Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie - Luboczy

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie - Luboczy Dane kontaktowe, mapa i wskazówki, formularz kontaktowy, godziny otwarcia, usługi, oceny, zdjęcia, filmy i ogłoszenia od Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie - Luboczy, Kościół, Ulica Niewielka 1a, Kraków.

Msze Święte w naszej parafii odprawiane są w następujących godzinach:

poniedziałek – godz. 17:00

wtorek – godz. 8:00

środa – godz. 17:00

czwartek – godz. 8:00

piątek – godz. 17:00

sobota – godz. 8:00

niedziela – godz. 8:00, 12:00 i 17:00

1. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości Bożego Ciała. Szczególnie dziękuję osobom, ...
09/06/2026

1. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości Bożego Ciała. Szczególnie dziękuję osobom, które zadbały o uporządkowanie otoczenia wokół kościoła –
za ten wielki ich trud i włożoną pracę. Serdecznie też dziękuję za przygotowanie pięknych ołtarzy na trasie procesji oraz za ofiary złożone na Mszę św. o urodzaje oraz mieszkańcom ulic: Rowida, Marglowej, Łuczanowickiej i Grzegorza z Sanoka, którzy wsparli swą ofiarnością przygotowanie ołtarza i ofiarę na Mszę św. w ich intencji, oraz mieszkańcom ul. Lubockiej nry parzyste 100-124 za ofiarę na utrzymanie parafii – 300 zł.
Szczególną wdzięczność wyrażam panu kościelnemu, służbie liturgicznej – ministrantom i scholii, dzieciom pierwszokomuijnym, sypiącym kwiaty i dzwoniącym, a przede wszystkim rodzicom za ich zachętę i przyprowadzenie.
Dziękuję niosącym baldachim, chorągiew, feretron, a nade wszystko prezesowi J. Wójcikowi.
Trwa oktawa Bożego Ciała, bardzo proszę, by podczas procesji nie brakowało asyst
do baldachimu, chorągwi, feretronów i świec, dziewczynek sypiących kwiaty i chłopców dzwoniących oraz dzieci w strojach komunijnych.

2. 8.06 – wspomnienie św. Jadwigi, królowej;

W czwartek, 11.06 – św. Barnaby, Apostoła.
Zakończenie oktawy Bożego Ciała z błogosławieństwem dzieci i poświęceniem wianków.

W piątek, 12.06 – Najśw. Serca Pana Jezusa.
W tym dniu Msza św. o godz. 17:00 będzie sprawowana w kaplicy Serca Jezusowego.
Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę, 13.06 – Niepokalanego Serca Matki Najświętszej.

3. Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiane są w naszym kościele po Mszy św., która w tym tygodniu – ze względu na oktawę i procesję – będzie sprawowana o godz. 17:00.
Za udział w procesji eucharystycznej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4. W przyszłą niedzielę uroczystość odpustu parafialnego połączona z jubileuszem. Sumę odpustową o godz. 12:00 sprawował będzie i homilię wygłosi Ks. Profesor Robert Nęcek – wykładowca UPJPII w Krakowie.
Bardzo proszę o zadbanie o otoczenie wokół kościoła i plebani oraz o przygotowanie jadalni. Chętnych proszę o kontakt z p. Jerzym Wójcikiem.

5. W związku z przypadającym w przyszłą niedzielę (14.06) XIX Świętem Dziękczynienia, obchodzonym pod hasłem „Dziękujemy za świadectwo wiary" na prośbę arcybiskupa warszawskiego Adriana Galbasa i zgodnie z zarządzeniem Kard. Grzegorza Rysia – po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszki na cele Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, będącej narodowe wotum wdzięczności.

6. Bóg zapłać za wszystkie ofiary na potrzeby parafii, również na pokrycie kosztów remontu – składane na tace oraz przekazywane indywidualnie w kopertach, czy bezpośrednio na konto.
Za dobrodziejów, darczyńców oraz wszystkich troszczących się o potrzeby parafii – materialne
i duchowe – odprawię Mszę św. w dzień naszego odpustu.

7. Zachęcam do czytania literatury religijnej. Są do nabycia książki Ks. Prof. Roberta Nęcka
oraz najnowszy numer WPISu i sporo egzemplarzy z poprzednich miesięcy.

Wszystkim życzę błogosławionej niedzieli, a Solenizantom nadchodzących dni łask za przyczyną ich świętych Patronów.
Boże błogosławieństwo niech nas umacnia w czynieniu naszych serc na wzór Boskiego Serca Jezusa – pełnego miłości, pokoju i świętości.

