Sanktuarium św. Antoniego w Mińsku Mazowieckim

Sanktuarium św. Antoniego w Mińsku Mazowieckim Parafia pw. św.

Antoniego z Padwy
KANCELARIA:
pon, śr i pt 9:00 – 10:00 i 16:00 – 17:00
wt i czw 9:00 – 10:00 i 19:00 – 20:00
sob 9:00 – 10:00
tel. 737 162 103 (w godzinach pracy kancelarii)
Konto parafii: 40 1050 1025 1000 0090 7190 1574

29/05/2026

Dziewczynki, które pragną dołączyć do grupy bielanek w czasie procesji Bożego Ciała zapraszamy na próbę w sobotę, 30 maja, po przedstawieniu "Przygody Gangu Pluszaków" (około 10:00-10:15). W czwartek Bożego Ciała zbiórka o godzinie 9.30 w salce bielanek za prezbiterium górnego kościoła.

Dokładnie! Widzimy się już o 18! Będzie możliwość kupienia książek o.Adama, ale uwaga! jedynie gotówką 📕📗📓💵💰
07/05/2026

Dokładnie! Widzimy się już o 18! Będzie możliwość kupienia książek o.Adama, ale uwaga! jedynie gotówką 📕📗📓💵💰

📍Mińsk Mazowiecki! Widzimy się już jutro ❤️

W niedzielę 17 Maja serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i Gości na Piknik Charytatywny na rzecz naszych małych Miń...
06/05/2026

W niedzielę 17 Maja serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i Gości na Piknik Charytatywny na rzecz naszych małych Mińszczan Frania (5 lat ) i Jasia ( 4 latka) Trojanków. Tych za których się w Wielkim Poście modliliśmy a owoce już dziś są widoczne w postępach rehabilitacji i leczenie. Za każde wsparcie i okazane serce Bóg Zapłać !

W piątek 8 maja zapraszamy na katechezę dla dorosłych w ramach Spotkań u Antoniego. Prelegentem będzie o. Adam Szustak O...
27/04/2026

W piątek 8 maja zapraszamy na katechezę dla dorosłych w ramach Spotkań u Antoniego. Prelegentem będzie o. Adam Szustak OP. Tytuł konferencji: „Najszybsza droga do nieba”. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godzinie 18.00 z kazaniem wygłoszonym przez o. Adama, a następnie po nabożeństwie majowym, odbędzie się konferencja w górnym kościele.

24.04.2026r. – Tokio Ostatnie chwile w Japonii.  Posłuszeństwo. Chcę Kochanym Braciom opowiedzieć dwa wypadki z mego życ...
24/04/2026

24.04.2026r. – Tokio Ostatnie chwile w Japonii.

