Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego

Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego Uwielbienie Boga w Trójcy Świętej Jedynego w tajemnicy Jego Najświętszego Serca i szerzenie Królestwa miłości w życiu codziennym jest celem Zgromadzenia

Śladami bł. Klary Szczęsnej i sł. B. Walentyny ŁempickiejPiesza Pielgrzymka Kobiet Diecezji PłockiejDwie zwyczajne niezw...
19/05/2026

Śladami bł. Klary Szczęsnej i sł. B. Walentyny Łempickiej
Piesza Pielgrzymka Kobiet Diecezji Płockiej
Dwie zwyczajne niezwykłe – pod takim hasłem odbyła się po raz pierwszy Piesza Pielgrzymka Kobiet z Rypina do Cieszk zorganizowana przez Duszpasterstwo Kobiet Diecezji Płockiej.
W sobotni poranek, 16 maja 2026 r., pielgrzymi wyruszyli z Rypina – miejsca związanego z życiem sł. Bożej Walentyny Łempickiej – do Cieszk – miejscowości, w której przyszła na świat bł. Ludwika Klara Szczęsna. Ostatecznym celem pielgrzymki był kościół parafialny pw. św. Andrzeja Apostoła w Lubowidzu, gdzie Ludwika przyjęła sakrament chrztu św. W tej zabytkowej świątyni sprawowana była Msza św. dziękczynna za dar świętości kobiet pochodzących z ziemi płockiej, której przewodniczyli ks. Sławomir Stefański, proboszcz rodzinnej parafii Współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr Sercanek, i ks. Łukasz Zdunkiewicz, diecezjalny duszpasterz kobiet.
We wspólnej modlitwie w drodze uczestniczyły wraz z pielgrzymami: m. prow. Ezechiela Płudowska z Częstochowy oraz s. Ewencja Krawulska i s. Teresa Snopkowska z Włocławka. Podczas wspólnej drogi śladami bł. Klary Szczęsnej i sł. B. Walentyny Łempickiej s. Teresa podzieliła się świadectwem na temat życia i świętości bł. Matki Klary.

Gość Poranka Płock – ks. Ł. Zdunkiewicz 14.05.2026 KRDP FM – KRDP – Pogodnie każdego dnia

Jednym głosem ku niebu20-lecie Chóru Gaudium Poloniae w RzymieOd dwóch dekad przy Kościele Polskim św. Stanisława BM w R...
18/05/2026

Jednym głosem ku niebu
20-lecie Chóru Gaudium Poloniae w Rzymie
Od dwóch dekad przy Kościele Polskim św. Stanisława BM w Rzymie działa Chór Gaudium Poloniae pod dyrekcją s. Martyny Proszek. W sobotę, 16 maja 2026 r., odbyły się obchody 20-lecia istnienia tej wspólnoty, która choć na przestrzeni lat zmieniała się liczebnie, to jednak od początku do dnia dzisiejszego pełni tę samą misję – uwielbia Boga śpiewem i podtrzymuje ducha patriotyzmu w sercach Polaków na emigracji.
Uroczystej Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. rektor Paweł Ptasznik, a do koncelebry dołączyli: ks. Tomasz Jarosz, administrator Kościoła i Hospicjum, oraz ks. Mateusz Gardziński SChr.
Po zakończeniu Eucharystii odbył się jubileuszowy koncert, podczas którego wręczono dyplomy obecnym i byłym chórzystom. Następnie wspólne świętowanie przeniosło się do pobliskiej auli, gdzie Zespół Czerwone Maki poprowadził poloneza. Nie zabrakło również jubileuszowego tortu, podziękowań, wspomnień i radosnego spotkania w gronie przyjaciół chóru. Do grona świętujących jubileusz dołączyły chórzystki, które specjalnie na tę okazję przybyły z Polski.
– Dziękujemy wszystkim, którzy przez minione 20 lat tworzyli i wspierali Chór Gaudium Poloniae. Bóg zapłać za wierną posługę śpiewem oraz współtworzenie muzycznego życia wspólnoty Kościoła i Hospicjum św. Stanisława BM w Rzymie – podkreśla s. Martyna Proszek, zwracając się do członków chóru. – Dziękujemy za serce wkładane w wychwalanie Boga poprzez muzykę, za zaangażowanie, za pasję i świadectwo piękna, które porusza serca i prowadzi ku Bogu. Niech dobro, które dokonuje się przez ten śpiew, nieustannie przynosi obfite owoce – dodaje założycielka i dyrygentka polskiego chóru w Rzymie.
Fot.: Jubileusz Chóru
https://www.youtube.com/watch?v=Et4vmlWcHGE
www.sercanki.org.pl

