Siostry Kapucynki Najświętszego Serca Jezusa

Siostry Kapucynki Najświętszego Serca Jezusa Suore Cappuccine del Sacro Cuore

Zapraszamy na wyjątkowy wieczór🕊🔥🙏
22/05/2026

Zapraszamy na wyjątkowy wieczór🕊🔥🙏

Już jutro serdecznie zapraszamy
do naszej kaplicy na czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego!

Zapraszamy do Wąwolnicy!Chcemy razem wsłuchać się w Słowo i  pozwolić, by ono porządkowało serce.A wszystko z Maryją- Na...
06/05/2026

Zapraszamy do Wąwolnicy!

Chcemy razem wsłuchać się w Słowo i pozwolić, by ono porządkowało serce.

A wszystko z Maryją- Naszą Matką Nadziei🕊😇

Jeśli czujesz, że potrzebujesz chwili ciszy i umocnienia zapraszamy 🩵

Przestraszyło mi się ostatnimi czasy serce. Zawładnął nim lęk i niepewność. Patrzę na otaczającą mnie rzeczywistość, ucz...
01/05/2026

Przestraszyło mi się ostatnimi czasy serce. Zawładnął nim lęk i niepewność. Patrzę na otaczającą mnie rzeczywistość, uczestniczę w wydarzeniach, na które wydaje się, że nie mam realnego wpływu, ponoszę wraz z milionami ludzi konsekwencje podjętych przez nader wpływowe jednostki decyzji i… strach mnie ogarnia. Martwię się o przyszłość, o to jak potoczą się losy świata, mojego kraju, mojego miasta… Jak potoczą się losy Kościoła, mojego Zgromadzenia… Martwię się o to jak potoczy się moje życie… Na jak długo zdrowie pozwoli mi abym aktywnie przeżywała moją codzienność? Czy nie nadejdzie moment, gdy zabraknie w mym życiu bliskich mi osób, tak że zostanę sama?… Borykam się z niepewnością i tysiącem pytań pozostających niezmiennie bez odpowiedzi… Dokąd to wszystko mnie zaprowadzi?

I tkwiąc tak po uszy w tym moim stanie niepewności i życiowego rozedrgania, zrobiwszy przegląd wydarzeń światowych jeszcze przed otwarciem na dobre Pisma Świętego, siadam w końcu i zaczynam słuchać… Słuchać tego KOGO posłuchać powinnam była zanim rzeczywistość zaczęły mi opisywać media społecznościowe i… mój lęk.

A Jezus przychodzi dziś do mnie w swoim SŁOWIE i… jak zwykle wie doskonale w jakim momencie mojego życia się znajduję. Dlatego pierwszym co od Niego dziś słyszę to zapewnienie, że wcale nie muszę się trwożyć. Patrzę Mu więc prosto w oczy i serce, i wiem, że Jego słowa nie są puste. Wiem, że poświadczył je całym swoim życiem. Nie słyszę też w Jego głosie żadnego wyrzutu. Nie ma w nim zniecierpliwienia, nie przychodzi po to, aby mnie strofować. Przybliża się On natomiast do mnie, aby wyprowadzić mnie ze ślepego zaułka, w który zabrnęłam. Tak abym na nowo mogła ruszyć w drogę, abym mogła podążać we właściwym kierunku.

A jaki to kierunek? Okazuje się, że jest on jeden i jedyny… iść w stronę Ojca, być coraz bliżej Niego. Cała wędrówka mojego życia, nakierunkowana jest na cel, którym są ramiona Mojego, kochającego mnie, Ojca. Słyszę też od Jezusa, że znam drogę… I że jest nią On sam. Trwając w Nim idę ku Ojcu, wytrwale i niezmiennie przybliżam się do Niego.
W Jezusie odkrywam źródło mojego życia. Żyję, oddycham, poruszam się i jestem, bo On żyje we mnie. W samym centrum mnie bije źródło pulsujące Nim. Jestem, bo On jest we mnie. Trwając w Nim i pozwalając, aby On zamieszkiwał we mnie, już teraz, bez względu na zewnętrzne okoliczności żyję PEŁNIĄ.I nawet jeśli te ostatnie zmienią się tysiąckrotnie, On się nie zmieni, On pozostanie moim życiem.

Jezus jest też moją PRAWDĄ. Prawda, w którą wierzę, ta którą wyznaję nie jest więc efektem czyjeś refleksji, nie ulega też zmianie pod wpływem ludzkich opinii. Moja prawda jest OSOBĄ. Mój Bóg, który stał się Człowiekiem JEST PRAWDĄ.