Posłuszeństwo. Chcę Kochanym Braciom opowiedzieć dwa wypadki z mego życia, w których ujrzycie, jak wielkie nieraz rzeczy Bóg przywiązuje do drobnych nawet aktów posłuszeństwa. Byłem podówczas klerykiem i przebywałem w Krakowie. Pewnego dnia ogłasza nam O. Magister 1, iż przyszło z Rzymu zapotrzebowanie na kilku kleryków.
Między wyznaczonymi znalazłem się i ja. Czując się
niezdrowym, udałem się do O. Magistra, by mu przedstawić swe racje. O. Magister już zamierzał mnie pozostawić w kraju, gdy przyszła mi na myśl wątpliwość: „Czy nie byłoby w tym mojej woli?”, i by się uwolnić od tego zarzutu,powiedziałem do O. Magistra:
– Ja tylko przedstawiam rację, a chcę zrobić tak, jak O.
Magister każe.
– W takim razie pojedziesz! – odrzekł O. Magister. I
pojechałem...
Tymczasem w Polsce wybuchła wojna. Tłumy Polaków-
patriotów zaciągnęły się do wojska. Ruch ten znalazł także odzew w klasztorze krakowskim; kilku kleryków zamieniło suknie zakonne na mundury żołnierskie. Niektórzy wrócili – a inni...
Gdybym pozostał w Krakowie, uczyniłbym z pewnością to samo, gdyż czułem silny pociąg do wojska.
Drugi znów wypadek miałem na letnisku pod Rzymem. O. Przełożony Kolegium Serafickiego w Rzymie 2, którego władzy wówczas podlegałem, wysłał mnie tam z powodu choroby płucnej. Kuracja nic jednak nie pomagała, wobec czego O. Przełożony, mając jeszcze inne racje, radził mi pojechać do Polski.
I tu znów, czując się poważnie chorym, napisałem list z
zapytaniem: czy mam pomimo tego jechać? Po wysłaniu listu nasunęła mi się myśl: czy nie lepiej ślepo posłuchać?
I posłuchałem...
Przyjeżdżam na stację kolejową. Ruch jakiś niezwykły...
Stoi tylko jeden pociąg, i to pospieszny Czerwonego Krzyża.
Pospieszyłem kupić bilet – a tu dowiaduję się, iż pociągi z powodu zamieszek wojennych nie kursują. – A ten, co stoi na stacji? – pytam zakłopotany.
– Ten jest już przepełniony! – brzmi odpowiedź.
Dzięki jednak wstawiennictwu dobrych osób otrzymałem bilet, i to drugiej klasy, gdyż pociąg był przeznaczony na przewożenie rannych. Za chwilę pociąg ruszył i poniósł mnie do Ojczyzny.
A teraz podziwiajmy dziwne drogi Opatrzności Bożej.
Gdybym pozostał na letnisku, byłbym zmuszony pozostać tam przez dłuższy czas, gdyż komunikacja kolejowa została na parę miesięcy wstrzymana. Stan mojego zdrowia tymczasem był poważnie zagrożony i niewiele mi brakowało do śmierci. I jeszcze inna okoliczność: wystarczyłoby parę chwil się spóźnić, by ostatni pociąg uciekł sprzed nosa; albo to: pociąg nie miał trzeciej klasy, którą zwykle franciszkanie jeżdżą, a tylko drugą, co było dla mnie chorego naprawdę opatrznościowe. Wróciłem do Ojczyzny, trzymając się prostej drogi wskazanej przez posłuszeństwo. I na tej to drodze czekała na mnie Niepokalana, by mi powierzyć swe plany – a powierzyć przez posłuszeństwo. Wszak z posłuszeństwa ukazał się „Rycerz Niepokalanej”, z posłuszeństwa przenieśliśmy wydawnictwo do Grodna, z posłuszeństwa powstał Niepokalanów, z posłuszeństwa powstał internat, z posłuszeństwa pojedziemy z czasem na misje i z posłuszeństwa będziemy wykonywali inne jeszcze plany Niepokalanej. Wypada tu także zaznaczyć, iż niejednokrotnie Przełożeni wydawali rozkazy wbrew własnym zamysłom, jak się rzecz miała na przykład przy budowie internatu. Jak widzicie, Kochani Bracia – wystarczyłoby jedno błahe zboczenie z drogi posłuszeństwa, by ominąć te wielkie rzeczy, które mi Bóg w swych planach przeznaczył. Bądźcie więc posłuszni ślepo w każdym wypadku, jeśli chcecie, by zamiary Boże względem Was się wykonały.

Niepokalanów, pod koniec 1929 r. Notował br. Kasjan Tetich, pseudonim br. G.

Zapraszamy na treningi Mińska Pielgrzymka Rowerowa - co tydzień w środy o 19 i 2 razy w miesiącu w niedzielę (tu informa...
23/04/2026

Zapraszamy na treningi Mińska Pielgrzymka Rowerowa - co tydzień w środy o 19 i 2 razy w miesiącu w niedzielę (tu informacje kiedy i gdzie na fb MPR)

Już 26 kwietnia odbędzie się kolejny niedzielny trening rowerowy! 🚴🏻‍♀️🚴🏻‍♀️🚴🏻‍♀️
Do pokonania ok. 65 km, kierunek Otwock.

Zabieramy standardowy zestaw rowerowy: kask, światełka, dętkę, odblaski, trochę kaski, ubranie na każdą pogodę oraz prowiant i wodę 😉

Tym razem zapraszamy na Mszę świętą do Sanktuarium św. Antoniego w Mińsku Mazowieckim na godz. 8.30 (ew. w innym terminie we własnym zakresie, po drodze Mszy świętej nie będzie).

Ruszamy o 10, zbiórka przy Krzyżu Misyjnym. Przed wyruszeniem można odwiedzić Antonówkę, posmakować słodkich pyszności i napić się kawki 😊

W ramach obiadu - pizza 🍕 Powrót planujemy ok. godz. 16 i zapraszamy wszystkich pielgrzymów i sympatyków na wspólne spotkanie przy herbacie/kawie, przekąski mile widziane 🙂 oczywiście w Antonówce, bo tym razem prognozy pogody są mało optymistyczne 🤷‍♀️

23.04.2026r. – Tokio – metropolia kontrastów.  Jak to się dzieje w przyrodzie, że rośliny pod wpływem słońca rozwijają s...
23/04/2026

23.04.2026r. – Tokio – metropolia kontrastów.

