21/05/2026
❤️🔥🙏❤️🔥
Każdy czwartek daje nam możliwość, aby między godziną jedenastą a północą czuwać na modlitwie razem z Jezusem, aby wynagrodzić Bogu smutek i cierpienie, które doświadczył w Ogrodzie Oliwnym, a takze zadośćuczynić za nasze grzechy.
Dołączmy w tym czasie do modlitwy z Panem. On czeka na każdego z nas, abyśmy Mu towarzyszyli, bo czuje się samotny i opuszczony. Dobrze jest w tym czasie rozważać Mękę Pańską. np. 24 Godziny Męki Pańskiej - Luizy Picarretty.
Jezus powiedział do Luizy Picarretty ( 24 godziny Męki Pana Jezusa)
"Moja córko, ciężkie i bolesne było Moje konanie w Ogrójcu, może boleśniejsze, niż na Krzyżu, ponieważ gdy tamto było wypełnieniem i triumfem nad wszystkimi, w Ogrójcu był początek,a zło odczuwamy mocniej na początku niż na końcu; ale w tym konaniu ból był najbardziej rozdzierający kiedy ujrzałem jeden po drugim wszystkie grzechy, Moje człowieczeństwo objęło cały ich ogrom i każdy występek niósł znamię " śmierć Bogu", uzbrojony w szpadę, by Mnie zabić. Wobec Boskości grzech jawił MI się w całej ohydzie, okropniejszy od samej śmierci.Rozumiejąc, co oznacza grzech, czułem, że umieram i naprawdę z jego powodu umierałem, wołałem do Ojca,a On pozostał nieubłagany; nie było nikogo, kto mógłby Mi pomóc, żebym nie umierał, wołałem do wszystkich ludzi o litość nade Mną, ale na próżno, Moje człowieczeństwo wykrwawiało się już i miało przyjąć cios smierci".
Bądźmy, tymi którzy odpowiadają na głos Kochanego Pana...i pocieszmy Go w agonii, którą przeżywał w Ogrójcu...
Bądź uwielbiony Panie Jezu, z Twoją Świętą Wolą.