Ruszają zapisy na rekolekcje u sercanek w Przemyślu! Będzie to czas rozpalania serc i poznawania czym jest żar ognia, kt...
16/05/2026

Ruszają zapisy na rekolekcje u sercanek w Przemyślu! Będzie to czas rozpalania serc i poznawania czym jest żar ognia, który płonie w Najświętszym Sercu Pana Jezusa... Może to czas dla Ciebie...?

Wiem, że Pan zmartwychwstał!„Jeśli spotkałaś żywego Boga, to wszystko nabiera sensu. U początku prawdziwej relacji z Bog...
15/05/2026

Wiem, że Pan zmartwychwstał!

„Jeśli spotkałaś żywego Boga, to wszystko nabiera sensu. U początku prawdziwej relacji z Bogiem jest spotkanie z żyjącym Panem. To On działa w Eucharystii, w Słowie Bożym. Widzisz Go? Słyszysz Go?” – pytał ks. kard. Grzegorz Ryś podczas Mszy św. dla studentek w Krakowie.
W czwartkowy wieczór, 14 maja 2026 r., Metropolita Krakowski wraz z sekretarzem ks. Łukaszem Jachymiakiem sprawowali Eucharystię w Akademickiej Bursie im. bł. Matki Klary Szczęsnej przy pl. gen. W. Sikorskiego 13.
W liturgiczne święto św. Macieja kard. Grzegorz Ryś zachęcał dziewczęta, aby stawały się świadkami zmartwychwstania Jezusa w swoich środowiskach. Przywołał także kilka sytuacji ze swojego życia, dzięki którym odkrył, że zmartwychwstanie Chrystusa nie dotyczy czasu przeszłego, ale jest zaproszeniem do żywej więzi z Bogiem tu i teraz.
Przed błogosławieństwem studentki podziękowały Metropolicie Krakowskiem za przewodniczenie Eucharystii, za wygłoszone słowo i za poświęcony czas. Wraz ze studentkami modliły się: s. dyrektor Maria Kania i siostry z pobliskich wspólnot.
Po wystawieniu Najświętszego Sakramentu i wspólnej modlitwie wszyscy zgromadzeni spotkali się na agapie. Już tradycyjnie studentki wraz z siostrami przez całą noc adorowały Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
Fot. Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Z Wawelu na Skałkę – to droga, którą podążał św. Stanisław, biskup i męczennik, przez swoją pasterską posługę aż do męcz...
11/05/2026

Z Wawelu na Skałkę – to droga, którą podążał św. Stanisław, biskup i męczennik, przez swoją pasterską posługę aż do męczeństwa. Tą drogą od wieków podążają jego czciciele, gromadząc się na uroczystej procesji ulicami Krakowa. Zgodnie z tradycją obok relikwii głównego patrona Polski przedstawiciele zgromadzeń zakonnych i organizacji religijnych ponieśli relikwie polskich świętych i błogosławionych, wśród których znalazły się relikwie św. Józefa Sebastiana Pelczar i bł. Matki Klary Szczęsnej.
W niedzielne przedpołudnie, 10 maja 2026 r., uroczystej Mszy św. przy Ołtarzu Trzech Tysiącleci przewodniczył ks. kard. Grzegorz Ryś. W homilii podkreślił, że św. Stanisław jest patronem trudnej jedności Polaków. Zachęcał wszystkich zgromadzonych, aby za przykładem św. Patrona otworzyli swoje serca na działanie Ducha Świętego, którego otrzymali w sakramencie bierzmowania.
Na zakończenie homilii Metropolita Krakowski poprosił biskupów, by wyciągnęli ręce nad zgromadzonymi wiernymi, nawiązując do gestu, który wykonał św. Jan Paweł II 9 czerwca 1979 r. podczas pierwszej pielgrzymki do Polski. Podczas wspólnej modlitwy biskupów ks. kard. Grzegorz Ryś odczytał słowa Papieża Polaka:
„Weźmijcie Ducha Świętego (…). Ducha nie gaście. I Ducha Świętego nie zasmucajcie (…). Musicie być mocni, Drodzy Bracia i Siostry, musicie być mocni tą mocą, którą daje wiara. Musicie być mocni mocą miłości, która jest potężniejsza niż śmierć, jak to objawił św. Stanisław”.
W uroczystości z udziałem Episkopatu Polski uczestniczyły delegacje wspólnot parafialnych Archidiecezji Krakowskiej wraz z duszpasterzami, zakony żeńskie i męskie, władze państwowe i samorządowe, a także przedstawiciele krakowskich uczelni, stowarzyszenia i bractwa, szkoły katolickie, asysty w strojach regionalnych oraz wielu krakowian i pielgrzymów.
Fot. Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
Siostry Sercanki

