Parafia św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim

Parafia św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim Parafia Rzymskokatolicka św. Mikołaja w Międzyrzecu Podl. Bank Spółdzielczy w Międzyrzecu Podlaskim
Nr. konta 51 8039 0006 0000 0000 0199 0001 Msze św.

(w kościele):
Niedziela: 7.00, 8.30, 9.45, 11.00, 12.15, 16.00
(czerwiec-sierpień) 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 16.00

Dni powszednie:
7.00, 7.30, 18.00

Msze św. (w kaplicach)
Niedziela: Pościsze 8.00, Przychody 9.00, Jelnica 10.30, Strzakły 12.00

KANCELARIA PARAFIALNA
(przy ul. Kościelnej 16)
czynna od wtorku do piątku (w poniedziałek kancelaria nieczynna)
w godz. 8:00 – 8:30 i 17:00 – 17:30,

w sobotę od 8:00 do 8:30. W niedzielę i święta, pierwsze piątki miesiąca, rekolekcje kancelaria NIECZYNNA.

Kochani! Przypominamy że dzisiaj po mszy o 16.00 (czyli ok 17.00) kolejny Wieczór Uwielbienia 🙂 🔥 Do zobaczenia!
17/05/2026

Kochani! Przypominamy że dzisiaj po mszy o 16.00 (czyli ok 17.00) kolejny Wieczór Uwielbienia 🙂 🔥 Do zobaczenia!

Ogłoszenia parafialne 17.05.2026I. Za nami bardzo intensywny tydzień1. Przeżyliśmy pogrzeb ks. Józefa – jeszcze raz chce...
17/05/2026

Ogłoszenia parafialne 17.05.2026

I. Za nami bardzo intensywny tydzień

1. Przeżyliśmy pogrzeb ks. Józefa – jeszcze raz chcemy podziękować władzom miasta, strażakom, Policji i wszystkim uczestnikom uroczystości pogrzebowych. Dziękujemy za pracę, starania i wspólną modlitwę. Na naszej stronie parafialnej w zakładce Aktualności jest kilka wpisów dotyczących uroczystości pogrzebowych m.in. zdjęcia, nagrania audio a także nekrologi i ofiarodawcy Mszy św. Zamówione Msze św. złożyły się na dwie gregorianki, które będą odprawione w lipcu i wrześniu przez ks. Tomasza Kosteckiego. Przypominamy, że obecnie w Siedlcach odprawiana jest Gregorianka zamówiona przez ks. Proboszcza a w sierpniu będzie Gregorianka zamówiona przez grupę rowerową.

2. Za nami miejska Procesja Fatimska. Przez najbliższe miesiące, do października, każdego 13 dnia miesiąca zapraszamy na nabożeństwa fatimskie do naszego kościoła.

3. Wczorajszy wieczór rozpoczął nasze świętowanie z św. Janem Pawłem II. Po raz pierwszy spotkaliśmy się na zorganizowanym przez pana Burmistrza Festiwal Pieśni Religijnej „Tu Est Petrus”. Gratulujemy uczestnikom i widzom. Po zakończeniu prezentacji festiwalowych przeszliśmy pod pomnik św. Jana Pawła II, gdzie parafia św. Piotra i Pawła poprowadziła Apel Jasnogórski.

4. Serdecznie dziękujemy paniom z duszpasterstwa kobiet Umiłowana za posprzątanie salek na wikariacie.

II. Dzisiaj - ( 17 maja )

1. 12:15 Msza św. odpustowa z procesją.

2. Dzisiaj o godz. 17:00 Wieczór Uwielbienia

3. Wieczorem, na godz. 18:00 pan Burmistrz zaprasza na koncert papieski „Totus Tuus”, w wykonaniu artystów Teatru Wielkiego Opery Narodowej, Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego oraz scen warszawskich. Wstęp wolny.

III. W najbliższym tygodniu

1. Najważniejsze wydarzenie to Pierwsza Komunia którą przyjmie w najbliższą sobotę grupa prawie 130 dzieci. Czeka nas pracowity tydzień. Spowiedź dzieci zaplanowaliśmy na piątek, na godz. 16:00. Bardzo prosimy rodziny: a więc dziadków, ciocie, chrzestnych i inne osoby o skorzystanie z sakramentu pokuty wcześniej aby w piątek dać pierwszeństwo dzieciom i rodzicom. Ze spowiedzi można korzystać już dzisiaj np. wieczorem, podczas Uwielbienia. W czasie uroczystości komunijnych spowiedź będzie niemożliwa.

2. Uroczystości Komunijne w sobotę o 11:00.

3. Jutro Nowenna do św. Jana Pawła II za miasto Międzyrzec Podlaski

4. Wtorek - Rekolekcje Filmowe – prezentowany będzie włoski film „ Droga do Vermiglio” bardzo różniący się od atmosfery współczesnego kina i stawiający istotne pytania moralne. Seans o 19:00

5. W sobotę po Mszy św. wieczornej – czuwanie wigilijne przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego – prowadzone przez grupę uwielbieniową.

