Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła

Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła numer konta bankowego
90 80110008 0010 0160 9304 0001 Jerzego Przemysława Morawicza (parzyste), Na Skraju, gen. Leopolda Okulickiego, Perłowa, rtm.

Do parafii należą: Boża Wola, Nowy Dwór Mazowiecki: Baśniowa, Boczna, Bursztynowa, Cicha, Dębowa, Diamentowa, Dobra, Jarzębinowa, Jasna, Koralowa, Leśna (do torów), Łęczna, Mała, Miła, Młodzieżowa, Modrzewiowa, gen. Witolda Pileckiego, Pogodna, Prosta, Rubinowa, Sadowa, Sosnowa, Spełnionych Marzeń, Szarych Szeregów, Szmaragdowa, Świerkowa, Wesoła, Willowa, Wiosenna, Wiślana, Wojska Polskiego (niep

arzyste do Kępy Nowodworskiej, parzyste do Morawicza), Wrzosowa, Wspólna, Prymasa Stefana Wyszyńskiego, Zacisze, Zielona, Złota, Suchocin, Wólka Górska

24/05/2026

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, 24 maja 2026r.

1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która okres wielkanocny. Udziela się odpustu zupełnego za udział w śpiewie „O Stworzycielu, Duchu przyjdź.” O 11.00 druga grupa dzieci z naszej parafii przyjmie I Komunię Świętą.
2. W tym tygodniu:
• Poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła.
• Wtorek – wspomnienie św. Filipa Neri, prezbitera.
• Środa - Msza Święta z okazji rocznicy święceń kapłańskich ks. Proboszcza o 18.00.
• Czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. O 19.00 w Archikatedrze Warszawskiej dziękczynna Msza Święta za życie i posługę bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
• Piątek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.
3. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres Komunii wielkanocnej. Przed kościołem wolontariusze Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Koło Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych Ruchowo Z Nowego Dworu Mazowieckiego będą zbierali ofiary do puszek na swoją działalność.
4. Od jutra do soboty będzie trwało malowanie kruchty kościoła. W związku z tym wejście do kościoła będzie możliwe bocznymi schodami z obydwu stron.
5. Od 1 czerwca rozpoczniemy w naszej parafii dzienną adorację Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Adoracji (od 8.00 do 18.00). Przepisy kościelne mówią, że taka adoracja może się odbywać w parafii tylko przy udziale wiernych. Dyżur na adoracji trwa 1 godzinę. W każdą niedzielę maja po mszach świętych w drugiej zakrystii można się zapisać na adorację. Zachęcamy, aby poświęcić swój czas dla Jezusa.
6. Nowy ofiaromat znajduje się w kruchcie kościoła.
7. Rycerze św. Jana Pawła II zapraszają na spotkanie autorskie z ks. Pawłem Sprusińskim, autorem książki „Zapiski z Amazonii misjonarza w Peru” 27 maja o 19.00 w świetlicy.
8. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:
• Norbert Paweł Boniecki, kawaler i Joanna Janiszek, panna. Obydwoje z parafii tutejszej. Zapowiedź druga.
• Patryk Strzelecki, kawaler i Katarzyna Gratunik, panna. Obydwoje z parafii tutejszej. Zapowiedź druga.
Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.
9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Bielanki. Małe dziewczynki sypiące kwiaty na procesji. Dziś częściej mówimy DSM, czyli Dziewczęca Służba Maryjna. Bo oka...
20/05/2026

Bielanki. Małe dziewczynki sypiące kwiaty na procesji. Dziś częściej mówimy DSM, czyli Dziewczęca Służba Maryjna. Bo okazuje się, że dziewczynki w kościele nie tylko sypią kwiaty. Mają jeszcze dużo innych zadań. Na pewno chcą naśladować Maryję. W naszej parafii mieliśmy w sobotę 16 maja spotkanie DSM czyli bielanek. Na początku była pogadanka duchowa a potem… stwierdziliśmy że skoro Maryja jest obecna w wielu wizerunkach to i dziewczynki zmienią swój wizerunek. Co z tego wyszło to widać na zdjęciach. A może przy okazji odkryliśmy nowy strój bielanek?

