04/02/2026
Za nami rejonowe spotkanie duszpasterzy rodzin i doradców życia rodzinnego Rejonu Północnego, które odbyło się w dniach 3–4 lutego 2026 r. w Olsztynie.
Był to czas modlitwy, formacji, wymiany doświadczeń i budowania wspólnoty.
Spotkanie rozpoczęliśmy od wspólnego śniadania i wykładu poświęconego rozmowie z rodzicami o edukacji seksualnej w rodzinie, który poprowadziła Katarzyna Klejdo.
Ważnym momentem była także Eucharystia, a po południu możliwość zwiedzania Sanktuarium w Gietrzwałdzie, Starego Miasta w Olsztynie oraz Muzeum Archidiecezji Warmińskiej.
Dzień zakończyło dzielenie się doświadczeniami i dobrymi praktykami duszpasterstwa rodzin w poszczególnych diecezjach.
Drugi dzień rozpoczęliśmy jutrznią, a następnie wysłuchaliśmy wykładu ks. prof. dr. hab. Mariana Machinka na temat duszpasterstwa rodzin wobec współczesnych wyzwań bioetycznych.
Spotkanie zakończyliśmy podsumowaniem, wspólną Eucharystią oraz obiadem.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność, zaangażowanie i dzielenie się doświadczeniem – szczególnie przedstawicielom diecezji drohiczyńskiej, łomżyńskiej, ełckiej i elbląskiej.
Wyrazy wdzięczności kierujemy także do Wyższego Seminarium Duchownego „Hosianum” w Olsztynie za serdeczną gościnę i otwartość.
Niech ten czas zaowocuje umocnieniem naszej posługi wobec małżeństw i rodzin. 🙏