IV. Najbliższa niedziela ( 24 maja )

1. Poświęcenie pól Misie i Grabowiec o 14:00

2. Tradycyjnie rozpoczynamy Czterdziestogodzinne Nabożeństwo Adoracyjne. Więcej na plakatach i w przyszłą niedzielę.

V. Inne

1. Przygotowujemy się do rocznicy komunii. Więcej w informatorze.

2. Ks. Grzegorz zaprasza na pielgrzymkę do Radecznicy. Plakat w informatorze.

3. Przypominamy, że w dniach 5-6 czerwca Kółka Różańcowe organizują pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę na uroczystości 200 lecia Kół Żywego Różańca. Informacje na stronie parafialnej i w zakrystii.

4. Ks. Leszek przypomina o zapisach na JERYCHO MŁODYCH. Więcej na facebooku. Zapisy w zakrystii.

12/05/2026
11/05/2026

🚴‍♀️🔥 Co to był za rajd!
Fantastyczna energia, uśmiechy, wspólna jazda, modlitwa i mnóstwo pięknych chwil 💚

Wspólnota, modlitwa i integracja – młodzież z naszej parafii przygotowuje się do bierzmowania W naszej wspólnocie parafi...
11/05/2026

Wspólnota, modlitwa i integracja – młodzież z naszej parafii przygotowuje się do bierzmowania

W naszej wspólnocie parafialnej trwa wyjątkowy czas przygotowań młodzieży do przyjęcia sakramentu bierzmowania w roku 2027. To nie tylko nauka i spotkania formacyjne, ale przede wszystkim droga dojrzewania do wiary, budowania relacji z Bogiem i drugim człowiekiem oraz odkrywania, czym jest prawdziwa wspólnota Kościoła.

Młodzież z klas ósmych uczestniczy w dwuletniej formacji prowadzonej przez ks. Leszka Mućkę, który z wielkim zaangażowaniem i otwartym sercem towarzyszy młodym ludziom w przygotowaniu do tego ważnego sakramentu. Spotkania odbywają się w małych grupach, gdzie kandydaci realizują poszczególne tematy, uczą się modlitwy, rozmawiają o wierze i wspólnie odkrywają wartość chrześcijańskiego życia. Dzięki temu młodzież może nie tylko zdobywać wiedzę religijną, ale także doświadczać wspólnoty, wzajemnego wsparcia i odpowiedzialności za siebie nawzajem.

W ostatnim czasie odbyło się również wyjątkowe spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami, które poprowadziła pani psycholog Maria Jakimiuk. Było to niezwykle wartościowe i budujące spotkanie, pełne cennych refleksji oraz wskazówek dotyczących dojrzewania młodych ludzi i wspólnego przeżywania czasu przygotowań do bierzmowania. Cieszyła bardzo liczna obecność młodzieży i rodziców, która pokazała, jak ważny jest dla wszystkich ten etap życia duchowego i jak wielkie jest pragnienie świadomego przeżycia sakramentu bierzmowania.

Kolejnym ważnym wydarzeniem był dzień integracji, który odbył się w niedzielę, 10 maja. Podczas rajdu rowerowego ponad 100 osobowa grupa młodzieży wraz z opiekunami przejechała około 40 kilometrów, wspólnie pokonując trasę pełną radości, rozmów i wzajemnego wsparcia. Jednym z punktów wyprawy była wizyta na strzelnicy w Jelnicy, gdzie uczestnicy mogli spróbować swoich sił pod czujnym okiem pana Marcina, odpowiedzialnego za prowadzenie zajęć. Młodzież otrzymała wiele cennych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa, odpowiedzialności i koncentracji podczas oddawania strzałów do tarczy.

Zwieńczeniem całego dnia było wspólne ognisko, pyszny poczęstunek oraz czas zabawy i integracji na ranczu państwa Edyty i Grzegorza Leszczyńskich, którym serdecznie dziękujemy za życzliwość, otwartość i udostępnienie tego wyjątkowego miejsca.

Przed młodzieżą kolejne ważne wydarzenia formacyjne, między innymi wyjazd na Jerycho Młodych do Pratulina – spotkanie młodych pełne modlitwy, świadectwa wiary, wspólnoty i radości. To wszystko ma pomóc kandydatom jeszcze lepiej przygotować swoje serca na przyjęcie darów Ducha Świętego w sakramencie bierzmowania.
Szczególne podziękowania kierujemy do ks. Leszka Mućki – przyjaciela młodzieży i opiekuna duchowego kandydatów do bierzmowania – za organizację tego wspaniałego przedsięwzięcia oraz ogrom serca wkładany w przygotowanie młodych do sakramentu. Dziękujemy również policji, która towarzyszyła uczestnikom rajdu, dbając o bezpieczeństwo i prowadząc grupę radiowozem, wszystkim opiekunom za poświęcony czas, a także rodzicom za wsparcie i obecność.

