwca
Wieczna adoracja: 29.05. Msze św. niedzielne: 8.00, 10.30, 16.00, sobota: 16.00
Msze św. w tygodniu: pn.,śr.,czw. 7.00, wt.,pt. 17.00, I sob. 7.30, pozostałe soboty 16.00

http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/794950,wielki-piatek-droga-krzyzowa-w-orzeszu-jaskowicach-zdjecia,id,t.html
07/04/2013

http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/794950,wielki-piatek-droga-krzyzowa-w-orzeszu-jaskowicach-zdjecia,id,t.html

Parafianie z Jaśkowic uczestniczą w uroczystościach Wielkiego Tygodnia w swojej kaplicy. Wewnątrz może modlić się ok. 120 osób, pozostali wierni zgromadzili się

15/03/2013

Dobre wieści!!!!

Moim marzeniem jest, aby na Boże Narodzenie msza odbyła się już w odbudowanym kościele - mówi ks. Ambroży Siemianowski, proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Orzeszu-Jaśkowicach, gdzie w styczniu całkowicie spłonął dach kościoła.

Dwa dni temu ukazała się krótka notatka na stronie TVS nt. odbudowy kościoła w Jaśkowicach:
22/02/2013

Dwa dni temu ukazała się krótka notatka na stronie TVS nt. odbudowy kościoła w Jaśkowicach:

Już około 60 tysięcy złotych udało się zebrać na odbudowę dachu kościoła w Orzeszu-Jaśkowicach, zniszczonego przez pożar w styczniu tego roku. Wyłoniono także projektanta, który ma wykonać plan nowego dachu.

http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/754043,kosciol-w-orzeszu-czeka-na-projektanta-na-razie-dach-z,id,t.html
16/02/2013

http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/754043,kosciol-w-orzeszu-czeka-na-projektanta-na-razie-dach-z,id,t.html

Zakończyła się rozbiórka stropu kościoła pw. św. Jana Chrzciciela w Orzeszu-Jaśkowicach. Prace nie sprawiły wiele problemów wykonawcom robót. Po jednodniowym po

Czym jest modlitewne Jerycho!!!Dzisiaj w naszej Parafii rozpoczynamy modlitewne Jerycho w intencji odbudowy naszego kośc...
14/02/2013

Czym jest modlitewne Jerycho!!!

Dzisiaj w naszej Parafii rozpoczynamy modlitewne Jerycho w intencji odbudowy naszego kościoła. Wielu parafian zapewne zadaje sobie pytanie skąd ta forma modlitwy. Oto krótka informacja o historii tej modlitwy.

Jerycho modlitewne jest formą odwołującą się do wydarzenia w Starym Testamencie, gdzie kamienne mury Jerycha runęły po tygodniu na wskutek trąb wojsk pod wodzą Jozuego. Gdy Jozue, następca Mojżesza wprowadzał naród wybrany, wyzwolony z niewoli egipskiej do Ziemi Obiecanej, mieszkańcy Jerycha nie byli przychylni przybyszom. Izraelczycy szturmem musieli zdobywać miasto obwarowane potężnymi kamiennymi murami. Nie mogąc sprostać zadaniu tradycyjnym orężem, dowódca armii oblężniczej nakazał wojsku przemarsz wzdłuż murów obronnych przy głośnych dźwiękach trąb. Od huku trąb mury popękały i runęły, miasto zostało zdobyte. Ten historyczny epizod stał się dla nas współczesnych przyczyną do podjęcia szturmu na ogrom zła, jakie w naszych czasach szerzy się we współczesnym świecie. Stoimy wobec przełomowych wydarzeń w dziejach Europy i świata. Przełom, którego jesteśmy świadkami zdeterminowany jest narastającą falą terroryzmu w najokrutniejszych postaciach, wojnami, jak również ogółem poczynań, słusznie nazwanych cywilizacją śmierci. W nawiązaniu do tego wydarzenia ufamy, że wytrwała modlitwa jest w stanie skruszyć mury wybudowane przeciwko Bogu i życiu.