Za nami piękna uroczystość Bożego Ciała. Pomimo deszczowej pogody procesja przeszła ulicami naszej parafii, a jej uczest...
06/06/2026

Za nami piękna uroczystość Bożego Ciała. Pomimo deszczowej pogody procesja przeszła ulicami naszej parafii, a jej uczestnicy dali świadectwo swojej wiary.
Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przygotowali ołtarze, zaangażowali się w organizację uroczystości oraz uczestniczyli we wspólnej modlitwie.
Dziękujemy również za przesłane zdjęcia, które pozwalają zachować pamięć o tym wyjątkowym dniu.

06/06/2026
W minioną sobotę podczas Mszy Świętej o godz. 17:00 odbyło się uroczyste przyjęcie chłopców do grona ministrantów naszej...
02/06/2026

W minioną sobotę podczas Mszy Świętej o godz. 17:00 odbyło się uroczyste przyjęcie chłopców do grona ministrantów naszej parafii.
To radosne wydarzenie dla całej wspólnoty. Nowym ministrantom życzymy gorliwości, wytrwałości oraz wielu łask Bożych w służbie przy ołtarzu.

Bóg zapłać rodzicom nowo przyjętych ministrantów oraz rodzicom dzieci przeżywających rocznicę I Komunii Świętej za ufundowanie kwiatów do naszego kościoła.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIEna NIEDZIELĘ TRÓJCY ŚWIĘTEJ31 V 2026 r.1..W czwartek, 4.06 uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chr...
02/06/2026

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
na NIEDZIELĘ TRÓJCY ŚWIĘTEJ
31 V 2026 r.

1..
W czwartek, 4.06 uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. jak w niedzielę.
Po Mszy św. o godz. 12:00 udamy się z procesją Eucharystyczną ulicami: Lubocką, Łuczanowicką, Grzegorza z Sanoku i Niewielką do czterech ołtarzy:

I – przy krzyżu misyjnym – przygotowują mieszkańcy ul. Burzowej, Łazowej, Lubockiej
nry parzyste 38 – 76;

II – przy krzyżu na skrzyżowaniu ul. Lubockiej i Łuczanowickiej – przygotowują mieszkańcy
ul. Lubockiej nry parzyste 80 – 132 i nieparzyste od 141 do krzyża;

III – na ul. Grzegorza z Sanoka przy posesji, gdzie prowadzona jest budowa (dom stanie surowym) – przygotowują mieszkańcy ul. Rowida, Marglowej, Łuczanowickiej i Grzegorza z Sanoka;

IV – obok bramy wjazdowej od północnej strony kościoła – przygotowują mieszkańcy
ul. Darwina– cała, po obu stronach.

Przy przygotowywaniu ołtarzy wszelką pomocą służy pan kościelny.

Bardzo proszę o asysty panów do baldachimu i chorągwi, pań do feretronów i światła, dzieci
w strojach komunijnych, dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia.
Za pobożne uczestnictwo w procesji eucharystycznej można uzyskać odpust zupełny.
Składka tego dnia zostanie przeznaczona na budownictwo sakralne.

2.
Od 1.06 rozpoczną się nabożeństwa do Najśw. Serca Pana Jezusa. W naszym kościele będą one odprawiane po Mszy św. W oktawie Bożego Ciała będą połączone z procesją Eucharystyczną wokół kościoła – proszę o asysty do baldachimu, chorągwi, feretronów, dzieci komunijne, dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia.

3.
W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Od godz. 15:00 odwiedziny chorych w ich domach
z posługą sakramentalną, a od 16:30 możliwość spowiedzi pierwszopiątkowej.

4.
W najbliższą sobotę, 6.06 w Sanktuarium św. Jana Pawła II odbędzie się beatyfikacja
9 męczenników salezjańskich – do udziału w tych uroczystościach zaprasza nas Kard. G. Ryś.

5.
Bardzo dziękuję za prace porządkowe przy plebanii wykonane w ubiegłym tygodniu.
Zbliża się uroczystość odpustu parafialnego, dlatego jest potrzeba zadbania o otoczenie tak kościoła jak i plebani oraz o przygotowanie pomieszczenia jadalni. Wszystkich chętnych proszę o kontakt z p. Jerzym Wójcikiem.
Przed Bożym Ciałem bardzo bym prosił o skoszenie trawy przed kościołem mieszkańców
ul. Lubockiej nry nieparzyste 55-71. Kosiarka parafialna jest u p. J. Wójcika, gdyż do tej pory
to on zwykł był kosić (tel. 664-040-439).

