Matki Bożej Ludźmierskiej
została powołana do życia 7 lutego 2006 roku. Podpisy 30 mężczyzn zebrane na dokumencie powołującym radę zatwierdził Najwyższy Rycerz Carl A. Anderson. Pierwszym Wielkim Rycerzem został wybrany Profesor Stanisław Hodorowicz, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu. Rada obecnie zrzesza 61 osób - Księży, nauczycieli, przedsiębiorców, handlowców - nade ws
zystko jednak ludzi Kościoła, gotowych czynić dobro w swoich Rodzinach, Parafiach i miejscach pracy. W czerwcu 2008 roku Wielkim Rycerzem został Krzysztof Kuranda - dyrektor szkoły podstawowej w Nowym Targu. Zastępcą Wielkiego Rycerza był od początku istnienia Rady Brat Jacek Raźny - radny zakopiański. Po śmierci Jacka, na jego miejsce 2 października 2009 wybraliśmy Rycerza Kazimierza Zarębczana. Dnia 8 listopada 2013 roku wybraliśmy nowe władze Rady. Wielkim Rycerzem został Brat Paweł Put, Zastępcą Brat Jacek Jachymiak. W trakcie kilku lat działalności Rycerze brali udział w licznych akcjach charytatywnych - najważniejszą z nich jest Bal Charytatywny dla dzieci z Chatki
Życzeniem Rycerzy Kolumba jest upamiętnić osobę papieża Jana Pawła II - w tym celu zorganizowano koncert
p.t. "Tryptyk Rzymski" na podstawie dzieła Karola Wojtyły. Mimo iż aura nie dopisała - wraz z deszczem popłynęły łzy wzruszenia...
W roku 2008 dzięki Ks. Prałatowi który udostępnił nam pomieszczenie w Domu Pielgrzyma, oraz dzięki pracy kilku Rycerzy dnia 5 września Ks. Tadeusz uroczyście otworzył i poświęcił Biuro Rycerzy Kolumba. Jest to pierwsza taka inicjatywa w Polsce, a z nieoficjalnych informacji wiadomo, że także i na świecie!