16/05/2026

VII NIEDZIELA WIELKANOCY, 17 MAJA 2026R.
UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Pierwsza grupa dzieci z naszej parafii przyjmie I Komunię Świętą podczas Mszy Świętej o 11.00. Od poniedziałku do piątku dzieci będą przeżywały Biały Tydzień uczestnicząc w Mszach Świętych o godzinie 18.00.
2. W tym tygodniu:
Piątek - wspomnienie św. Rity z Cascii, zakonnicy. O 18.00 Msza Święta w intencji Ojczyzny a następnie Nabożeństwo za Ojczyznę.
Sobota - czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego od 19.00 do 20.00.
3. W przyszłą niedzielę przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świetego. Druga grupa dzieci przyjmie I Komunię Świętą podczas Mszy Świętej o 11.00.
4. Przypominamy, że za dwa tygodnie w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy się czas Komunii Świętej wielkanocnej.
5. Od 1 czerwca rozpoczniemy w naszej parafii dzienną adorację Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Adoracji (od 8.00 do 18.00). Przepisy kościelne mówią, że taka adoracja może się odbywać w parafii tylko przy udziale wiernych. Dyżur na adoracji trwa 1 godzinę. W każdą niedzielę maja po mszach świętych w drugiej zakrystii można się zapisać na adorację. Zachęcamy, aby poświęcić swój czas dla Jezusa.
6. Rycerze św. Jana Pawła II zapraszają na spotkanie autorskie z ks. Pawłem Sprusińskim, autorem książki „Zapiski z Amazonii misjonarza w Peru” 27 maja o 19.00 w świetlicy.
7. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:
• Norbert Paweł Boniecki, kawaler i Joanna Janiszek, panna. Obydwoje z parafii tutejszej. Zapowiedź pierwsza.
• Patryk Strzelecki, kawaler i Katarzyna Gratunik, panna. Obydwoje z parafii tutejszej. Zapowiedź pierwsza.
• Przemysław Marek Pietras, kawaler z Par. św. Ignacego Loyoli w Suchcicach i Magdalena Karolina Kielar, panna z parafii tutejszej. Zapowiedź druga.
Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.
8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W sobotę 9 maja wybraliśmy się z ministrantami, scholankami i bielakami na wycieczkę. Tym razem pływaliśmy łodziami po N...
11/05/2026

W sobotę 9 maja wybraliśmy się z ministrantami, scholankami i bielakami na wycieczkę. Tym razem pływaliśmy łodziami po Narwi i Wiśle. Pogoda może nas nie rozpieszczała ale nie padało i czasem nawet było słońce. Trochę chłodu to nic dla takich wilków morskich jak my. Z bliska zobaczyliśmy jak Narew wpada do Wisły. Zwiedziliśmy spichlerz. I widzieliśmy czapkę szarą. Przy okazji wylądowałyśmy na dwóch wyspach, które zgodnie z prawem tego dnia stały się naszą własnością. Na jednej z nich mieliśmy posiłek. No i doświadczyliśmy naprawdę niskiego stanu wody kiedy osiedliśmy na mieliźnie. Ale w świetnych nastrojach wróciliśmy do domów. Dziękujemy opiekunom za pomoc a panu Kapitanowi z piękne opowieści.

11/05/2026
10/05/2026

VI NIEDZIELA WIELKANOCY, 10 maja 2026r.

1. Dzisiaj rozpoczynają się dni modlitw o urodzaje zwane dawniej dniami krzyżowymi. Taca przeznaczona jest na nasze Seminarium Duchowne.
2. W tym tygodniu:
• Środa – Nabożeństwo Fatimskie po mszy wieczornej.
• Czwartek – święto św. Macieja, Apostoła.
• Piątek – początek Nowenny przed Zesłaniem Ducha Świętego.
• Sobota – uroczystość św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika. Patrona Polski i metropolii warszawskiej. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania o 16.30 w kościele. Podczas mszy wieczornej będziemy modlili się w intencji Prezydenta RP.
3. W przyszłą niedzielę przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Podczas mszy o 11.00 grupa dzieci z naszej parafii przyjmie Komunię Świętą po raz pierwszy.
4. Od 1 czerwca rozpoczniemy w naszej parafii dzienną adorację Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Adoracji (od 8.00 do 18.00). Przepisy kościelne mówią, że taka adoracja może się odbywać w parafii tylko przy udziale wiernych. Dyżur na adoracji trwa 1 godzinę. W każdą niedzielę maja po mszach świętych w drugiej zakrystii można się zapisać na adorację. Zachęcamy, aby poświęcić swój czas dla Jezusa.
5. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:
• Przemysław Marek Pietras, kawaler z Par. św. Ignacego Loyoli w Suchcicach i Magdalena Karolina Kielar, panna z parafii tutejszej. Zapowiedź pierwsza.
• Michał Mucha, kawaler z Parafii św. Wacława w Warszawie i Patrycja Magdalena Kamer, cywilnie rozwiedziona z parafii tutejszej. Zapowiedź druga.
Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.
6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Piękny konkurs dla najmłodszych uczniów w naszej SP7.
06/05/2026

Piękny konkurs dla najmłodszych uczniów w naszej SP7.

06/05/2026

V NIEDZIELA WIELKANOCY, 3 maja 2026r.