6.
Bóg zapłać rodzicom nowo pobłogosławionych ministrantów oraz rodzicom dzieci przeżywających rocznicę I Komunii św. za kwiaty do kościoła. Dziękuję również za ofiary na kwiaty i sprzątanie naszej świątyni, szczególnie mieszkańcom ul. Lubockie nr 43-73. oraz osobom przekazującym je indywidualnie w kopertach czy na koto. Bardzo dziękuję kwestującym za ich zaangażowanie i poświęcony czas.

7.
Bóg zapłać za wszystkie ofiary na potrzeby parafii, również na pokrycie kosztów remontu. Darczyńcom dziękuję za hojność ich serc oraz polecam Dobremu Bogu w modlitwie.

8.
Do nabycia jest literatura religijna – książki Ks. Prof. Roberta Nęcka oraz WPIS – aktualny
jak i nry z poprzednich miesięcy. Bardzo proszę o zainteresowanie się nimi – na ławce zaczyna brakować miejsca, a za chwilę będzie nowy numer czerwcowy.

Życzę błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych Patronów dla Solenizantów nadchodzącego tygodnia.

Jutro drugi dzień Zielonych Świątek – święto NMP Matki Kościoła.We wtorek, 26.05 wspomnienie św. Filipa Nereusza. To tak...
24/05/2026

Jutro drugi dzień Zielonych Świątek – święto NMP Matki Kościoła.
We wtorek, 26.05 wspomnienie św. Filipa Nereusza. To także Dzień Matki –wdzięczną modlitwą otoczmy nasze mamy – wypraszając żyjącym Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski, a zmarłym Boże Miłosierdzie i wieczną radość w niebie.
W czwartek, 28.05 – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
W piątek, 29.05 – św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

W najbliższą sobotę, podczas Mszy św. o godz. 17:00 będzie miało miejsce uroczyste przyjęcie chłopców do grona ministrantów naszej parafii.

W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W naszej parafii podczas Mszy św. o godz. 12:00 przeżywać będziemy rocznice pierwszej Komunii Świętej.
Tego dnia w naszej archidiecezji kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

Zachęcam do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy codziennie po Mszy św. o godz. 17:00, a w kaplicy Najśw. Serca Pana Jezusa w soboty o godz. 19:00.

Polecam lekturę treści religijnych. Do nabycia są książki ks. prof. R. Nęcka oraz majowy i poprzednie numery WPIS-u.

Składam serdeczne podziękowanie ekipie zorganizowanej przez prezesa Jerzego Wójcika, która w piątek porządkowała otoczenie przy plebanii.

Dziękuję za ofiary złożone na kwiaty i sprzątanie kościoła. Bóg zapłać osobom, które je zbierały – za ich trud i poświęcony czas.

Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez ofiary składane indywidualnie w kopertach czy na tacę oraz wpłacane na konto wspierają naszą parafię. Ofiarodawców polecam Bogu w modlitwie. Dziękuję również za modlitwę w intencji naszej wspólnoty.

Życzę błogosławionej niedzieli i opieki świętych patronów w nadchodzącym tygodniu.
Duch Święty niech nas napełnia swoimi darami, umacnia nas w miłości i prowadzi do prawdy.

17.05.2026  w naszej parafii przeżywaliśmy uroczystość I Komunii Świętej. Dzieci, przyjmujące po raz pierwszy do swojego...
19/05/2026

17.05.2026 w naszej parafii przeżywaliśmy uroczystość I Komunii Świętej.
Dzieci, przyjmujące po raz pierwszy do swojego serca Pana Jezusa oraz ich rodziny otoczmy naszą modlitwą, by umacniały i pogłębiały swoją zażyłość z eucharystycznym Chrystusem.
Bóg zapłać rodzicom za przygotowanie tego wydarzenia oraz naszej świątyni. Serdecznie również dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do upiększenia tej uroczystości: panu kościelnemu, panu organiście; dziękuję
za udekorowanie kwiatami kościoła oraz prace na placu wokół niego.
W ramach Białego Tygodnia zapraszam dzieci pierwszokomunijne z rodzinami codziennie na Msza św. o godz. 17:00, po niej nabożeństwo majowe.

W środę, 20.05 po Mszy św. wieczornej, spotkanie parafialnego zespołu synodalnego oraz wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w jego prace.

W najbliższą sobotę, 23.05 Kard. Grzegorz Ryś dokona konsekracji kościoła św. Józefa na os. Kalinowym. Rozpoczęcie uroczystości o godz. 18:30.

