07/06/2026
DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 7 czerwca 2026
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1.Dziś przypada dziesiąta niedziela w ciągu roku. Ponieważ mamy czerwiec, zachęcam do licznego udziału w nabożeństwach czerwcowych, by być jeszcze bliżej Jezusowego Serca, które jest najpełniejszym wyrazem Bożej miłości miłosiernej, Bożego miłosierdzia.
To wyjątkowa okazja do wynagrodzenia Bogu za grzechy swoje i świata. Częściej odmawiajmy Litanię do Serca Pana Jezusa i Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Może warto też uważniej wczytać się w Dzienniczek Świętej Siostry Faustyny, wielkiej apostołki miłosierdzia Bożego! Podczas każdego czerwcowego nabożeństwa adorujemy Pana Jezusa – Miłość Miłosierną ukrytą w Eucharystii.
2.Pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Święto Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w Niebie za dar Odkupienia. Ale jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności.
3.Trwa tak zwana oktawa Bożego Ciała. Codziennie do czwartku, 11 czerwca, włącznie gromadzimy się w naszym kościele na Eucharystii, a po niej celebrujemy czerwcowe nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i podążamy w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie.
Zachęcam wszystkich Parafian do licznego udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie. Szeroko otwórzmy się na działanie Ducha Świętego w Eucharystii, aby i w naszym życiu mogły objawić się tak potrzebne dzisiejszemu światu cuda łaski Bożej: cud przebaczenia prześladowcom, cud troski o chorych i zniewolonych, cud zabiegania o sprawy Boże bardziej niż o wypchany trzos, cud bezinteresownego dzielenia się zwykłą ludzką dobrocią.
4.W piątek, 12 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cały czerwiec poświęcony jest czci Bożego Serca. Ten kult na naszej ziemi zawsze był bardzo żywy.
To Serce jest źródłem miłosierdzia dla współczesnego człowieka i świata. Podczas mszy św. będziemy gorąco prosić, by Jezus uczynił serca nasze według Serca swego.
5.Natomiast w sobotę, 13 czerwca, zwracamy się do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Ona nieustannie prowadzi nas do swego Syna i ciągle podpowiada: „Uczyńcie, co mój Syn wam powie…”. W tym dniu zapraszam na procesję z figurą Matki Bożej Fatimskiej a po mszy św. o godz. 17.00 odmówimy różaniec.
6. W tym dniu zabieramy na remonty w parafii. Prosimy pamiętać o tym obowiązku.
7.W sobotę o godz. 9.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła parafian z pl. Wolności
8.Dziękuję za przygotowanie naszego odpustu parafialnego liturgicznej służbie ołtarza, szafarzom, straży pożarnej, różom różańcowym ruchowi szensztackiemu, grupom parafialnym, organiście, panu kościelnemu wszystkim, dzięki których pracy i zaangażowaniu ten dzień jest dla nas niezwykły, pełen chwały Bożej i błogosławieństwa Bożego.
Dziękuję za uczestnictwo zwłaszcza tym, którzy wzięli udział w budowie i dekorowaniu czterech stacyjnych ołtarzy.