Formacja Ewangelizatorów Kerygma

Formacja Ewangelizatorów Kerygma Jeśli chcesz dzielić się swoją wiarą, ale nie wiesz jak lub wiesz jak, ale nie masz z kim, to zapraszamy na bezpłatne zajęcia od października!

14/04/2023
14/05/2020

Jestem Danka. Mam 47 lat.

10 lat temu poznałam żywego Boga, który jest Miłością i działa tu i teraz.
Wcześniej byłam tzw. niedzielną katoliczką.Byłam jednak duchowo bardzo zagubiona.Wydawało mi się że Boga nie interesuje to co ze mną się dzieje.
To myślenie zmieniły diametralnie rekolekcje z o. Johnem Bashobora w listopadzie 2009 roku. Bóg ukazał mi się jako kochające czułe Dłonie Ojca, które niezwykle czule z nieopisaną Miłością kołyszą mnie jak maleńkie dziecko.Ta wizja była tak realna, że już zawsze chciałam być Blisko Boga w cieniu Jego czułej Miłości.Pojednałam się z Panem Bogiem.Bardzo często zaczęłam korzystać z sakramentów pokuty i Eucharystii,zaczęłam czytać Pismo św., słuchać audycji katolickich w radio czytać książki religijne, słuchać muzyki chrześcijańskiej, wstąpiłam do Wspólnoty Uznałam Jezusa swoim Panem i Królem.Przez cały czas czułam jak Bóg bardzo mnie kocha i troszczy się o mnie.
2 lata temu zdiagnozowano u mnie nowotwór złośliwy w mięśniu kręgosłupa.Szybko traciłam siły i bardzo schudłam.Skierowano mnie do Centrum Onkologii w Warszawie.
Choroba była dla mnie ogromnym ciosem.Pracowałam jako opiekunka w Domu Pomocy społecznej.Wkrótce po diagnozie straciłam pracę.Byłam coraz słabsza a do tego często musiałam być na kontroli u lekarza w Warszawie.Na dodatek w tym samym czasie musiałam poszukać nowej stancji, w sytuacji, kiedy brakowało pokoi ponieważ do Polski przyjeżdżało wielu Ukraińców.Bóg nie zostawił mnie samej z moimi problemami.Rodzina i Wspólnota bardzo mnie wspierali finansowo.Znajoma zaproponowała mieszkanie po mamie, którą opiekowałam się wcześniej przez 7 lat oraz poleciła mnie do pracy w Hospicjum na zlecenie .Szwagier załatwił mi drugą pracę w busie dowożącym dzieci niepełnosprawne intelektualnie do szkoły.
W ubiegłym roku w czerwcu w Zesłanie Ducha Św. pojechałam do Warszawy na operację.Guz bardzo szybko się rozrastał i miał średnicę prawie 14 cm.Ogromny. Chirurg ostrzegał, że prawdopodobnie nie uda się go wyciąć w całości i w przyszłości może odrastać. Groził mi wózek inwalidzki. W drugi Dzień Zesłania Ducha Św.odbyła się operacja. Guza udało się lekarzom wyciąć w całości, a mojemu kręgosłupowi nic się nie stało.2 miesiące od operacji wróciłam do pracy w Hospicjum a niedługo potem dostałam pracę na czas nieokreślony w szpitalu. Cieszę się,że mogę pomagać chorym, szczególnie tym najsłabszym bezdomnym i opuszczonym. Nie boję się,że mogę się zarazić koronowirusem. Jestem w ręku Kochającego Boga i zgadzam się na Jego prowadzenie. On z najgorszej nawet sytuacji potrafi wydobyć dobro. Dziękuję Ci Jezu. Chwała Tobie Panie!

