Msza z katechezą dla dzieci o 10:30 Dominikanie Lublin

Msza z katechezą dla dzieci o 10:30 Dominikanie Lublin W każdą niedzielę o 10:30 Msza dla rodzin z dziećmi z katechezą dla dzieci w zakrystii podczas Mszy!

U nas podczas Msza z katechezą dla dzieci o 10:30 też było bardzo uroczyście. Ojciec Jacek wraz z ministrantami weszli w...
24/05/2026

U nas podczas Msza z katechezą dla dzieci o 10:30 też było bardzo uroczyście.
Ojciec Jacek wraz z ministrantami weszli w procesji dzielnie niosąc krzyż, świece oraz trybularz i łódkę. W ten sposób zaczęliśmy nasze 🔥
Podczas katechezy zastanawialiśmy się jakie formy przyjmuje Duch Święty, jak go znaleźć oraz po co On w ogóle jest! To trudne pytania, ale odpowiedzi były bardzo interesujące.
A dlaczego Zesłanie Ducha Świętego, to ? Naturalnie wszystko pochodzi od zieleni majowej, kiedy przyroda już jest w pełni rozwinięta, ale na zielonych gałązkach 🌿 🌿 🌿 widać wiejący wiatr 💨 który również jest jedną z wizualizacji Ducha Świętego.
Potem jeszcze wspomnieliśmy o pomieszaniu języków, podczas gdy była budowana , czym właśnie Duch Święty przywołał budujących do porządku, natomiast później dał apostołom, których wszyscy mogli zrozumieć, kiedy mówili o Chrystusie.
Znajomość języków jest absolutnie fascynująca, ale jest jeden najważniejszy język dla wszystkich chrześcijan, , którego uczy nas nasz TRÓJJEDYNY DOBRY BÓG!
Jako że w wieczerniku przebywali apostołowie wraz z Matką Bożą, na koniec wspinaliśmy się Drabiną do Boga 🙏
Na katechezie dziś były potężne tłumy ! Podczas „Ojcze nasz” nie mieściliśmy się przy ołtarzu i trzeba było powiększać krąg! Dziękujemy Wam wszystkim za obecność i za aktywność! Strasznie za Wami tęskniłem 🤗 Widzimy się za tydzień! Stach

W sobote wieczorem rozpoczęliśmy uroczyście świętowanie  . Na początku zaśpiewaliśmy   do Ducha Świętego a następnie nas...
23/05/2026

W sobote wieczorem rozpoczęliśmy uroczyście świętowanie . Na początku zaśpiewaliśmy do Ducha Świętego a następnie nasi ojcowie Dominikanie Lublin odprawili uroczystą Mszę świętą Wigilii Zesłania Ducha Świętego! 🔥 Dziękujemy w szczególności ojcu Konradowi OP i za wspaniałą inicjatywę, mistrzowi Krzysztofowi Pudełko za udekorowanie naszej Bazyliki oraz .0 i .zlota

Więcej szczegółów już o poranku podczas Msza z katechezą dla dzieci o 10:30 Dominikanie Lublin! Czekamy na Was!

Kolejna Niedziela razem. No a dziś, znów przy znakomitej frekwencji, świętowaliśmy Wniebowstąpienie Pana Jezusa. Pan wśr...
17/05/2026

Kolejna Niedziela razem. No a dziś, znów przy znakomitej frekwencji, świętowaliśmy Wniebowstąpienie Pana Jezusa. Pan wśród radosci wstępuje do nieba-śpiewaliśmy dzisiaj podczas Mszy św. Próbowaliśmy jakoś sobie wyobrazić ten moment. Uniesienie, porwanie, wzięcie...Tu już musi wyobraźnia dopowiedzieć. Po co Jezus wstąpił do nieba? Ktoś powiedział, aby nam coś "załatwić"-tak, przede wszystkim życie wieczne. No a za tydzień będzie nam dany Duch Święty. Było i dziś o Chrzcie, który nas oczyszcza z grzechu pierworodnego, i włącza nas w Chrystusa. Który jest z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. I to jest piękne. Dobrego tygodnia. I wiadomo, że Ojcze Nasz razem. Tomek.