I chociaż moja życiowa codzienność w oczekiwaniu na rozwój światowych wydarzeń, może wciąż nieść ze sobą dużą dawkę niepewności, chcę pamiętać, że mam fundament, mam stały punkt oparcia, a jest nim Jezus. Nie muszę więc zamierać w lękowym bezruchu, mogę pewnie iść Drogą, którą On sam mi wskazuje, wiedząc, że prędzej czy później, ale na pewno dotrę do Celu. A choćby wszystko waliło się i paliło, moim oparciem, moją radością, moim życiem i prawdą jest On sam – Jezus. Chcę w to wierzyć i właśnie tak chcę żyć.

s. Maria Mazek

15/04/2026

Dla Dzieci, które potrzebują Domu🫶

I kolejne zaproszenie, tym razem do Wąwolnicy☘️Dom Relacji S Agnieszka Maria Pilska
11/04/2026

I kolejne zaproszenie, tym razem do Wąwolnicy☘️

Dom Relacji
S Agnieszka Maria Pilska

Kolejny Dzień Skupienia dla kobiet przed nami! 18 kwietnia 2026 (sobota)Start: 15:00Suszec, ul. Św. Jana 57To będzie cza...
08/04/2026

Kolejny Dzień Skupienia dla kobiet przed nami!

18 kwietnia 2026 (sobota)
Start: 15:00
Suszec, ul. Św. Jana 57

To będzie czas ciszy, modlitwy i spotkania. Z Bogiem i z samą sobą. Bez udawania, bez presji, bez konieczności ogarniania wszystkiego.

Będzie z nami ks. Bartłomiej Cudziło, więc możesz się spodziewać konkretu i słowa, które trafia tam, gdzie trzeba 🫶

Jeśli czujesz, że coś w Tobie woła o więcej, jesteś w trakcie decyzji albo po prostu potrzebujesz złapać oddech
to przyjdź.

Będzie i Adoracja i Eucharystia, ale i dobra kawa ☕Jeśli możesz, weź coś słodkiego do podzielenia się 🍰

A no i proszę daj znać Monika Maria Gołaś, że się wybierasz 📩

Możesz zabrać koleżankę. Możesz przyjść sama.
I tak nie będziesz sama♡

Do zobaczenia 🤎

Dzieje się w Suszcu!Czy to już tradycja? S. Anna Gruszczyńska wraz z młodzieżą przygotowali mieszkańców Suszca (i nie ty...
28/03/2026

Dzieje się w Suszcu!

Czy to już tradycja? S. Anna Gruszczyńska wraz z młodzieżą przygotowali mieszkańców Suszca (i nie tylko) do głębszego przeżycia Świąt Wielkanocnych.
Zobaczcie krótką relacje z tego wydarzenia.

Jesteśmy już po drugim występie w Teatrze Cieni pt. „Jezus” ❤️
Mieliśmy ogromną radość zaprezentować to wyjątkowe przedstawienie zarówno w naszym kościele parafialnym pw. św. Stanisława w Suszcu, jak i w GOK-u w Pawłowicach.

Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami - za obecność, życzliwość i wspólne przeżywanie tej historii.

Z całego serca chcemy podzielić się naszą dumą z młodzieży. To piękni, wartościowi młodzi ludzie, którzy włożyli wiele pracy, serca i zaangażowania w każdy szczegół tego występu.🤍

Zagrali wspaniale - z głębią, wrażliwością i autentycznością, która porusza. 😇
Dołączamy zdjęcia zarówno z samego występu, jak i z zaplecza - aby pokazać, ile dobra, współpracy i radości kryje się za kulisami.😄

Niech to, co wspólnie tworzymy, przynosi owoce i prowadzi nas wszystkich bliżej Boga.🙏

Oaza Suszec

25/03/2026

s. Anna ma Wam coś ważnego do powiedzenia! 🤍

Po raz kolejny Honoratianum w Zakroczymiu stał się naszym domem 🏡W miniony weekend odbyło się nasze drugie spotkanie for...
24/03/2026

Po raz kolejny Honoratianum w Zakroczymiu stał się naszym domem 🏡

W miniony weekend odbyło się nasze drugie spotkanie formacyjne, prowadzone przez br. Piotra Wardawego.

I znów było tak, jak trzeba: głęboko, bardzo konkretnie… i dużo o sercu. O tym, co w nim żywe, co potrzebuje uzdrowienia i gdzie Pan Bóg chce nas spotkać naprawdę i nie w teorii, tylko w codzienności.

Był czas na zatrzymanie. Na modlitwę. Na rozmowy, które nie są „na szybko”. Bez pośpiechu. Bez presji. Po prostu razem.

Wracamy wdzięczne🤎

I oczywiście polecamy ten Dom na spotkania, rekolekcje i inne akcje. 🤍

Adres

Romanowskiego 6
Lublin
20-707

Telefon

25 757 22 17

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Siostry Kapucynki Najświętszego Serca Jezusa umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Siostry Kapucynki Najświętszego Serca Jezusa:

Udostępnij

Kategoria