27/09/2025
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA
28.09.2025 R.
1.Dziś w naszym kościele gościmy br. Piotra Zacharskiego, który w naszej Prowincji jest odpowiedzialny za pomoc naszym Braciom Misjonarzom. Dziękujemy za wygłoszone Słowo Boże i przybliżenie nam pracy misyjnej naszych Braci. Po Mszy przed kościołem ofiarą materialną możemy wspomóc nasze kapucyńskie misje.
2.Jutro swoje imieniny obchodzi nasz zakrystian br. Rafał Osiński. Zapraszamy na Mszę Świętą w intencji solenizanta w poniedziałek o godz. 18:00.
3.W środę rozpoczyna się miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich na codzienny różaniec do naszego kościoła o godz. 17:30. Jest tyle ważnych intencji, osobistych i wspólnotowych, które chcemy polecać Bogu przez ręce Maryi. A ona sama tak często prosiła i prosi nas o tę modlitwę. Przypominamy, że osoby modlące się na różańcu mogą zyskać łaskę odpustu zupełnego, czyli darowanie kar czyśćcowych za grzechy. Taki odpust pod zwykłymi warunkami można zyskać, odmawiając jedną część różańca.
4.W sobotę 4 października, w naszym zakonie uroczystości odpustowe ku czci św. Franciszka z Asyżu. Msze święte w naszym kościele o godz. 6:30, 8:00, 11:00, 15:30 i uroczysta suma z kapłanami z dekanatu o godz. 18:00, po Mszy nabożeństwo TRANZITUS. Zapraszamy Was serdecznie na to wspólne świętowanie przez cały dzień, ale w sposób szczególny na Mszę o godz. 18:00. Czekamy na Was wszystkich i liczymy szczególnie na nasze wspólnoty, czyli na tych którzy tu przy tym kościele formują się duchowo, i codziennie ocierając się niejako o duchowość św. Franciszka.
5.W tym tygodniu będziemy także przeżywać dni odnowy duchowej. Pierwszy czwartek miesiąca to szczególna okazja do modlitwy o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18:00, którą będziemy sprawować właśnie w tych intencjach – o powołania.
6.W pierwszy piątek miesiąca będziemy wynagradzać Bożemu sercu za grzechy nasze i całego świata. Dodatkowa Msza Święta o godz. 15:30.
7.W pierwszą sobotę miesiąca 4 października zapraszamy wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca Maryi na wspólne spotkanie modlitewne. Tak jak zawsze początek o 7:40 i wspólny śpiew godzinek do Matki Bożej, o 8:00 Msza Święta wynagradzająca, a po Mszy różaniec z medytacją fatimską.
8.Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. O 9:30 Msza Święta dla wspólnoty Żywego Różańca, a po Mszy spotkanie formacyjne. Natomiast o 15:00 Msza wspólnotowa Światowej Róży Różańca świętego, a po Mszy wymiana tajemnic.
9.Ofiary na tacę zbierane w przyszłą niedzielę czyli 5 października zasilą nasz wspólny fundusz remontowy kościoła. Za te ofiary jak i za wszystkie dary, wszystkim Wam – naszym Dobroczyńcom mówimy wielkie Bóg zapłać.
10.Wczoraj w naszym klasztorze odbył się OAZOWY DZIEŃ WSPÓLNOTY, na którym gościliśmy młodzież z takich miast, jak: Łomża, Biała Podlaska, Lublin, Siennica, Sędziszów Małopolski i Warszawa. Było w sumie ponad 100 osób. Bardzo dziękujemy naszej młodzieży oazowej wraz z o. Piotrem z Warszawy, za przygotowanie tego spotkania i za miłe przyjęcie Gości. Dziękujemy też Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr. 1 za gościnność i życzliwość.