Nie jestem sama, bo niesie mnie BógSpotkanie z bł. M. Klarą Szczęsną w StrzegowieDla 10 dziewcząt i kobiet z diecezji pł...
11/05/2026

Nie jestem sama, bo niesie mnie Bóg
Spotkanie z bł. M. Klarą Szczęsną w Strzegowie

Dla 10 dziewcząt i kobiet z diecezji płockiej dzień 9 maja 2026 r. stał się podróżą po mapie życia bł. M. Klary Szczęsnej oraz wędrówką do własnego serca, aby tam doświadczyć miłości Serca Jezusowego. W Parafii pw. św. Anny w Strzegowie siostry sercanki z Krakowa wraz z ks. proboszczem Grzegorzem Ślesickim poprowadziły dzień skupienia pt. „Wszystko albo nic”, którego celem było spotkanie z Błogosławioną Matką Klarą; poznanie historii jej życia oraz duchowej drogi, po której prowadził ją Bóg. W sobotnim spotkaniu wzięły udział kobiety i dziewczęta z Lubowidza, z Borczyn, z Rydzyna Szlacheckiego i ze Strzegowa.
Dzień skupienia rozpoczął się krótkim seansem filmowym, podczas którego uczestniczki mogły „przejść śladami” Ludwiki Szczęsnej przez wszystkie miejsca, w których zamieszkiwała w latach swojego dzieciństwa i młodości. Kolejnym krokiem było spojrzenie na mapę życia bł. Klary i na własną historię, aby podziękować Bogu za miejsca i wydarzenia, które pozostały w pamięci jako dowody Bożego prowadzenia.
Cennym momentem spotkania było świadectwo i refleksja oparta na odkrywaniu podobieństw do drogi, którą przeszła pierwsza sercanka. Na tę okazję powstała pieśń autorstwa s. Martyny Proszek pt. „Głos w ciszy”, w którą wsłuchały się zgromadzone dziewczęta i kobiety, aby odnaleźć wskazówki do głębszego przeżywania swojej wiary.
Po południu uczestniczki dnia skupienia wraz z siostrami wysłuchały konferencji ks. Grzegorza Ślesickiego na temat głównych rysów duchowości bł. Matki Klary. Ksiądz Proboszcz nakreślił rys historyczny czasów, w których żyła Błogosławiona i zaznaczył, że w jej życiu duchowym centralne miejsce zajmowały: nabożeństwo do Serca Jezusowego, kult Eucharystii i cześć do Matki Bożej. Wygłaszając konferencję pt. „Żar ognia” kaznodzieja podkreślił, że bł. Matka Klara płonęła miłością do Serca Jezusowego, co objawiało się w widocznym znaku gorejącego serca, wyszytego na habicie. Jak zaznaczył ks. Grzegorz, ten symbol serca od początku istnienia Zgromadzenia wskazywał siostrom kierunek duchowej drogi, którą jest gorąca miłość ku Bogu i wynikająca z niej ofiarna służba potrzebującym.
Bezcennym doświadczeniem były chwile spędzone na adoracji Najświętszego Sakramentu oraz Eucharystia sprawowana w kościele parafialnym. Po Mszy św. i nabożeństwie majowym uczestniczki dnia skupienia zawierzyły swoją drogę wstawiennictwu bł. Matki Klary i wraz ze zgromadzonymi w świątyni wiernymi uczciły relikwie pierwszej sercanki oraz założyciela Zgromadzenia św. Józefa Sebastiana Pelczara.
Po zakończeniu spotkania siostry udały się w drogę śladami bł. M. Klary, uczestnicząc we Mszy św. w kościele parafialnym w Lubowidzu, nawiedzając miejsce jej pamięci w Borczynach i modląc się w kaplicy Wieczystej Adoracji pw. Najśw. Serca Pana Jezusa w pobliskiej Mławie.
Spotkanie dla dziewcząt i kobiet poprowadziły s. Ligia Bender, s. Faustiana Konik i s. Joanna Wasąg.

