Parafia pw. św. Zygmunta w Opinogórze Górnej

Parafia pw. św. Zygmunta w Opinogórze Górnej Parafia rzymskokatolicka diecezji płockiej

Msze Święte w niedzielę:
8.00 / 10.00 / 12.00

Kancelaria:
wtorek, środa, piątek 16.00 - 17.00

Proboszcz:
Ks.

Zbigniew Stanisław Rembała

Konto parafii:
38 1240 5282 1111 0011 3024 0672
Bank Pekao S. A.

Dzisiaj nasz Ksiądz Proboszcz obchodził 35. rocznicę święceń kapłańskich. Z tej okazji odprawił uroczystą Mszę Świętą, p...
25/05/2026

Dzisiaj nasz Ksiądz Proboszcz obchodził 35. rocznicę święceń kapłańskich. Z tej okazji odprawił uroczystą Mszę Świętą, podczas której nasza wspólnota parafialna modliła się w Jego intencji, dziękując Bogu za dar Jego powołania i niezwykłej drogi kapłańskiej.
Przez ponad 30 lat posługi misyjnej Ksiądz niósł Ewangelię tam, gdzie najbardziej jej brakowało — z odwagą, pokorą i sercem otwartym na każdego człowieka. Jego życzliwość, dobroć i oddanie stały się dla wielu ludzi znakiem Bożej obecności i nadziei.
Dziś, jako nasz Proboszcz, nadal pokazuje nam, jak wygląda kapłaństwo przeżywane z miłością i pełnym oddaniem. Jego ciepłe słowo, troska o parafię i każdego parafianina budują naszą wspólnotę i umacniają naszą wiarę.
Niech Pan Bóg obdarza Księdza zdrowiem, pokojem serca i siłą na kolejne lata posługi. Niech Duch Święty prowadzi każdego dnia, a Maryja otacza swoją matczyną opieką.

Oddychaj we mnie, Duchu Święty, abym myślał o tym, co święte.Prowadź mnie, Duchu Święty, abym czynił to, co święte.Przyc...
24/05/2026

Oddychaj we mnie, Duchu Święty, abym myślał o tym, co święte.Prowadź mnie, Duchu Święty, abym czynił to, co święte.Przyciągaj mnie do siebie, Duchu Święty, abym miłował to, co święte.Umacniaj mnie, Duchu Święty, abym strzegł tego, co święte.Strzeż mnie, Duchu Święty, abym nigdy nie utracił tego, co święte. Amen.

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH OD 25 DO 31 MAJA.
24/05/2026

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH OD 25 DO 31 MAJA.

Panie Jezu,  otocz swoją opieką dzieci, które dziś przyjęły Cię do serca.  Spraw, aby zawsze trwały blisko Ciebie,  koch...
17/05/2026

Panie Jezu,
otocz swoją opieką dzieci, które dziś przyjęły Cię do serca.
Spraw, aby zawsze trwały blisko Ciebie,
kochały prawdę, wybierały dobro
i nigdy nie zagubiły drogi do Twojej miłości.
Błogosław im na każdy dzień. Amen.

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH OD 18 DO 24 MAJA.
17/05/2026

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH OD 18 DO 24 MAJA.

Nasi ministranci wczoraj godnie reprezentowali parafię podczas XXI Mistrzostw LSO Diecezji Płockiej w piłkę nożną. Dzięk...
17/05/2026

Nasi ministranci wczoraj godnie reprezentowali parafię podczas XXI Mistrzostw LSO Diecezji Płockiej w piłkę nożną. Dziękujemy za zaangażowanie, sportową walkę i piękne świadectwo wspólnoty. Gratulujemy! ⚽

https://www.facebook.com/share/p/1E2eJGTHWS/
13/05/2026

https://www.facebook.com/share/p/1E2eJGTHWS/

13 maja 1917 - pierwsze objawienie się Matki Bożej w Fatimie w 1917 r.