To właśnie takie chwile pokazują, że przygotowanie do bierzmowania to coś znacznie więcej niż obowiązek. To czas modlitwy, budowania relacji z Bogiem, wzrastania we wspólnocie, odkrywania swoich talentów, nauki odpowiedzialności oraz wspólnej radości. Dzięki takim spotkaniom młodzież może dojrzewać w wierze i jeszcze pełniej przeżywać swoją drogę ku sakramentowi bierzmowania.

Dziękujemy całej młodzieży za zaangażowanie, otwartość i chęć uczestnictwa w tych wydarzeniach. Już dziś czekamy na kolejne spotkania, bo naprawdę dobrze jest być razem! 🙏

🙏 Zapraszamy wszystkich czcicieli św. Antoniego!​Zapraszamy na wspólną pielgrzymkę do Radecznicy i Krasnobrodu. To wyjąt...
10/05/2026

🙏 Zapraszamy wszystkich czcicieli św. Antoniego!
​Zapraszamy na wspólną pielgrzymkę do Radecznicy i Krasnobrodu. To wyjątkowa okazja, by stanąć w miejscu objawień Świętego z Padwy i powierzyć mu swoje intencje.

I. Dzisiaj - ( 10 maja )1 Po Mszy św. o 11:00 zmianka Kółka Różańcowego Dzieci – na wikariacie.2. Zmiana kolejności Mszy...
10/05/2026

I. Dzisiaj - ( 10 maja )

1 Po Mszy św. o 11:00 zmianka Kółka Różańcowego Dzieci – na wikariacie.

2. Zmiana kolejności Mszy św. w kaplicach. Szczegóły w informatorze. ( 9:00 – Strzakły, 12:00 Przychody – reszta bez zmian )

3. Przychody zapraszają na XVIII Przegląd Pieśni Maryjnej. Bezpośrednio po Mszy św. o 12:00

4. Poświęcenie pól w Zahajkach o 13:00 i Rzeczycy o 14:00

5. O godz. 16:00 Msza św. za rodziny które utraciły swoje dzieci

II. W najbliższym tygodniu

A. Głównym wydarzeniem dla naszej parafii będzie pogrzeb śp. Ks. Kan. Józefa Brzozowskiego.

1. Uroczystości odbędą się jutro po południu i we wtorek o godz. 12:00.

2. W poniedziałek od godz. 17:00 czuwanie przy otwartej trumnie w sali św. Cecylii przy ul. Łukowskiej 11. O godz. 18:30 przeprowadzenie trumny do kościoła. O 19:00 Msza św. żałobna.

3. We wtorek od godz. 11:00 różaniec, o 12:00 Msza św. pod przewodnictwem JE ks. Bpa Kazimierza Gurdy. Po Mszy św. przejazd na cmentarz komunalny i złożenie do grobu.

4. Porządek podany jest w Internecie i w informatorze.

5. Intencje Mszalne za Zmarłego można zamawiać już dzisiaj. Zaznaczamy jednak, że nie będziemy mogli od razu wyznaczyć konkretnych dat ich odprawienia.

B. Pozostałe informacje na najbliższy tydzień:

1. Poniedziałek – Różaniec za dusze w czyśćcu cierpiące o 17:00

2. Środa – Procesja Fatimska ulicami Międzyrzeca. O 18:00 Msza św. w kościele św. Piotra i Pawła a o 19:00 procesja różańcowa do pomnika św. Jana Pawła II

3. We czwartek podczas Mszy św. popołudniowej modlitwa w intencji małżeństw w kryzysie.

III. Najbliższa niedziela ( 17 maja ) Uroczystość
Wniebowstąpienia Pańskiego - odpust św. Jana Pawła II

1. Najbliższe sobota i niedziela upłyną nam pod patronatem św. Jana Pawła II. W sobotę, 16 maja pierwszy, zorganizowany przez Pana Burmistrza Festiwal Pieśni Religijnej „Tu Est Petrus”. Początek o 18:00 w kinie Sława. Po zakończeniu prezentacji festiwalowych przejście pod pomnik św. Jana Pawła II, złożenie kwiatów i Apel Jasnogórski.

2. W niedzielę o 12:15 Msza św. odpustowa z procesją.

3. Wieczorem o godz. 17:00 Wieczór Uwielbienia

09/05/2026

Adres

Ulica Łukowska 6
Miedzyrzec Podlaski
21-560

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Parafia św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Parafia św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim:

Udostępnij