„Głos w ciszy”
W oknie stała cisza, odkąd Ciebie brak,
dwanaście lat i nagle pękł mi świat,
gdy zabrakło Twych dłoni i słów,
Twej modlitwy słów, moja Matko.
Dom już był tylko cieniem bez dnia,
nie chciałam życia, co wybrał mi świat,
więc odeszłam cichutko, bez słów,
poprowadził mnie Jezus, mój Bóg.

Siedemnaście lat i nowy świat,
to nie była ucieczka, to znak.
To był Głos w ciszy i wołał mnie:
„Nie bój się, ja poprowadzę Cię”.

Choć odeszłam nocą bez planu i tchu,
nie jestem sama, bo niesie mnie Bóg.
W Jego oczach utkwiłam mój wzrok,
a w ciszy słyszę ten łagodny głos.
Za mną został mój dom i mój świat,
przede mną droga i czas pełen łask.
Już nie uciekam, lecz wybieram dar,
dar powołania i miłość bez miar.
www.sercanki.org.pl

Czas Serca!Zjazd junioratu w Paray le Monial29 kwietnia 2026 r. siostry juniorystki wraz z siostrą postulantką, pod opie...
08/05/2026

Czas Serca!
Zjazd junioratu w Paray le Monial
29 kwietnia 2026 r. siostry juniorystki wraz z siostrą postulantką, pod opieką s. Mistrzyni Ligii Bender stanęły na pięknej burgundzkiej ziemi, gdzie przed ponad 350 laty Pan Jezus objawił swoje Najświętsze Serce św. Małgorzacie Marii Alacoque.
Do domu sióstr, które mieszkają i na co dzień posługują w Paray le Monial, siostry z Polski dotarły pod wieczór. Ciepłe przywitanie i z serca przygotowany posiłek, sprawił że siostry szybko poczuły się jak w domu.
Jeszcze tego samego dnia cała wspólnota wyruszyła na pierwszy spacer po tej świętej ziemi, po której również stąpało wielu świętych, jak św. Jan Paweł II czy św. Józef Sebastian Pelczar.
Dni we Francji mijały bardzo szybko, a każdy z nich przynosił obfitość łask Bożego Serca i radość z daru wspólnoty. 30 kwietnia po wspólnie zaśpiewanej Jutrzni i po francuskim śniadaniu, ks. Adam Nowak, który w tym czasie stał się dla sióstr duchowym przewodnikiem po „drodze serca” wygłosił pierwszą konferencję. Podkreślił w niej, że pierwszym krokiem na tejże drodze jest słuchanie. „Nie da się kochać Serca, którego się nie słucha. Nasza droga zaczyna się więc od uciszenia siebie, by usłyszeć Jego puls”. Tymi słowami siostry zostały zaproszone do wejścia w głębsze skupienie i ciszę tego świętego miejsca, jakim jest Paray le Monial.
Po południu siostry miały okazję odwiedzić dom i pokój, w którym zmarł św. Klaudiusz de la Colombiere. Małżeństwo, które teraz tam mieszka, opowiedziało siostrom historię życia tego Świętego , a o 16.30 w kościele pod jego wezwaniem siostry uczestniczyły we Mszy św., której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Adam.
Tego wieczoru o godz. 20.30 w Kaplicy Objawień siostry wzięły udział w nabożeństwie Godziny Świętej, o które Pan Jezus prosił św. Małgorzatę Marię dokładnie w tym miejscu. Było to ogromne przeżycie. Pragnieniem sióstr było jednak czuwać przy konającym w Ogrójcu Panu również od godz. 23 do 24. Było to możliwe w Kaplicy Wieczystej Adoracji pw. św. Jana.
Kolejny dzień upłynął pod hasłem „Serce pałające”, a każda z sióstr mogła doświadczyć żaru miłości Serca Jezusowego. Sprzyjały temu wszystkie okoliczności, począwszy od Mszy św. w Kaplicy Objawień, po głęboką w treść konferencję ks. Adama, jak i spotkanie z rektorem sanktuarium w Paray le Monial, ks. Etienne Kern, który wygłosił siostrom zebranym w domowej kaplicy kilka słów o "Ogniu", którym jest Boskie Serce.
Pierwszy piątek miesiąca siostry spędziły na osobistej modlitwie, i zwiedzaniu świętych miejsc, oraz wspólnie uczciły Maryję w ogrodzie przed domem sióstr, uczestnicząc w pierwszym w tym roku nabożeństwie majowym. Podczas tej modlitwy ks. Adam, głosząc słowo, porównał Maryję, często zwaną „Krzewem Gorejącym” do płonącego miłością Serca Jezusowego.
„Maryja jest Tą, która pozwoliła, by ogień Serca Jej Syna całkowicie Ją przeniknął. Niepokalane Serce Maryi - rozpal nasze serca!” - mówił kaznodzieja.