13/05/2020

Dlaczego jestem katolikiem. Urodziłem się w rodzinie katolickiej i w takim duchu byłem wychowywany od małego. Na przestrzeni swego życia miałem różne epizody. Spotkałem wielu różnych ludzi i miałem styczność z wieloma wspólnotami. Kościół katolicki cechuje różnorodność. Jest 1 i jednocześnie różnorodny. Znajdziemy w nim wiele rodzajów duchowości. To jest piękno i wielkie bogactwo kościoła powszechnego. Powszechnego, bo dla każdego człowieka. Nie ważnej jakiej jest narodowości czy rasy. Każdy jest do niego zaproszony. Także i ty. Tą różnorodność spaja wspólna wiara i nauka obyczajów. Kościół został ustanowiony przez Samego Jezusa, który jest naszym Panem i zbawicielem. Który umarł za Ciebie i za mnie, bo nas kocha. Jezus Cię kocha. Jezus troszczy się o każdego z nas, o mnie o Ciebie, bo jest dobrym pasterzem, który zna owce i kiedy jakaś owca zginie idzie jej szukać, by przygarnąć do swej owczarni. Jest matką , która nie porzuca swoich dzieci, która cały czas się o nie troszczy. Jest jak ojciec, który wyczekuje na drodze na swego marnotrawnego, zagubionego syna. Jezus się troszczy o każdego. Tą troskę widzę w swoim życiu. W zwykłych codziennych trudnościach. Ucząc się , jadąc do szkoły czy na spotkanie podczas podróży w ferie. doświadczam Jego opieki. Jezus jest Panem mojego życia i jemu oddaje każdy dzień. Oddaję się pod jego opiekę i pod opiekę Ducha Św. Takie przykłady 2 z życia. Może nie jakieś spektakularne wyniosłe, ale budujące mnie i moją wiarę i które sprawiają, że jestem właśnie tu. Staję i rozmawiam z Tobą. Przykłady znane każdemu studentowi. Sesja. Dużo nauki i dużo materiału. Ucząc się do 1 z przedmiotów miałem trudności na skupieniu się ciężko mi wchodził materiał . Uczyłem się już kilka dni. W końcu wieczorem nagle mnie naszła taka myśl by codziennie przed nauką modlić się o światło do Ducha Świętego. Wiec siadam i się modlę. Potem siadam dalej do nauki i ta wiedza zaczęła w końcu do mnie wchodzić, zacząłem rozumiem te pojęcia i zdałem dobrze egzamin. Teraz ta praktyka stała się powszechna. Zawsze przed nauką się modlę. W ostatnim semestrze poprawiałem przedmiot bardzo ważny, którego nie zdałem. Teraz zdałem bardzo dobrze. Inna sytuacja to egzamin z matmy. Poprawka wrześniowa. Trafiam na zadanie, które nie wiem jak sie zabrać, ale coś czuje, że to jest łatwe. Myślę , myślę i nic. Stwierdzam ,że się pomodlę do Ducha Świętego. Zacząłem. W duchu. Na egzaminie. Nie skończyłem nawet odmawiać a patrzę na zadanie i już wiem co robić. Egzamin zdany. Amen.
Takie sytuacje w życiu pomagają przy wzroście duchowym. Wzrostowi duchowemu towarzyszą oczyszczenia. Oczyszczenia duszy. Każda osoba, która się nawróci musi przeżyć proces oczyszczenia. On nie jest łatwy, ale jest bardzo budującą i pogłębia naszą relację z Bogiem. Ja nieustannie się nawracam i oczyszczam, bo jestem tylko człowiekiem, który grzeszy, który popełnia błędy. Jesteśmy słabi i ciągle grzeszymy. Ale to jest WIELKA zachęta do tego by pracować nad sobą, by się zmieniać, by się nawracać. I kochający Bóg dał narzędzia do tego. Jest nim sakrament pokuty. Sakrament, gdzie dostajemy odpuszczenie grzechów. Jeżeli popełniliśmy grzech to podczas spowiedzi otrzymujemy Boskiego Pocieszyciela, którego otrzymaliśmy na chrzcie, a którego w wyniku grzechu utraciliśmy, który nas prowadzi czyli Ducha Świętego. Duch Święty to dawca wielu łask, cnót i owoców.
Też bardzo ważna jest właśnie ta relacja z Jezusem. Te spotkania z Nim. Ta relacja. Musisz mieć relację z Jezusem jeżeli chcesz się zbawić. Musisz z nim rozmawiać , musisz się z nim spotykać. Ta rozmową jest właśnie modlitwa. Można to porównać do relacji z Chłopakiem, z którym chcesz się ożenić. W Piśmie Świętym, bardzo często pojawia się motyw właśnie zaślubin. Naturalnym jest to, że jak chcesz się ożenić i założyć rodzinę z chłopakiem, którego znasz, z którym masz głęboką relację. Nie idziesz w ciemno. Nie ożenisz się z kimś kogo nie znasz. Jeżeli chcesz tego to oczekujesz, że będziesz z nim często rozmawiała czyli Modlitwa. Rano i wieczorem czy Po pracy, że będzie pamiętać o waszej rocznicy a nawet miesięcznicy, ale jesteś w nim tak zakochana, że obchodzisz uroczyście każdy kolejny dzień związku. I będąc w bardzo zażyłej relacji z nim, w końcu się ożenisz, ślub z Bogiem czyli pójście do nieba. Każdy chce być szczęśliwy. Bóg Cię kocha, Bóg Cię kocha i chce mieć z tobą właśnie taką relację. Amen.

Kacper

11/05/2020

Bóg jest światłością...
Kiedy nie jesteś pewien co jest celem Twojego życia, gdy głębiej zastanowisz się: "do czego ja dążę? Dobra praca, pieniądze i pewna przyszłość."
Kiedy patrzysz na Twoje codzienne środowisko czasem dostrzeżesz, że tak mało osób mówi co jest dobre a co złe, gdzie są tego granice.
Gdy w Twoim bólu zostajesz niezrozumiany, a wszystkie nieszczęścia się piętrzą i nosisz ich ciężar.
To wtedy właśnie przychodzi do Ciebie Bóg - właśnie w ciemności, w której jest każdy z nas. On daje Tobie światło, aby nadać SENS Twojemu życiu. Na tyle problemów (finansowych, emocjonalnych, zdrowotnych) Bóg nie przepisuje Ci listy zadań do zrobienia. Nie, On chce Cię przeprowadzić przez te doświadczenia a JEDYNĄ rzeczą jaką musisz zrobić to uchwycić się Go.
Jezus powiedział o sobie, że On jeden jest światłością dla świata, że to On ma słowa życia, że w tej ciemności w jakiej jest pogrążony świat - to On nieustannie jest źródłem Prawdy i każdy kto jest z Prawdy - słyszy Jego głos.
Żyj naprawdę, działaj w świetle, daj się Bogu przeniknąć i daj Mu się poprowadzić. W niebezpiecznych czasach Bóg pozostaje ponad problemami. Zaufaj Mu

