30/05/2026
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 🕊️ 31.05.2026 r.
NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ.
◾W najbliższy czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze Święte w porządku niedzielnym, a o godz. 11.30 Msza Św. połączona z procesją do czterech ołtarzy. W tym roku odbędzie się ona ulicami naszej miejscowości wg ustalonego przez Radę Parafialną porządku:
- Ołtarz 1- przy domu Pani Stanisławy Kwapiszewskiej (przygotowują Mieszkańcy Górnego Giebułtowa i Augustowa).
- Ołtarz 2- obok tzw. „Warzywniaka” (przygotowują Mieszkańcy Giebułtowa i Bloków (tzw.: stare i nowe).
- Ołtarz 3- przy domu Państwa Urbaników (przygotowują Mieszkańcy Dolnych Bloków i Giebułtówka).
- Ołtarz 4- przy „Domu Tetzela” (przygotowują Mieszkańcy Woli Augustowskiej).
Jak co roku proszę, aby przygotować te Ołtarze, a także udekorować okna naszych domów.
▪️Przypomnijmy także swoim Dzieciom i Wnukom o pięknej tradycji sypania kwiatów. Kwiaty jak w ubiegłych latach będziemy przynosić do kościoła i składać do przygotowanego kosza, który potem będzie niesiony podczas procesji Bożego Ciała i w czasie trwania całej Oktawy.
▪️Serdecznie zapraszam w tym dniu (4 czerwca- Boże Ciało) Dzieci Komunijne w swoich strojach, z koszykami, ale również wszystkie inne Dzieci do: sypania kwiatów, niesienia kosza z kwiatami, do dzwonków i niesienia poduszek. Rodzice niech zachęcą Dzieci i przyjdą wraz z nimi, a także dopomogą podczas trwania procesji, tak jak miało to miejsce w ubiegłych latach.
◾Po uroczystości Bożego Ciała do następnego czwartku- 11 czerwca będzie trwać Oktawa Bożego Ciała. Msze Święte o godz. 17.00 z procesją wokół kościoła. W tych Mszach Świętych także uczestniczą Dzieci Komunijne w strojach, oraz wszystkie Dzieci, które chcą sypać kwiaty i czynnie uczestniczyć w liturgii. Przez cały czas Oktawy pamiętajmy o tym, aby tych kwiatów nie zabrakło.
◾Świąteczny czas Oktawy Bożego Ciała to także okazja do tego, aby przyjrzeć się ołtarzom wokół naszego kościoła, którymi opiekują się Mieszkańcy poszczególnych części naszej miejscowości. Dziękując za dotychczasową troskę, obecność i pracę w dalszym ciągu zachęcam w imieniu całej Parafii do mobilizacji w miarę naszych możliwości, aby wspomóc prace związane z powstającymi ścieżkami z kostki brukowej, którymi już w tym roku dojść do ołtarzy w procesji z Najświętszym Sakramentem. Jeśli tylko możemy- przyłączmy się do pomocy- każdy do swojego ołtarza, który ma pod swoją opieką:
1. Mieszkańcy Augustowa i Górnego Giebułtowa.
2. Mieszkańcy Woli Augustowskiej.
3.Mieszkańcy Giebułtowa Bloków Nowych i Starych.
4. Mieszkańcy Giebułtówka i Dolnych Bloków.
Prace trwają codziennie można zgłaszać się lub po prostu przyjść.
◾Od wtorku rozpoczynamy Nabożeństwa czerwcowe- w tygodniu bezpośrednio po Mszach, a w niedzielę po Mszy o 11.30.
◾Spowiedź pierwszopiątkowa pół godziny przed Mszą Św.
◾W najbliższą pierwszą sobotę miesiąca pół godziny przed Mszą modlitwa różańcowa prowadzona przez Żywy Różaniec, a po Mszy i procesji zmiana Tajemnic.
◾Trwa budowa nowych schodów do naszego kościoła, a także zbiórka ofiar pieniężnych na ten cel. Od zeszłej niedzieli wpłynęła łączna kwota 1550 zł.
▪️Przypominam, że zbierane ofiary są na bieżąco wykorzystywane na opłacenie robocizny i materiały budowlane. To jednak niestety nie wystarcza, dlatego reszta kosztów zostaje pokrywana dzięki życzliwości pewnych osób na zasadzie bezprocentowej pożyczki, którą będziemy spłacamy w miarę naszych możliwości. Takie rozwiązanie pozwoli zakończyć planowane prace bez konieczności przerwy a co za tym idzie przedłużania pozwoleń itp. formalności. Informuję, że na ten moment mamy do uregulowania kwotę około 40 000 zł. Ta kwota ulega zmianie, ponieważ cały czas wpływają ofiary, a jednocześnie te środki zostają wydawane na bieżąco. Po zakończeniu prac będzie można dopiero podać dokładną kwotę którą w naszym tempie i wg naszych możliwości będziemy spłacać. Proszę zatem o dalszą mobilizację i wpłaty. Jednocześnie dziękuję za jeszcze większą niż w ubiegłych latach hojność i to pomimo niełatwej przecież sytuacji finansowej, kiedy borykamy się z rosnącymi cenami i koniecznymi codziennymi wydatkami. Tym bardziej cieszmy się z tego, że jak dotychczas to nasza największa samodzielna inwestycja (bez dofinansowań), z której jako Wspólnota możemy być dumni. Należy dodać, w wielkim skrócie, że do kosztów nie wliczono ceny wielu materiałów i wielu godzin tzw. robocizny, m in. kilku tysięcy za gotowy beton i beton w workach, kilkunastu tysięcy za kruszywo, ceny całej ilości kostki brukowej która została ofiarowana i wielu innych dodatkowych nazwijmy to darowizn w formie materiałów, użyczenia sprzętu itp.
▪️Bądźmy wdzięczni również wszystkim, którzy przychodzą wg harmonogramu (ale także dodatkowo) i ofiarowują cenny dar pracy własnych rąk. Zapraszam również w tym tygodniu do wspólnej pracy wg nieco zmienionego i dostosowanego do uroczystości porządku:
– w poniedziałek: Mieszkańców Giebułtowa 1- 94,
– we wtorek: Mieszkańców Giebułtowa 95- 162,
- w środę: Mieszkańców Dolnych Bloków i Giebułtówka,
- w piątek: Mieszkańców Augustowa i pozostałych Bloków,
- w sobotę: Mieszkańców Woli Augustowskiej.
◾Z przyjemnością informuję, że w naszej wspólnocie dużym zadowoleniem cieszy się inicjatywa sprzedaży ciast. Dlatego po raz kolejny zapraszam wszystkich do ich nabywania w przyszłą niedzielę po Mszach Św. o godz. 8.00 i 11.30. Jest to akcja organizowana przez Radę Parafialną, przy dodatkowym udziale dodatkowych Osób. Dochód przeznaczony jest na dalszą budowę chodnika, rampy i schodów prowadzących do kościoła. Dlatego, że jest to szczytny cel informuję, że minimalna cena jednego opakowania wynosi 30 zł. Proszę także, abyśmy tym razem włączyli się bardziej w tę inicjatywę. Zwracam się zatem z prośbą o upieczenie pysznych ciast i przyniesienie ich do naszych zaprzyjaźnionych sklepów: u Pani Zosi lib Pani Dorotki (tzw. „Warzywniak”).
◾Kościół sprzątali: Musztafa Bogusława i Emil, Zięba Zofia, Lipka Bogusław, Skrocka Jolanta.
▪️Za tydzień sprzątają Mieszkańcy Woli Augustowskiej 27- 52.
📷 Joanna Szczekulska