24/05/2026
Kolejne Zesłanie Ducha Świętego za nami, ale Duch Święty pozostaje w nas 🕊️
Poniżej przedstawiamy Wam fotorelację z soboty, Wigilii Zesłania Ducha Świętego, która była zwieńczeniem naszego tygodniowego czuwania, przygotowującego do tej uroczystości. Wieczernik 2026 był pięknym i błogosławionym czasem, który na długo pozostanie w naszej pamięci. 🥰
Podczas liturgii odnowiliśmy również przyrzeczenia chrzcielne oraz mogliśmy otrzymać indywidualne błogosławieństwo. Chór Duszpasterstwa Akademickiego KUL przepięknie wykonał Akatyst do Ducha Świętego, który jest również wyjątkową modlitwą. W oczekiwaniu na Mszę Świętą uwielbialiśmy Pana, który daje pokój, radość i miłość. Po Eucharystii spotkaliśmy się na agapie, podczas której budowaliśmy relacje z drugim człowiekiem. Był to czas radosnego świętowania, gdzie odczuwalna była obecność Ducha Świętego wśród nas. 🕊️
💟 Dziękujemy serdecznie całemu Kościołowi Akademickiemu za wspólną modlitwę. Niech Duch Święty obficie napełnia nas swoimi darami, a owoce Jego obecności pozostaną z nami jak najdłużej!
Chwała Panu za Jego dzieła! 🕊️