Czy Bóg się interesuje zdarzeniami na świecie? Bóg jest i działa! To On każdej chwili wsłuchuje się w każde bicie serca....
28/04/2020

Czy Bóg się interesuje zdarzeniami na świecie? Bóg jest i działa! To On każdej chwili wsłuchuje się w każde bicie serca. On daje Tobie oddech, dzięki Jego miłości jesteś tu i teraz, bo On Cię powołał do życia.
Bóg nie jest wyobrażeniem człowieka, to realna Osoba, która jest źródłem miłości i z której wszystko bierze swój początek. Pan chciał, żebyś żył i daje Ci samego siebie, abyś miał życie w obfitości. Jego rany, które zadał Twój grzech, goją się, gdy powracasz do Niego. On zawsze okaże Ci swoją ojcowską dobroć.
Pan chce byś był blisko Niego, bo pragnie właśnie Ciebie. Pozwól Mu ukochać się, obdarzyć tym co dobre. Bóg posłał swojego Syna aby zmarł za Ciebie, aby wyzwolić Cię ze zła teraźniejszego i po śmierci. Przyjmij Jezusa, bo przez Niego możesz zbliżyć się do Boga. On jest obrazem Ojca, On jest drogą która do Niego prowadzi. Zaproś Jezusa do całego życia, powierz mu się, a w darze otrzymasz Ducha Świętego, by prowadził Cię przez każdy dzień. To On chce Cię pouczać i chronić przed złem, nieszczęściem. Tak właśnie Bóg opiekuje się każdym z nas i każdy oddech człowieka jest dla Niego ważniejszy niż On sam, bo oddał za Ciebie swoje życie. Jezus zmartwychwstał, aby udowodnić światu, że ma On władzę nad grzechem, nad chorobą, złem i śmiercią. Ogłoś Go Panem swojego życia, aby wzrastać z Nim w relacji i byś zbliżył się do źródła miłości, którym jest Bóg. To TERAZ jest ta chwila idealna, w której możesz to uczynić.

10/02/2020

Następne zajęcia dzisiaj, zgodnie z planem. Przepraszamy za późno wysłanego maila. Do zobaczenia!

17/11/2019

Ze względu na posługę w Gdyni, jutrzejsze spotkanie jest odwołane. Zapraszamy 2.12 :)

P.S Wszystkich zainteresowanych zapraszamy od jutra do środy na godzinę 18 do parafii Matki Bożej Bolesnej w Gdyni Orłowie 😎🤩 Będą ciekawe świadectwa i oczywiście będziemy się razem modlić 🔥

Rekolekcje trwają, jesteśmy już po pierwszej sesji i wspólnym uwielbieniu 😍. Jeżeli masz potrzebę spotkać żywego Boga, d...
16/11/2019

Rekolekcje trwają, jesteśmy już po pierwszej sesji i wspólnym uwielbieniu 😍. Jeżeli masz potrzebę spotkać żywego Boga, doświadczyć Jego mocy wciąż możesz się dołączyć 😊
Zapraszamy !
👉 salka przy katedrze Gdańsk-Oliwa

Zapraszamy na rekolekcje w najbliższą sobotę w salce obok Katedry w Gdańsku-Oliwie! Nasza formacja trwa, a rekolekcje są...
14/11/2019

Zapraszamy na rekolekcje w najbliższą sobotę w salce obok Katedry w Gdańsku-Oliwie! Nasza formacja trwa, a rekolekcje są jej bardzo ważną częścią. Po nich zamykamy zapisy na Formacje Kerygma, dlatego jeżeli chcesz nas poznać, zobaczyć o co chodzi, jesteś zainteresowany ewangelizacją lub po prostu chcesz spotkać żywego Boga, to te rekolekcje są świetną okazją!
👉 Start godzina 11.00
👉 salka obok Katedry w Gdańsku

W razie pytań pisz do nas!
Do zobaczenia :D

Uwaga! Jeszcze dwa tygodnie i zaczynamy nowy rok formacyjny!Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś - zapisz się.WEŹ ZE SOBĄ ZNA...
19/09/2019

Uwaga! Jeszcze dwa tygodnie i zaczynamy nowy rok formacyjny!
Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś - zapisz się.

WEŹ ZE SOBĄ ZNAJOMYCH!

Zostań ewangelizatorem!

Adres

Biskupa Edmunda Nowickiego 5
Oliwa
80-330

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Formacja Ewangelizatorów Kerygma umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Formacja Ewangelizatorów Kerygma:

Udostępnij