W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Polecam lekturę prasy katolickiej – jest majowy WPIS, oraz numery archiwalne miesięcznika.

Bardzo dziękuję za dotychczas złożone ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła w wysokości 50 zł. od rodzinny.
Bóg zapłać również za wszystkie ofiary składane na potrzeby materialne parafii – te indywidualnie w kopertach, na tacę, wpłacane na konto. Wszystkich ofiarodawców z wdzięczności ogarniam modlitwą, by Bóg ich dobroć i hojność wynagrodził swoimi łaskami. Dziękuję też za każdą modlitwę w intencji naszej wspólnoty.

Życzę opieki świętych patronów w nadchodzącym tygodniu. Boże błogosławieństwo nich umacnia nas
w ziemskim pielgrzymowaniu do nieba.

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje.We wtorek, 12.05 – bł. ks. Michała Rapacza, męczennika....
11/05/2026

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje.
We wtorek, 12.05 – bł. ks. Michała Rapacza, męczennika.
W środę, 13.05 – MB Fatimskiej. Po Mszy św. spotkanie Zespołu Synodalnego.
W czwarte, 14.05 – św. Macieja Apostoła.
W piątek, 15.05 – bł. Zofii Czeskiej, założycielki Sióstr Prezentek, której relikwie znajdują się w ich kościele przy ul. św. Jana.
W sobotę, 16.05 – św. Andrzeja Boboli, męczennika, patrona Polski.

W przyszłą niedzielę, 17.05 – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Podczas Mszy św. o godz. 12:00 dzieci z naszej parafii przystąpią do I Komunii Świętej. Spowiedź św. dla nich oraz ich rodzin w sobotę od godz. 16:00.

Nabożeństwa majowe w naszym kościele sprawowane są codziennie po Mszy św. o godz. 17:00. Dodatkowo w soboty, w kaplicy Najśw. Serca Pana Jezusa o godz. 19:00.

Polecam lekturę prasy katolickiej – jest nowy numer miesięcznika WPIS, w którym możemy przeczytać min. o aspektach Bożego miłosierdzia w życiu człowieka czy Wizjonerce z Gietrzwałdu.

Wzorem lat ubiegłych, bardzo proszę o złożenie ofiar na kwiaty i na sprzątanie kościoła w wysokości 50 zł. od rodziny. Jeżeli jest to dla kogoś za dużo, można złożyć mniejszą ofiarę; można też przekazać większą kwotę. Bardzo też proszę, by osoby odpowiedzialne za dany rejon w najbliższym czasie przeprowadziły w nich zbiórkę (podobnie jak to było z ofiarą
na ogrzewanie).

Serdecznie dziękuję za duchowe i materialne wspieranie naszej parafii.
Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane indywidualnie w kopertach czy na tacę oraz wpłacane na konto. Darczyńców zapewniam o modlitwie. Pan Bóg niech swymi łaskami wynagradza dobroć i hojność waszych serc.

Ogłoszenie, o które zostaliśmy poproszeni:
W najbliższą niedzielę, 17.05 odbędzie się 3-ci charytatywny turniej piłki nożnej na rzecz Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci wraz z animacjami i strefą gastronomiczną. Wydarzenie to będzie mieć miejsce na obiekcie ASNH, przy ul. Darwina 49a w godz. 9:30-15:30. Szczegóły w gablocie.

Życzę dobrego przeżycia dzisiejszej niedzieli. Solenizantom tych dni opieki
i wstawiennictwa ich świętych patronów.

Mimo przeciwności, trudów i cierpień starajmy się zachowywać Boże przykazania, gdyż to stanowi wyraz naszej miłości do Chrystusa.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tradycyjnej procesji ku czci św. Stanisława BM z Wawelu na Skałkę, która odbędzie się...
08/05/2026

Serdecznie zapraszamy do udziału w tradycyjnej procesji ku czci św. Stanisława BM z Wawelu na Skałkę, która odbędzie się w niedzielę 10 maja – wspólnie dajmy świadectwo wiary i jedności naszej wspólnoty.

Adres

Ulica Niewielka 1a
Kraków
31-766

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 17:00 - 17:30
Wtorek 08:00 - 08:30
Środa 17:00 - 17:30
Czwartek 08:00 - 08:30
Piątek 17:00 - 17:30
Sobota 08:00 - 08:30
Niedziela 08:00 - 18:00

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie - Luboczy umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij

Kategoria