06/09/2025
🌾🌻 Już jutro 7 września o godz. 11.00 odbędzie się Uroczysta Suma Odpustowa ku czci Matki Bożej Saletyńskiej połączony z piątą rocznicą Konsekracji kościoła i kolejnymi parafialnymi Dożynkami. 💛 Wspólną modlitwą dziękować będziemy za tegoroczne plony z pól, sadów i ogrodów oraz za opiekę Bożą nad nami i wszelkie dary jakie otrzymujemy od Boga. 🤲🏻🙌🏻
Przed Mszą świętą uroczyście poświęcimy wieniec dożynkowy, przygotowany przez mieszkańców osiedli Klimki i Adamy. 🌾
Po Sumie organizatorzy zapraszają wszystkich parafian i gości na wspólny poczęstunek. 🥧 O słodkie smakołyki zadbały „Śwarne Babki” wraz z chętnymi paniami, a kiełbaski z grilla przygotują nasi strażacy. 🫕 Nad całością gospodarskim okiem i troską czuwa pan Sołtys wraz z Radą sołecką.
💛 Zatrzymajmy się po Sumie na placu przy plebanii lub przyjdźmy specjalnie, aby wspólnie świętować tę piękną uroczystość i docenić trud osób, które ją zorganizowały.