25/04/2026
CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY 26 kwietnia 2026
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w winnicy Bożej. Zbiórka ofiar do puszek na seminarium.
Próba dzieci wraz z rodzicami przed uroczystością I Komunii w czwartek o godz. 16.00.
W najbliższy piątek rozpoczniemy maryjny miesiąc – maj. Zadbajmy o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Czcić Maryję będziemy odmawiając litanię ku Jej czci w dni powszednie po mszy świętej, w piątek w ramach adoracji a w niedziele o godz. 16.00.
We wspomnienie Świętego Józefa Robotnika, 1 maja, będziemy prosili go o wrażliwość sumień i ład moralny w życiu społecznym. W związku z tym, że świąteczny dzień 1 maja 2026 roku przypada w piątek, dla dobra duchowego wiernych, udzielam dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania mięsa i pokutnego charakteru tego piątku.Wiernych korzystających z dyspensy, Diecezjan i osoby przebywające w diecezji świdnickiej, zachęcam do modlitwy w intencji pokoju i świętych powołań do służby Bożej.
† Marek MENDYK
Biskup Świdnicki
W tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Posługa sakramentalna do chorych od godz. 10.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.30.
W sobotę, 2 maja, obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze Święte tego dnia w naszym kościele będą sprawowane o godz. 8.00 oraz 11.30. W sobotę przypada też doroczny Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.
W tym tygodniu nie ma mszy św. w poniedziałek.
W środę, 29 kwietnia , zbiórka elektrośmieci – zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego czyli – komputery, pralki, drukarki, żelazka, lodówki, odkurzacze, mikrofalówki, telewizory, radia, telefony itd. Zużyty sprzęt składamy na placu przy krzyżu przed plebanią do godz. 13.00. Proszę nie zastawiać bramy wjazdowej.
W niedzielę za tydzień zmiana tajemnic różańcowych po rannej mszy św.
Wszystkim życzę błogosławionej niedzieli.