Fajny jest początek naszych spotkań, kiedy sala zapełnia się, zapełnia i końca nie widać. Katecheza. Ta Niedziela wyraźn...
13/05/2026

Fajny jest początek naszych spotkań, kiedy sala zapełnia się, zapełnia i końca nie widać. Katecheza. Ta Niedziela wyraźnie o przekazaniach. Warto sobie było powiedzieć, że to nie tylko Dekalog i Mojżesz, ale też przykazania kościelne, a przede wszystkim przykazanie miłości Boga, bliźniego i siebie samego. Takeśmy sie rozgadali a odpowiedzi były zaskakująco dojrzałe i trafne. Po co przykazania; to kodeks postępowania i wsparcie od Pana Boga. Wiemy jak się poruszać, co robić. Jak kochać samego siebie? Bo to trudne jest. Niepotępianie siebie i wyrozumiałość wobec błędów i własnych słabości.Dobry czas a i razem tradycyjnie na Ojcze Nasz. Tomek.

Majówka, nie Majówka, było nas caaaałkiem niemało. Na katechezie zwyczajnie wypada być. A dzis o mieszkaniach. Czy Jezus...
03/05/2026

Majówka, nie Majówka, było nas caaaałkiem niemało. Na katechezie zwyczajnie wypada być. A dzis o mieszkaniach. Czy Jezus Chrystus chce nas dzis przekonać, ze to towar limitowany?. Absolutnie. Jest ich wiele, i wypada Jemu zawierzyc, że tak jest naprawdę, i tu nie ma żadnych ograniczeń. I to jest piękne. No i trochę o tych mieszkaniach, a w zasadzie o Niebie, o którym dużo lubimy mówić, a warto dopytać jak tam może być. Bezpieczeństwo, spokój, bycie ze sobą. A na pewno nikt sie nie bedzie nudził! Pogadaliśmy trochę o tych dokonywanych dziełach z Ewangelii. Cuda, rozmnożenie chleba, uzdrowienie....A najciekawsze na końcu dzis, że uczniowie będą dokonywać jeszcze więcej! Tak, tak. Czekamy na Zesłanie Ducha Świętego. To po to. Dobrego tygodnia! Tomek.

A dzisiaj  , więc zaczęliśmy rozmowę o tych, którzy nam pomagają obierać dobre kierunki w życiu. Jak jedziemy pociągiem ...
26/04/2026

A dzisiaj , więc zaczęliśmy rozmowę o tych, którzy nam pomagają obierać dobre kierunki w życiu. Jak jedziemy pociągiem lub samochodem, to zazwyczaj wiemy jaki kierunek obrać. Trudniej jest na lotnisku. Aby samolot ✈️ mógł wystartować musi mieć wytyczne z wieży kontroli lotów. Musi zaufać temu, kto kieruje. Podobnie jest z nami w życiu w wierze. To prowadzi nas w najlepszym kierunku, aby doprowadzić nas do celu! Do naszego Dobrego Ojca! Czasami nie do końca rozumiemy, dlaczego pewne rzeczy wydarzyły się w naszym życiu, ale zaufanie Dobremu Pasterzowi jest niezbędne.
Podczas naszej wspinaczki modliliśmy się za naszego ojca Jacka, który też jest pasterzem oraz wszystkich innych ojców , biskupów i kapłanów.
Mieliśmy też gości z Krakowa, przyjechali do nas bracia studenci. Arek OP, który przygotowuje się do Kapłaństwa w Kolegium Filozoficzno-Teologicznym Polskiej Prowincji Dominikanów w dominikanie.pl, prosił nas o modlitwę za braci i wsparcie finansowe na ich potrzeby. Pamiętajmy o Dominikańskie Duszpasterstwo Powołań 🙏
Dziękujemy Wam za liczną i dynamiczną obecność oraz naszym wspaniałym ministrantom za posługę przy ołtarzu podczas Msza z katechezą dla dzieci o 10:30 Dominikanie Lublin
Widzimy się za tydzień 🎶

A co dzisiaj świętujemy?   Chrystusa! Trzecia niedziela! A ewangelia piękna, o odzyskanej nadziei. Czasami jak coś smutn...
19/04/2026

A co dzisiaj świętujemy? Chrystusa! Trzecia niedziela! A ewangelia piękna, o odzyskanej nadziei. Czasami jak coś smutnego lub złego dzieje się w naszym życiu, mamy ochotę czmychnąć, uciec i schować się. Daj Boże, abyśmy mieli wtedy oparcie w przyjacielu, koledze, mamie albo tacie! Ale nawet jeśli tego nie mamy, albo właśnie w tym człowieku lub w innej formie swojej obecności wspiera nas w swoim Synu!
No i tak właśnie było w Ewangelii! Po śmierci Chrystusa apostołowie nie za bardzo wiedzieli, co mają dalej robić. No i Kleofas z drugim uczniem też postanowili się wycofać i wtedy nadchodzi zmartwychwstały Chrystus, którego oni nie poznają i który im wyjaśnia to, co się wydarzyło. Rozpoznają go przy łamaniu chleba, ale wtedy znika. Co robią? Lecą pędem do Jerozolimy ogłosić te wspaniałe wieści innym uczniom!
Dzisiaj się działo na Msza z katechezą dla dzieci o 10:30! Tyle było osób na katechezie, że jedna część została z w zakrystii a druga ze .tarraro poszła do Sali Unii Lubelskiej. Było baaaaardzo dynamicznie!
Do tego wielka radość, bo Franciszek Józef został nowym chrześcijaninem! Przyjął !
Ojciec Jacek OP pobłogosławił również książeczki, krzyżyki i medaliki dzieciom, które przygotowują sieci pierwszej Komunii Świętej w naszej Bazylice Dominikanie Lublin!
Dzięki ministrantom za opiekę nad ołtarzem i za obecność !
Czekamy na Was za tydzień 🤍🖤

