21/05/2026
☦️ Podwójne Święto na Krynoczce w Odrynkach.☦️
To wymodlone, święte miejsce do dziś nazywane jest Krynoczka albo Monastyr. Tego roku zbiegły się daty święta Wniebowstąpienia Pańskiego i dnia modlitewnej pamięci Świętego Apostoła i Ewangelisty Jana Teologa, Patrona Świątyni. A obok Cerkwi do 1824 r. znajdował się Monaster właśnie p/w Wniebowstąpiena Pańskiego. Dziś w kazaniu akcentował to o. Andrzej Opolski, syn Odryńskiej ziemi. Przy pięknym modlitewnym śpiewie ks diakona Michała i chórzystów wychwalaliśmy Trójedynego Boga i Jego Świętych. A otaczająca przyroda wtórowała śpiewem ptaków i szumem drzew. Tydzień temu to miejsce odwiedziła grupa 60 osobowa pielgrzymów z Bielska Podlaskiego. Wierzymy że z Bożej woli uroczysko Krynoczka stanie się jak za dawnych czasów ważnym miejscem modlitewnym.