Jak to się dzieje w przyrodzie, że rośliny pod wpływem
słońca rozwijają się? Są jednak drzewa uschłe, które pod wpływem słońca jeszcze bardziej usychają, marnieją i tracą życie. Jest rosa poranna orzeźwiająca rośliny, ale czyż ona pomoże uschłym drzewom? To, co jest źródłem życia, jest i zarazem źródłem rozkładu u tych, co nie chcą żyć. Przyroda nie ma wolnej woli, ludzie zaś ją mają.
św. Maksymilian

22.04.2026r. środa – Dzień skupiony wokół Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej. Wizyta w klasztorze, gdzie Matka Boża ukaza...
22/04/2026

22.04.2026r. środa – Dzień
skupiony wokół Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej. Wizyta w klasztorze, gdzie Matka Boża ukazała się s. Agnieszce Sasagawie.

„…albowiem gdzie Ty wejdziesz, tam łaskę nawrócenia i uświęcenia wypraszasz, przez Twoje bowiem ręce wszystkie łaski z Najsłodszego Serca Jezusowego na nas spływają.
Dozwól mi chwalić Cię, o Panno Święta”. Św. Maksymilian
Akt oddania Niepokalanej
"O Niepokalana, nieba i ziemi Królowo, Ucieczko grzesznych i Matko nasza najmiłościwsza, Ty, której Bóg cały porządek miłosierdzia powierzyć raczył, ja, niegodny grzesznik, rzucam się do stóp Twoich, kornie błagając, abyś mnie całego i zupełnie za rzecz i własność Swoją przyjąć raczyła i uczyniła ze mną, wraz ze wszystkimi władzami mej duszy i ciała, i z całym mym życiem, śmiercią i wiecznością, cokolwiek Ci się podoba.
Użyj także, jeżeli zechcesz, mnie całego, bez żadnego
zastrzeżenia, do dokonania tego, co o Tobie powiedziano: "Ona zetrze głowę twoją", jako też: "Wszystkie herezje samaś zniszczyła na całym świecie", abym w Twoich niepokalanych i najmiłościwszych rękach stał się użytecznym narzędziem do zaszczepienia i jak najsilniejszego wzrostu Twej chwały w tylu zbłąkanych i obojętnych duszach, a w ten sposób do jak największego rozszerzenia błogiego Królestwa Najświętszego Serca Jezusowego; albowiem gdzie Ty wejdziesz, tam łaskę nawrócenia i uświęcenia wypraszasz, przez Twoje bowiem ręce wszelkie łaski z Najsłodszego Serca Jezusowego na nas spływają. Dozwól mi chwalić Cię, Panno Przenajświętsza. Daj mi moc przeciw nieprzyjaciołom Twoim." Św. Maksymilian Maria Kolbe

21.04.2026r. wtorek – Akita – miejsce objawień Matki Bożej. Przejazd pociągiem do Akity miasta niezwykłych objawień Mary...
21/04/2026

21.04.2026r. wtorek – Akita – miejsce objawień Matki Bożej. Przejazd pociągiem do Akity miasta niezwykłych objawień Maryjnych z 1973 roku. Odwiedzimy kościół św. Augustyna i pomnik męczenników.
Święty Maksymilan był człowiekiem sukcesu - tak wiele mu się udawało. Założył Niepokalanów pod Sochaczewem, który stał się zdumieniem dla całego Kościoła, zakładał Niepokalanowy na innych kontynentach. Ten niewątpliwy sukces był jednak okupiony środkami ubogimi, o czym świadczy sam Maksymilian. "Gdy już wszystkie środki zawiodły - zwierzał się - gdy uznano, żem stracony i przełożeni uznali, żem do niczego, wówczas Niepokalana wzięła w ręce to narzędzie, które nadawało się tylko na szmelc" (M. Winowska, Szaleniec Niepokalanej, 71). To Maryja, której on oddał się całkowicie, wzięła to jego małe "nic", aby posługiwać się nim w szerzeniu chwały Bożej i zdobywaniu dusz. Skuteczność apostolstwa i pracy w służbie Niepokalanej zaczęła się u niego wówczas, gdy ciężko zachorował, tak że współbracia i przełożeni stwierdzili, iż z powodu zaawansowanej gruźlicy nie nadaje się do pracy; gdy zwątpili w niego wszyscy, gdy został zupełnie ogołocony - na podobieństwo ziarna, które obumiera, by wydać owoc. To jest ten Boży paradoks.
Człowiek, który, patrząc po ludzku, nie nadaje się już do
niczego, staje się najskutecznejszym narzędziem w rękach Pana, bo to On w nim żyje i On w nim działa, to Bóg osiąga w nim sukces. Rozwazania o wierze ks.Tadeusz Dajczer

Adres

Minsk Mazowiecki
05-300

Telefon

+48737162103

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Sanktuarium św. Antoniego w Mińsku Mazowieckim umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij