14/05/2024
🌿Ogłoszenia🌿
Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – Niedziela 12 maja 2024
🔴 Przeżywamy piękny miesiąc maj, miesiąc Matki Bożej. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe codziennie o godz. 17:30 . Zachęcamy by
gromadzić się przy kapliczkach w poszczególnych miejscowościach.
🔴 Wtorek 14 maja – Święto Macieja Apostoła
🔴 Czwartek 16 maja- Święto św. Andrzeja Boboli
🔴 Pamiętajmy o zbliżającej się uroczystości Bożego Ciała. W tym roku 30 maja. Zachęcamy do zaangażowania się i przygotowania procesji i czterech ołtarzy. Ołtarze organizowane przez te same miejscowości i w tych samych
miejscach jak w ubiegłych latach.
➡️Pierwszy Ołtarz – wierni z Jemiołowa, Łutynowa, Łutynówka i Nadrowa.
➡️Drugi Ołtarz – wierni z Królikowa, Lichtajn, Kunek i Drwęcka.
➡️Trzeci Ołtarz – wierni z Mierek, Pawłowa, Dębowej Góry i Świerkocina.
➡️Czwarty Ołtarz – pod opieką wiernych z Olsztynka.
Informacje o odpuście parafialnym 7 czerwca:
Zbliża się czas uroczystości odpustowych w naszej parafii. W wielu wspólnotach parafialnych przeżywa się ten dzień bardzo uroczyście i organizowane są różnego rodzaju festyny. W minionym roku odbył się pierwszy piknik odpustowy. Gościliśmy pośród mieszkańców Lichtajn, za co jeszcze raz serdecznie dziękuję.
W tym roku naszą zabawę odpustową zorganizujemy w Waszecie.
Pokrótce przedstawię jaka forma i w jaki sposób będzie można wziąć udział w naszym święcie. Wiadomo, że głównym wydarzeniem będzie Msza Święta odpustowa, która zostanie odprawiona 7 czerwca o godz. 17 00 . Będzie to piątek a więc dzień pracy. Z tego powodu nie możemy zaplanować głównej
Mszy Świętej na wcześniejszą godzinę. Po zakończeniu Mszy Świętej udamy się na miejsce naszego festynu, który będzie miał formę pikniku i biesiady. Miejscem naszego biesiadowania będzie „Ośrodek wypoczynkowy w Waszecie”. Za możliwość organizacji pikniku w tamtym miejscu jestem bardzo wdzięczny Gospodarzom.
Biesiada będzie trwała do późnych godzin nocnych a forma biesiadowania będzie zależna od tego jak sami się zorganizujemy. Nie będzie żadnych stoisk z garmażerką ani napojami. Nie będzie nic w sprzedaży. Wszystko zabieramy ze sobą. Tak zwane „Koszykowe”. Dlatego przygotowując się do tego wydarzenia trzeba będzie zorganizować się w małe grupy 6-12 osobowe, czy też większe, które będą tworzyły oddzielne stoły biesiadowania. W tych grupach należy ustalić, kto z kim. Biesiada Uroczysta, a jak weselna i uroczysta, to na każdym weselu odpowiednie wiktuały. Trudno będzie uczestniczyć w tym wydarzeniu w pojedynkę, dlatego ważne jest aby umieć ze sobą nawiązać kontakt i wspólnie, w gronie rodziny czy też znajomych, przygotować właściwy koszyk.
Za stoły i krzesła, czy też ławki odpowiedzialne będą osoby z poszczególnych miejscowości, które wyrażą chęć zaangażowania się i koordynacji pikniku. Gdy więc zbierzemy grupę przyjaciół lub rodziny trzeba będzie zgłosić się do niżej wskazanej osoby i podać liczbę potrzebnych miejsc siedzących, które będą dla was wymagane. Zadaniem osoby koordynującej będzie zapewnienie właśnie tylu ławek i stołów aby wszyscy mogli siedzieć przy wspólnym stole ( od 6 do więcej osób ). Oraz przygotowania jednego miejsca grillowania dla mieszkańców swej miejscowości.
Osoby które podjęły się koordynacji w poszczególnych miejscowościach w minionym roku to:
Jemiołowo – Pan Andrzej Czekała - tel. 601 613 667;
Królikowo – Pan Roman Domżalski – tel. 501 926 154
Lichtajny – Pan Rafał Orzechowski – tel. 601 362 441
Mierki – Pan Halina Żydecka – tel. 603 646 346
Osoby zamieszkałe w Olsztynku mogą zgłaszać swe grupy biesiadne do:
Stowarzyszenie Olsztynek po godzinach – Pan Szymon Jankowski tel. 511 264 328 i Pani Maria Dąbrowska – tel. 728 496 538
Stowarzyszenie Wspólnie dla Olsztynka Pan Paweł Urbanowicz – tel. 535 064 633
Czekamy jeszcze na koordynatorów z Nadrowa, Łutynowa i Łutynówka, Drwęcka, Kunek i Pawłowa.
Koordynatorzy mają za zadanie przygotowanie również namiotów lub parasoli dla mieszkańców swoich miejscowości. Nigdy nie wiadomo jaka będzie pogoda, bez względu na to musimy się przygotować. Podczas biesiady prowadzona będzie zabawa taneczna, przez zaproszonego Wodzireja. Na początku biesiady zapewne
będą zaproszone do zabawy dzieci. Spróbujemy również przygotować inne atrakcje dla dzieci, które przyjdą razem z rodzicami. Tak więc uczestnictwo całych rodzin wraz ze starszymi jak i najmłodszymi jest oczekiwane.
Jedyny koszt wspólny jaki będziemy musieli ponieść to opłata za wodzireja, która wyniesie 20 zł od osoby ( dzieci do 14 roku życia zwolnione z opłaty). Opłatę tę przekazujemy koordynatorom przy wpisywaniu swojej grupy na listę, czyli rezerwacji swego stolika.
Miło będzie jeśli ktoś kto w tym roku obchodzi 25 – lecie lub 50 – lesie pożycia małżeńskiego, dołączy do nas i będzie chciał dzielić się swoją radością w tak licznym gronie. Mam nadzieję, że wszyscy chętni, którzy wezmą udział w naszym wspólnym pikniku i biesiadzie wezmą wcześniej udział we Mszy Świętej. Ta uroczystość wypływa z radości naszego spotkania i modlitwy w kościele, aby później przedłużyć ją we wspólnej zabawie.
W późniejszym terminie podam informację związaną ze środkami transportu. Wielu zapewne skorzysta ze swego samochodu. Wszystko jest do ustalenia.
Na dzień dzisiejszy to wszystkie informacje. W późniejszym terminie będą podawane uzupełnienia. Najlepiej będzie wyjaśniać wszelkie szczegóły z koordynatorami, którzy przekażą mi konkretne wskazania i podpowiedzi.
Pozdrawiam serdecznie ks. Remigiusz Klimkowski – proboszcz