Pierwsze Jerycho różańcowe zorganizowane zostało na Jasnej Górze. Legionista Anatol Kaszczuk modlił się o przyjazd do Ojczyzny papieża Jana Pawła II. W nocy z 7 na 8 grudnia 1978 r. miał otrzymać natchnienie od Matki Bożej o zorganizowaniu tygodniowej modlitwy przed Jej tronem. Przygotowania trwały do 1 maja 1979 r. Wówczas grupa rozpoczęła nieustanną modlitwę. 7 maja - w dniu zakończenia - okazało się, że nie już żadnych trudności z pozwoleniem na pielgrzymkę i Jan Paweł II przyjedzie do Polski w czerwcu. Potem grupa towarzyszyła modlitewnie papieżowi podczas każdej z jego pielgrzymek w różne rejony świata. Jerycho różańcowe to modlitewne czuwanie, które trwa nieprzerwanie przez siedem dni i nocy. Nie słychać tu głośnych trąb spod murów Jerycha, w modlitewnym skupieniu słowa Modlitwy Pańskiej i Pozdrowienia Anielskiego, splecione w Święty Różaniec, wypowiadane we wspólnocie lub szeptane w osobistej zadumie przeszywają Niebiosa i płyną przed Tron Najwyższego, zanosząc zadośćuczynienie Bogu za grzechy świata, narodów Europy, a także za grzechy Polaków.

Źródło: http://www.lublin.bernardyni.pl/jerycho_2012.html

Lublin - klasztor i parafia OO. Bernardynów

http://mikolow.naszemiasto.pl/artykul/1720151,pozar-kosciola-w-jaskowicach-odbudowa-ruszy-wiosna,id,t.html
12/02/2013

http://mikolow.naszemiasto.pl/artykul/1720151,pozar-kosciola-w-jaskowicach-odbudowa-ruszy-wiosna,id,t.html

Spalony dach kościoła św. Jana Chrzciciela w Orzeszu został już rozebrany. Trwa rozbiórka sklepienia, które zniszczył pożar kościoła. A wierni zasilają konto parafii. Na odbudowę świątyni trzeba jednak poczekać. Pisze Damian Hatko

W wersji elektronicznej "Gościa Niedzielnego" pojawiła się zapowiedź kolejnego artykułu o odbudowie naszego Kościoła aut...
08/02/2013

W wersji elektronicznej "Gościa Niedzielnego" pojawiła się zapowiedź kolejnego artykułu o odbudowie naszego Kościoła autorstwa Przemysława Kucharczaka:
http://katowice.gosc.pl/doc/1447900.Bilans-strat

Rozbiórka uszkodzonego przez ogień stropu kościoła św. Jana Chrzciciela jest zakończona. Teraz czas na odbudowę.

03/02/2013

Informacje o kwotach zebranych w innych parafiach dostępne w Internecie:
1. Parafia św. Rodziny w Piekarach:
"W minioną niedzielę panie z Zespołu Charytatywnego zebrały przed kościołem ofiarę na spalony dach kościoła w Jaśkowicach ofiarę w wysokości 4840,00 zł".
http://website24h1.kei.pl/swrodzina/index.php/ogoszenia-parafialne.html
2. Parafia Wszystkich Świętych w Pszczynie:
"Na odbudowę kościoła w Jaśkowicach złożyliśmy w zeszłą niedzielę 5.150 zł".
3. Parafia Matki Bożej Różańcowej w Moszczenicy:
"Zebrano kwotę 2 500,00 zł""

Dziękujemy!!!

Parafia p.w. Świętej Rodziny

03/02/2013

Parafia św. Michała Archanioła w Ornontowicach zebrała - jak można przeczytać w dzisiejszych ogłoszeniach - rekordową kwotę: 10 745,00 PLN na odbudowę zniszczonego przez pożar dachu kościoła w Jaśkowicach
Bóg zapłać!!!
http://www.ornontowice.wiara.org.pl/index.php?id=8

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIEparafii Świętego Michała Archanioła w Ornontowicach 03 lutego 2013 IV NIEDZIELA ZWYKŁA

Radio Express o potrzebie pomocy w odbudowie:http://www.radioexpress.pl/pliki/news.php?id=15280
03/02/2013

Radio Express o potrzebie pomocy w odbudowie:
http://www.radioexpress.pl/pliki/news.php?id=15280

Po pożarze kościoła w parafii św Jana Chrzciciela w Orzeszu-Jaśkowicach trwa zbiórka pieniędzy na odbudowę dachu świątyni, który spłonął 14 stycznia. Jak dotąd mieszkańcy naszego regionu przekazali na ten cel ponad 30 tys. zł.

Adres

Ulica Wolności 20
Orzesze
43-180

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Parafia p.w. Świętego Jana Chrzciciela w Orzeszu - Jaśkowicach umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Parafia p.w. Świętego Jana Chrzciciela w Orzeszu - Jaśkowicach:

Udostępnij