W sobotę siostry wraz z ks. Adamem udały się na wycieczkę do Taize, małej, malowniczej miejscowości położonej w Burgundii, która przez cały rok jest miejscem spotkań tysięcy młodych ludzi. Przed wyjazdem w domowej kaplicy odbyła się uroczysta Eucharystia, jako że na ten dzień została przeniesiona uroczystość Matki Bożej, Królowej Polski. Kaznodzieja przypomniał siostrom historię i kontekst uchwalenia w naszym narodzie Konstytucji, oraz wzywał orędownictwa potężnej Patronki, Królowej naszej ojczyzny. W Taize, siostry miały możliwość uczestniczenia w modlitwie południowej wraz z ok. 700 młodymi ludźmi zebranymi w Kościele Pojednania. Kolejnym przystankiem było Cluny, gdzie niegdyś stało największe w Europie Zachodniej opactwo św. Piotra i Pawła. Był to dzień pełen pięknych spotkań, cudownych widoków i wspólnej modlitwy.
W Dzień Pański po porannej Eucharystii siostry podziękowały serdecznie ks. Adamowi za jego z serca pełnioną posługę. Był to również dzień dziękczynienia wobec sióstr, które w tym czasie nie tylko udostępniły swój dom, ale przede wszystkim otwarły na oścież swoje serca, czyniąc ten pobyt w Paray le Monial czasem prawdziwej siostrzanej miłości i radości. Swoją wdzięczność siostry juniorystki wraz z siostrą postulantką wyraziły również wobec s. mistrz. Ligii Bender. Po południu siostry pociągiem wyruszyły do Lyonu, gdzie zwiedziły jeszcze kilka świętych i pięknych miejsc, i pomodliły się w kościele św. Ireneusza z Lyonu oraz odwiedziły Polską Misję Katolicką.
W poniedziałek, 4 maja, w godzinach popołudniowych siostry powróciły na Polską ziemię, aby z sercami rozpalonymi na nowo miłością Bożego Serca, z wciąż większym zapałem i gorliwością przypominać przesłanie, które nieustannie płynie z Paray le Monial do ludzi wszystkich czasów i narodów: „Oto Serce, które tak bardzo umiłowało ludzi…”. Chciejmy stawać się odpowiedzią miłości na Jego miłość. Chciejmy „stawać się małym Paray le Monial - miejscem gdzie ludzie spotkają Serce, które kocha, słucha i służy”, jak zachęcał siostry w ostatni dzień sercańskiej pielgrzymki ks. Adam Nowak.

Oddając cześć bł. Matce Klarze Szczęsnej, szczególnie w 7 dniu miesiąca, zapraszamy do jej domu...
07/05/2026

Oddając cześć bł. Matce Klarze Szczęsnej, szczególnie w 7 dniu miesiąca, zapraszamy do jej domu...

Bł. Matka Klara Szczęsna w ŁomżyWprowadzenie relikwii Współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr SercanekBł. Matka Klara Szcz...
07/05/2026

Bł. Matka Klara Szczęsna w Łomży
Wprowadzenie relikwii Współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr Sercanek
Bł. Matka Klara Szczęsna jest czczona w wielu kościołach w Polsce i poza jej granicami. W Niedzielę Dobrego Pasterza miała miejsce piękna uroczystość wprowadzenia relikwii bł. Klary do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży. Wzięła w niej udział s. Eliasza Połączak, która tak wspomina to wydarzenie:
„Naszą modlitwę rozpoczęliśmy Koronką do Bożego Miłosierdzia o Godzinie 15.00. Później w procesji przed Mszą św. zostały uroczyście wniesione relikwie i obraz bł. Współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr Sercanek. Eucharystii przewodniczył ks. proboszcz i kustosz sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży ks. kan. dr Jacek Czaplicki. Celebrans wygłosił okolicznościową homilię o roli Świętych w Kościele, zaznaczając że każdy z nas może być świętym. Ks. Kustosz zachęcał także do ufnej modlitwy za przyczyną bł. Matki Klary Szczęsnej. Tę piękną uroczystość ubogacił śpiew chóru parafialnego „Vox Misericordiae”. Cieszymy się z obecności relikwii bł. Matki Klary w Łomży i ufamy, że będzie wypraszać potrzebne łaski modlącym się za jej wstawiennictwem.
www.sercanki.org.pl

„Dlaczego w obecnych czasach tak bardzo potrzebujemy wpatrywać się w Najświętsze Serce Jezusowe? Czego możemy się uczyć ...
06/05/2026

„Dlaczego w obecnych czasach tak bardzo potrzebujemy wpatrywać się w Najświętsze Serce Jezusowe? Czego możemy się uczyć od Świętych i Błogosławionych?” – na te pytania odpowiedziała s. Sancja Mazur podczas peregrynacji obrazu Serca Jezusowego oraz relikwii św. Józefa Sebastiana Pelczara i bł. Klary Szczęsnej w Parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Krakowie. Sercanka przybliżyła historię powstania Zgromadzenia oraz przesłanie Założycieli, które w dzisiejszych czasach nie straciło nic ze swojej aktualności.
Peregrynacja zainicjowana przez Rycerzy Kolumba trwa w krakowskiej parafii na Czerwonym Prądniku w dniach 2-8 maja 2026 r. Dzięki staraniom ks. proboszcza Jerzego Serwina 2 maja zostały uroczystości wprowadzone relikwie bł. Współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr Sercanek, a już od kilku lat w parafii znajdują się relikwie św. Biskupa Pelczara.
W sobotę i niedzielę wraz ze wspólnotą parafialną modliły się siostry sercanki, a wśród nich: m. gen. Olga Podsadnia, s. wik. Margerita Gruca, s. as. Dawida Kaszuba i s. ek. Dolores Dybaś oraz siostry z domu generalnego.
Celem peregrynacji jest pogłębienie nabożeństwa do Najświętszego Serca Jezusowego oraz poznanie duchowości jego czcicieli, a także wsparcie zbiórki, którą prowadzą Rycerze Kolumba na rzecz chorych dzieci podejmujących leczenie w Klinice Kardiochirurgii w Krakowie.
Tego dnia podczas nabożeństwa majowego i wieczornej Mszy św. siostry wraz z wiernymi zgromadzonymi w kościele modliły się o światło Ducha Świętego dla maturzystów na czas zdawania egzaminów i podejmowania życiowych decyzji.
www.sercanki.org.pl

Młodzież Rodziny Sercańskiej w dniach 30 kwietnia-3 maja 2026 r.  poszukiwała swojej drogi do Boga na górskich szczytach...
05/05/2026

Młodzież Rodziny Sercańskiej w dniach 30 kwietnia-3 maja 2026 r. poszukiwała swojej drogi do Boga na górskich szczytach, przeżywając rekolekcje w Zakopanem. Młodym towarzyszyli: o. Tomasz Pawlik oraz s. Amanda Adamczyk z Biecza, s Bożymira Piś z Lublina i s. Maria Magdalena Stańczyk z Krakowa. Uczestnicy rekolekcji tak wspominają te chwile:
„Za nami czas majowych rekolekcji. Trzy dni spędziliśmy z Bogiem i ze sobą, rozważając słowo Boże i tajemnice, które On chciał nam przekazać. Poprzez górskie krajobrazy, ludzi pojawiających się na horyzoncie podczas naszej wędrówki, a także przez odgłosy natury i ciszę, każdy z nas indywidualnie mógł zajrzeć głębiej do swojego serca.
Rekolekcje były dla nas nie tylko wypoczynkiem „na majówce”, ale przede wszystkim cennym i wartościowym czasem, ponieważ mogliśmy doświadczyć obecności Jezusa i Maryi, a także uczyć się rozumieć drugiego człowieka i poznawać go poprzez wzajemnie dawanie świadectwa. Przeżyliśmy te dni z dala od codziennego zgiełku, tak bardzo obecnego we współczesnym świecie. Razem uczyliśmy się, jak być bliżej Boga".

Adres

Garncarska 24
Kraków
31-115

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego:

Udostępnij