26/04/2026
4 NIEDZIELA WIELKANOCNA - OGŁOSZENIA - BRZEŹNO - 26 IV 2026 R.
1. Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego.
2. Jutro o godz. 18.30 będzie pierwsza próba dla dzieci przed I Komunią Świętą.
3. W środę naszą modlitwą ogarniajmy wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane, w przypadający Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau.
4. W liturgii Kościoła przypada: w środę – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy, doktora Kościoła i patronki Europy, która odegrała w historii Kościoła i średniowiecznej Europy bardzo doniosłą rolę, w czwartek – wspomnienie św. Piusa V, papieża, w piątek w Święto Pracy i dzień modlitwy o pracę dla bezrobotnych – wspomnienie św. Józefa, Rzemieślnika, w sobotę –wspomnienie św. Atanazego Wielkiego z Aleksandrii, biskupa i doktora Kościoła, jednego z wybitnych ojców Kościoła broniących bóstwa Chrystusa oraz autora znakomitych dzieł w obronie wiary. Bardzo proszę, aby w sobotę, w Dzień Polonii i Flagi RP oraz w niedzielę, w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, były wywieszone na naszych domach flagi biało-czerwone.
5. W piątek rozpoczniemy nabożeństwa majowe w kościele po mszy świętej o godzinie 18.00, w kaplicy w Maliszewie oraz przy przydrożnych kapliczkach i krzyżach, modląc się o powołania do służby Bożej z naszej parafii i naszych rodzin.
6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Do chorych pojadę w piątek po godz. 9.00. Spowiedź będzie w piątek w kościele o godz. 17.00.
7. W sobotę o godz. 16.30 zostanie odprawiona w kościele w Brzeźnie Msza święta za strażaków z OSP Maliszewo i Brzeźno.
8. W sobotę, 2 maja, będziemy w liturgii Kościoła obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msza święta będzie o godz. 18.00.
9. Bóg zapłać za 500 zł na kościół m.in. na dokończenie inwestycji parafialnych związanych z dokończeniem prac przy nowej nastawie ołtarzowej w kościele. Bardzo też dziękuję za różne prace dla parafii, rodzinom wczorajszych nowożeńców za przygotowanie kościoła i kwiaty na niedzielę, a na sobotę, bez kwiatów, proszę panie: Małgorzatę i Anetę z Żabieńca.
10. W przyszłą niedzielę po mszach świętych będzie majowa zbiórka ofiar pieniężnych dla pana organisty.
11. Ks. Biskup w odezwie do Diecezjan prosi o modlitwę w maju o powołania do służby Bożej.
12. W piątek mamy dyspensę Ks. Biskupa Wętkowskiego od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
ks. Jacek Kopczyński – proboszcz