1. Dzisiaj adoracja i procesja wokół kościoła po mszy o 12.30.
2. W tym tygodniu
• Poniedziałek – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona diecezji warszawsko-praskiej.
• Środa – święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
• I Czwartek – modlitwa o powołania i adoracja prowadzona przez Grupę Intronizacyjną po mszy wieczornej.
• Piątek – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Nabożeństwo ekspiacyjne za grzechy przeciwko życiu o 19.00. W tym dniu przypada 1 rocznica wyboru papieża Leona XIV.
3. W przyszłą niedzielę rozpoczynają się dni modlitw o urodzaje zwane dawniej dniami krzyżowymi. Taca będzie przeznaczona na nasze Seminarium Duchowne.
4. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe codziennie o 17.30.
5. Od 1 czerwca rozpoczniemy w naszej parafii dzienną adorację Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Adoracji. Przepisy kościelne mówią, że taka adoracja może się odbywać w parafii tylko przy udziale wiernych. Dlatego od pierwszej niedzieli maja rozpoczynamy zapisy na adorację. Po każdej mszy świętej w drugiej zakrystii będą dyżurowały osoby zapisujące. Zachęcamy, aby poświęcić swój czas dla Jezusa.
6. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:
• Michał Mucha, kawaler z Parafii św. Wacława w Warszawie i Patrycja Magdalena Kamer, cywilnie rozwiedziona z parafii tutejszej. Zapowiedź pierwsza.
• Patryk Cezary Kamiński i Iwona Wiktoria Kamińska, cywilnie związani. Obydwoje z parafii tutejszej. Zapowiedź druga.
Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.
7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Był niedzielny poranek 26 kwietnia. Do samochodu wsiadł wilk, owieczki i Dobry Pasterz. Reszta ferajny zapakowała się do...
28/04/2026

Był niedzielny poranek 26 kwietnia. Do samochodu wsiadł wilk, owieczki i Dobry Pasterz. Reszta ferajny zapakowała się do drugiego auta. Zmierzali do Sulejówka. Tam w kościele NMP Matki Kościoła mieli dać przedstawienie. Najpierw w czasie kazania na mszy dla dzieci a potem o 16. Pierwsze pokazywało Dobrego Pasterza i owieczki. Drugie zaś św. Franciszka i Wilka z Gubbio. A że były to kukiełki to do Sulejówka zabrali się też aktorzy z naszego Teatru Genesis. W końcu ktoś musiał poruszać tymi kukiełkami i użyczyć im głosu. Było bardzo miło. Po przedstawieniu w dolnym kościele dzieci robiły sobie zdjęcia z kukiełkami. I już zapowiedziały że przyjdą na kolejne przedstawienie. Ponoć tym razem będzie o smoku i św. Jerzym. Ale jakby co to nic nie mówiłem…

Sobota, 25 kwietnia 2026r., słoneczny wiosenny poranek i my grupa pielgrzymów, silnie trzymająca w dłoniach różaniec wra...
28/04/2026

Sobota, 25 kwietnia 2026r., słoneczny wiosenny poranek i my grupa pielgrzymów, silnie trzymająca w dłoniach różaniec wraz z naszym opiekunem ks. Czarkiem, podążaliśmy do Wołomina, do Parafii Matki Bożej Królowej Polski. A dlaczego właśnie Wołomin i ta Parafia? Odpowiedź jest szybka i prosta: XIV Pielgrzymka Żywego Różańca, Diecezji Warszawsko-Praskiej. To wyjątkowe diecezjalne wydarzenie, które miało szczególny wymiar. Celem jego, było otwarcia naszych serc dla naszej Matki Królowej Różańca Świętego, jak również świętowanie 200-lecia istnienia Żywego Różańca. Hasło przewodnie tegorocznego spotkania brzmiało: „Trwajmy z Maryją w Jerychu Różańcowym”.
Po powitaniu uczestników spotkania, odbyła się konfesja, którą dopełnił spektakl o życiu i duchowym przebudzeniu bł. Pauliny Jaricot, francuskiej świeckiej założycielki Żywego Różańca oraz Dzieł Rozkrzewiania Wiary. Spektakl przygotowany został przez wyjątkowych, młodych aktorów z grupy teatralnej, parafii z Zielonki. Braw nie było końca. Następnie sprawowana została Msza św. pod przewodnictwem J. E. Ks. Bpa Romualda Kamińskiego. Potem licznie przybyłe Wspólnoty Kół Żywego Różańca odmówiły różaniec – rozważając tajemnice radosne. Na zakończenie zostaliśmy zaproszeni na agape na świeżym powietrzu, z posilającą zupą strogonow oraz przepysznymi ciastami.
Podsumowując, ten wspólny czas, obecności i modlitwy, to przepiękne świadectwo wiary, naszej ŻYWEJ wiary oraz rozkochania w koralikach, modlitwy różańcowej. Z wielką wdzięcznością, za każdego z nas, za każde wypowiedziane słowo, za radości i dobro, które się dokonało, gdyż wracaliśmy z uśmiechem na ustach i szerokimi, radosnymi oczami. Niech to DOBRO rozprzestrzenia się dalej w nas, naszych bliskich, w naszych wspólnotach, czyli nie przestawajmy lecz nadal z ufnością „Trwajmy z Maryją w Jerychu Różańcowym”.

Adres

1 Ulica Kard. Stefana Wyszyńskiego
Nowy Dwór Mazowiecki
05-100

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 19:00 - 20:00
Środa 16:30 - 17:30
Piątek 16:30 - 17:30
Sobota 08:00 - 08:30

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła:

Udostępnij