Oczywiście w Niedzielę nie mogło nas zabraknąć na Mszy św o 10.30. Nasza godzina. A powodów do świętowania kilka. Sama N...
15/04/2026

Oczywiście w Niedzielę nie mogło nas zabraknąć na Mszy św o 10.30. Nasza godzina. A powodów do świętowania kilka. Sama Niedziela juz wystarczy, żeby cieszyć się i radować. A tu jeszcze kończyliśmy Oktawę Wielkanocy, i do tego Niedziela Miłosierdzia Bożego. A i do Ludu Bożego przyjelismy Stanisława Romana!I trochę jak apostołowie w pierwszym czytaniu, przebywalismy razem, trwając na modlitwie, we wspólnocie, z radością, wielbiąc Boga. To wystarczy.
Jak zazwyczaj było nas baaaardzo dużo, jak zauważył o. Krzysztof: " chyba przyszedł cały kościół". I to jest piękne. W Ewangelii Tomasz, którego nie było za pierwszym razem, musiał dotknąć, aby się przekonać. Dlaczego potrzebna nam jest wiara w Tego, który jest tak blisko, a którego bezpośrednio nie widzimy. Dużo dobrej, fajnej rozmowy,z czego znane są nasze spotkania. Tomek.

Dzisiaj w naszej Bazylice Dominikanie Lublin odbyła się bardzo ważna uroczystość. Po kilku miesiącach przygotowania na p...
15/04/2026

Dzisiaj w naszej Bazylice Dominikanie Lublin odbyła się bardzo ważna uroczystość. Po kilku miesiącach przygotowania na pierwszym autorskim kursie do Bierzmowania, który stworzyliśmy z ojcem przeorem Arnoldem OP, grupa młodych przyjęła Sakrament Dojrzałości Chrześcijańskiej.
Kurs składał się ze spotkań, podczas których młodzież miała możliwość skonfrontowania się z różnymi osobami, które mówiły o swojej obecności w Kościele, sakramentach i różnych typach powołania.
Dzisiejsza uroczystość miała charakter bardzo kameralny. Oprócz naszej czternastki, było również 26 uczniów Szkoły Podstawowej „Europejczyk”.
Mszę świętą celebrował ksiądz Bp Adam Bab a koncelebrował ją nasz ojciec przeor Arnold Pawlina.
Ksiądz biskup w swojej homilii zwrócił się przede wszystkim do młodych, na których miał chwilę później zstąpić Duch Święty. Mówił w sposób bardzo bezpośredni i konkretny o indywidualnej relacji z Panem Bogiem. O wierze, która jest prawdziwa tylko wtedy, gdy pochodzi z wnętrza, a nie jest pustym sloganem.
Następnie każdy z kandydatów do Bierzmowania został wywołany swoim nowym imieniem i namaszczony krzyżmem. Duch Święty zstąpił na naszych młodych, aby działać przez całe ich życie.
Na pamiątkę przyjęcia Sakramentu Bierzmowania wszyscy młodzi oraz ksiądz biskup otrzymali krzyże dominikańskie 🤍🖤
Wielką radością było to, że bardzo wielu uczestników Mszy wsparło bierzmowanych przyjęciem Chrystusa w Komunii świętej.
Po uroczystym biskupim błogosławieństwie relikwiami Krzyża świętego przeszliśmy do Liceum Staromiejskie w Lublinie, gdzie nauczyciele i uczniowie pod kierunkiem pani dyrektor ugościli nas poczęstunkiem.
Bardzo prosimy zbierające się na Msza z katechezą dla dzieci o 10:30 Dominikanie Lublin o wsparcie modlitewne naszych młodych, świeżo napełnionych Duchem Świętym 🔥🔥🔥

Adres

Złota 9
Lublin
20-112

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Msza z katechezą dla dzieci o 10:30 Dominikanie Lublin umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij