09/06/2026
1. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości Bożego Ciała. Szczególnie dziękuję osobom, które zadbały o uporządkowanie otoczenia wokół kościoła –
za ten wielki ich trud i włożoną pracę. Serdecznie też dziękuję za przygotowanie pięknych ołtarzy na trasie procesji oraz za ofiary złożone na Mszę św. o urodzaje oraz mieszkańcom ulic: Rowida, Marglowej, Łuczanowickiej i Grzegorza z Sanoka, którzy wsparli swą ofiarnością przygotowanie ołtarza i ofiarę na Mszę św. w ich intencji, oraz mieszkańcom ul. Lubockiej nry parzyste 100-124 za ofiarę na utrzymanie parafii – 300 zł.
Szczególną wdzięczność wyrażam panu kościelnemu, służbie liturgicznej – ministrantom i scholii, dzieciom pierwszokomuijnym, sypiącym kwiaty i dzwoniącym, a przede wszystkim rodzicom za ich zachętę i przyprowadzenie.
Dziękuję niosącym baldachim, chorągiew, feretron, a nade wszystko prezesowi J. Wójcikowi.
Trwa oktawa Bożego Ciała, bardzo proszę, by podczas procesji nie brakowało asyst
do baldachimu, chorągwi, feretronów i świec, dziewczynek sypiących kwiaty i chłopców dzwoniących oraz dzieci w strojach komunijnych.
2. 8.06 – wspomnienie św. Jadwigi, królowej;
W czwartek, 11.06 – św. Barnaby, Apostoła.
Zakończenie oktawy Bożego Ciała z błogosławieństwem dzieci i poświęceniem wianków.
W piątek, 12.06 – Najśw. Serca Pana Jezusa.
W tym dniu Msza św. o godz. 17:00 będzie sprawowana w kaplicy Serca Jezusowego.
Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
W sobotę, 13.06 – Niepokalanego Serca Matki Najświętszej.
3. Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiane są w naszym kościele po Mszy św., która w tym tygodniu – ze względu na oktawę i procesję – będzie sprawowana o godz. 17:00.
Za udział w procesji eucharystycznej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
4. W przyszłą niedzielę uroczystość odpustu parafialnego połączona z jubileuszem. Sumę odpustową o godz. 12:00 sprawował będzie i homilię wygłosi Ks. Profesor Robert Nęcek – wykładowca UPJPII w Krakowie.
Bardzo proszę o zadbanie o otoczenie wokół kościoła i plebani oraz o przygotowanie jadalni. Chętnych proszę o kontakt z p. Jerzym Wójcikiem.
5. W związku z przypadającym w przyszłą niedzielę (14.06) XIX Świętem Dziękczynienia, obchodzonym pod hasłem „Dziękujemy za świadectwo wiary" na prośbę arcybiskupa warszawskiego Adriana Galbasa i zgodnie z zarządzeniem Kard. Grzegorza Rysia – po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszki na cele Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, będącej narodowe wotum wdzięczności.
6. Bóg zapłać za wszystkie ofiary na potrzeby parafii, również na pokrycie kosztów remontu – składane na tace oraz przekazywane indywidualnie w kopertach, czy bezpośrednio na konto.
Za dobrodziejów, darczyńców oraz wszystkich troszczących się o potrzeby parafii – materialne
i duchowe – odprawię Mszę św. w dzień naszego odpustu.
7. Zachęcam do czytania literatury religijnej. Są do nabycia książki Ks. Prof. Roberta Nęcka
oraz najnowszy numer WPISu i sporo egzemplarzy z poprzednich miesięcy.
Wszystkim życzę błogosławionej niedzieli, a Solenizantom nadchodzących dni łask za przyczyną ich świętych Patronów.
Boże błogosławieństwo niech nas umacnia w czynieniu naszych serc na wzór Boskiego Serca Jezusa – pełnego miłości, pokoju i świętości.