"13 maja 1917 r. bawiliśmy się z Hiacyntą i Franciszkiem na szczycie zbocza Cova da Iria. Budowaliśmy murek dookoła gęstych krzewów, kiedy nagle ujrzeliśmy jakby błyskawicę.
- „Lepiej pójdźmy do domu - powiedziałam do moich krewnych. - Zaczyna się błyskać, może przyjść burza".
- „Dobrze!" - odpowiedzieli.
Zaczęliśmy schodzić ze zbocza, poganiając owce w stronę drogi. Kiedy doszliśmy mniej więcej do połowy zbocza, blisko dużego dębu, zobaczyliśmy znowu błyskawicę, a po zrobieniu kilku kroków dalej, ujrzeliśmy na skalnym dębie Panią w białej sukni, promieniującą jak słońce.
Byliśmy tak blisko, że znajdowaliśmy się w obrębie światła, które Ją otaczało, lub którym Ona promieniała, mniej więcej w odległości półtora metra.
Potem Nasza Droga Pani powiedziała:
- „Nie bójcie się! Nic złego wam nie zrobię!"
- „Skąd Pani jest?" - zapytałam.
- „Jestem z Nieba!"
- „A czego Pani ode mnie chce?"
- „Przyszłam was prosić, abyście tu przychodzili przez 6 kolejnych miesięcy, dnia 13 o tej samej godzinie. Potem powiem, kim jestem i czego chcę. Następnie wrócę jeszcze siódmy raz"

- „Czy ja także pójdę do nieba?"
- „Tak!"
- „A Hiacynta?"
- „Też!"
- „A Franciszek?"
- „Także, ale musi jeszcze odmówić wiele różańców".

Przypomniałam sobie dwie dziewczynki, które niedawno umarły. Były moimi koleżankami i uczyły się tkactwa u mojej starszej siostry.
- „ Maria das Neves jest już w niebie?"
- „ Tak, jest". (Zdaje się, że miała jakieś 16 lat.)
- „ A Amelia?"
- „ Zostanie w czyśćcu aż do końca świata". (Sądzę, że mogła mieć 18 do 20 lat.)

- „ Czy chcecie ofiarować się Bogu, aby znosić wszystkie cierpienia, które On wam ześle jako zadośćuczynienie za grzechy, którymi jest obrażany i jako prośba o nawrócenie grzeszników?"
- „ Tak, chcemy!"
- „ Będziecie więc musieli wiele cierpieć, ale łaska Boża będzie waszą siłą!"

Wymawiając te ostatnie słowa (łaska Boża itd.) rozłożyła po raz pierwszy ręce przekazując nam światło tak silne, jak gdyby odblask wychodzący z Jej rąk. To światło dotarło do naszego wnętrza, do najgłębszej głębi duszy i spowodowało, żeśmy się widzieli w Bogu, który jest tym światłem, wyraźniej niż w najlepszym zwierciadle.

Pod wpływem wewnętrznego impulsu również nam przekazanego, padliśmy na kolana i powtarzaliśmy bardzo pobożnie:
- „O Trójco Przenajświętsza, uwielbiam Cię. Mój Boże, Mój Boże, kocham Cię w Najświętszym Sakramencie".

Po chwili Nasza Droga Pani dodała:
- „Odmawiajcie codziennie różaniec, aby uzyskać pokój dla świata i koniec wojny!"

Potem zaczęła się spokojnie unosić w stronę wschodu i wreszcie znikła w nieskończonej odległości. Światło, które Ją otaczało zdawało się torować Jej drogę do przestworza niebieskiego. Z tego powodu mówiliśmy nieraz, że widzieliśmy, jak się niebo otwierało."

Źródło:
Pełny tekst objawień
TEKST. Objawienia Matki Bożej w Fatimie: maj - październik 1917 https://share.google/OQdPxEJxGHPVM7Kt9

Czy dobrze przekładam w swoim życiu Pismo Święte?Czy moje słowa i czyny są świadectwem wiary dla innych?Czy moje decyzje...
10/05/2026

Czy dobrze przekładam w swoim życiu Pismo Święte?
Czy moje słowa i czyny są świadectwem wiary dla innych?
Czy moje decyzje naprawdę prowadzą mnie drogą, która jest miła Panu Bogu?
Czy żyję tak, aby osiągnąć zbawienie?

Każdy z nas jest zaproszony, by — jak uczy św. Paweł w Rz 12,2 — odnawiać swój umysł, rozeznawać dobro i wybierać to, co podoba się Bogu. To pytania, które warto stawiać sobie codziennie, bo one prowadzą do nawrócenia, pokoju serca i prawdziwej radości życia w łasce.

Adres

Ulica Z. Krasińskiego 1
Opinogóra Górna
06-406

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Parafia pw. św. Zygmunta w Opinogórze Górnej umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij