Wspólnota Małżeństw im. św. Marka

Wspólnota Małżeństw im. św. Marka Jesteśmy wspólnotą małżeństw i narzeczeństw. Jesteśmy wspólnotą małżeństw (aktualnych lub docelowych). Wspólnie wyznaje wiarę. przy parzeniu kawy.

Przede wszystkim chcemy żyć „na cześć i chwałę Bożego Imienia, a także na pożytek nasz i całego Kościoła świętego”. Dlatego centralnym punktem naszych wszystkich spotkań jest Msza święta. Po niej spotykamy się, aby miło spędzić czas, aby porozmawiać, aby wspólnie się modlić. Chcemy stworzyć takie środowisko, w którym nasza codzienność będzie oparta na wierze, na bliskiej relacji małżonków z Jezuse

m. To Jego zapraszamy do naszych serc i domów, do naszej zwykłej, szarej codzienności. Bóg nie jest dla nas ideą, ale Kimś niesamowicie bliskim, z Kim wchodzimy w nieopisaną i cudowną relację wzajemnej miłości. Ta Boża miłość stanowi fundament naszych małżeńskich relacji, naszych zachowań, ocen, myśli i czynów. Bo wiara dla nas nie może być dodatkiem do codzienności, ale jej budulcem! A potem wrzucamy ją w naszą codzienność. I wspólnie rozmawiamy o tym, jak to robić, jak poradzić sobie z teściową, z zazdrością, z nieregularnym okresem, z bałaganem, z poszukiwaniem pracy, z ograniczeniami fizycznymi, z seksem… i to tak, aby uniknąć grzechu, bo Bóg jest dla nas najważniejszy. Mamy też coś, co można nazwać „programem formacyjnym”. Zaczęliśmy od tego, że małżeństwo musi dużo czynności wykonywać razem, a także musi na co dzień okazywać sobie miłość. Dlatego analizowaliśmy niektóre uczynki miłosierdzia. A potem mieliśmy zadanie: konkretny uczynek wykonać w małżeństwie (np. przy pomocy posiłku okazać sobie miłość), a potem razem, we dwoje dany uczynek wykonać wobec kogoś innego. Wspólna praca, wspólny wysiłek, wspólne myślenie o tym, jak i co zrobić, a wreszcie wspólna modlitwa – to bardzo łączy, to nie pozwala na nudę w małżeństwie, to buduje „wyobraźnię miłosierdzia”. Potem zaczęliśmy rozważania na temat duchowości małżeńskiej i jej praktycznego zastosowania w zwykłych, codziennych sytuacjach, np. Rok pracy podzieliliśmy na trzy części: część Jezusa, część Ducha Świętego i część Boga Ojca. W części poświęconej Jezusowi analizowaliśmy treść Jego modlitwy przy wskrzeszeniu Łazarza i kawałek modlitwy arcykapłańskiej (17 rozdział ewangelii Janowej). W części poświęconej Duchowi Świętemu poznajemy znaczenie, podanych przez Katechizm Kościoła Katolickiego, dwanastu owoców łaski Ducha Świętego. W części poświęconej Ojcu będziemy chcieli przyjrzeć się temu, czym jest miłosierdzie Boże na podstawie wybranych przypowieści. W kolejnych latach planujemy zatrzymanie się przy treści modlitwy „Ojcze nasz”, przy fragmencie listu św. Pawła do Koryntian o różnych rodzajach łaski, które daje ten sam Duch oraz na oddawaniu Bogu czci „przez Chrystusa, z Chrystusem i w Chrystusie, w jedności Ducha Świętego” – czyli obecności Boga Ojca w Eucharystii. Spotkania odbywają się przy kościele świętego Marka w Krakowie (ul. św. Marka 10) średnio dwa razy w miesiącu, w niedzielę o godzinie 18:00. Wszelkie pytania proszę kierować mailowo: [email protected]

12/10/2020

Po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią wróciły nasze comiesięczne spotkania. Odbywają się one w każdą drugą niedzielę miesiąca w Domus Mater w Krakowie.
Rozpoczynamy zawsze Mszą Świętą o godzinie 16:00 w kaplicy, a następnie przechodzimy do sali konferencyjnej za recepcją na spotkanie.
Do wspólnoty należą Małżeństwa i rodziny, które wspólnie chcą wzrastać duchowo, cieszyć się radościami i pomagać w trudniejszych chwilach.
Nasze spotkania prowadzi ks. Włodzimierz Płatek oraz Wojciech Jaroń.
Serdecznie zapraszamy.

Piękna "Litania"ks. Piotra Pawlukiewicza oraz Krzysztofa Antkowiaka.Co sądzicie?
27/03/2020

Piękna "Litania"ks. Piotra Pawlukiewicza oraz Krzysztofa Antkowiaka.
Co sądzicie?

- Czy mógłby Pan napisać muzykę do tych słów? Chcemy zrobić niespodziankę człowiekowi, który uratował nasze małżeństwo - tymi słowami, po jednym z koncertów,...

Wykład  dr Laura Grześkowiak na temat: "Naprotechnologia leczy, in vitro omija przeszkody".
29/10/2019

Wykład dr Laura Grześkowiak na temat: "Naprotechnologia leczy, in vitro omija przeszkody".

www.milujciesie.org.pl

Serdecznie zapraszamy na Warsztaty dla Mężatek.Szczegóły na plakacie.
16/08/2019

Serdecznie zapraszamy na Warsztaty dla Mężatek.
Szczegóły na plakacie.

06/07/2019

Dzisiaj nasza wspólnota spotkała się u sióstr Albertynek, aby dziękować za dotychczasowe spotkania i owoce. Naszej modlitwie podczas Adoracji oraz Mszy Św. przewodniczył ks. Władysław Płatek (Sercanin). Każdy miał również możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty. Po nakarmieniu ducha przyszedł czas na wspólne ucztowanie. Bardzo dziękujemy Księdzu za poświęcony nam czas oraz odprawioną Mszę św. Podziękowania kierujemy również do Sióstr, które ugościły nas i pozwoliły korzystać z wszelkich potrzebnych nam dóbr. Cieszymy się, że było nas tak dużo. Żałujemy jednak, że nie mogli być wszyscy, ale mamy nadzieję, że już we wrześniu się to zmieni.
Zapraszamy na następne spotkanie 8 września. Szczegóły podamy pod koniec sierpnia.

Szczęść Boże,Wczoraj 20 stycznia 2019 roku nasza Wspólnota miała wielką przyjemność gościć w Domus Mater u Księży Sercan...
21/01/2019

Szczęść Boże,
Wczoraj 20 stycznia 2019 roku nasza Wspólnota miała wielką przyjemność gościć w Domus Mater u Księży Sercanów. Zjedliśmy tam przepyszny obiad i zostaliśmy bardzo ciepło i miło przyjęci. Dzięki uprzejmości Księży nasi Niewidomi i Słabowidzący członkowie mieli możliwość dotknięcia wszelkich przedmiotów związanych z odprawianiem liturgii. Zobaczyliśmy z bliska m.in. ołtarz, tabernakulum, puszkę, kielich, ampułki itd.
Ciekawym faktem jest to, że niewidomi wyobrażali sobie wiele z tych przedmiotów całkowicie inaczej np. opowiadali, że Monstrancję wyobrażali sobie jako coś w stylu misy.
Bardzo duże podziękowania kierujemy do Księdza Wiesława, który odprawił dla nas Mszę św. w kaplicy oraz do Księdza Włodzimierza Płatka, który wyraził zgodę na zorganizowanie takiego spotkania. Na pewno wiele się podczas niego nauczyliśmy.
Pozdrawiamy Serdecznie wszystkich narzeczonych i małżeństwa i zapraszamy na nasze spotkania. :)

Krótka relacja z Dnia Skupienia, które odbyło się 10.03.2018 roku w Czernej. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przybyl...
16/03/2018

Krótka relacja z Dnia Skupienia, które odbyło się 10.03.2018 roku w Czernej. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przybyli i chcieli razem z nami modlić się podczas Mszy św. i Drogi Krzyżowej o łaski dla naszych małżeństw. Bardzo dziękujemy Wojciechowi Jaroniowi oraz jego żonie za przepięknie przygotowane rozważania na Drogę Krzyżową, Ks. Jackowi Koniecznemu za odprawienie Mszy i towarzyszenie w całym dniu, oraz Karmelitom Bosym za możliwość przeżycia tak pięknego dnia w ich Sanktuarium oraz przybliżenie jego historii.
Zapraszamy Serdecznie na nasze następne spotkania oraz rekolekcje.

Witajcie!!Mamy bardzo dobrą nowinę!!24 listopada przyszła na świat Ewa - córka jednego z naszych wspólnotowych małżeństw...
05/12/2017

Witajcie!!
Mamy bardzo dobrą nowinę!!
24 listopada przyszła na świat Ewa - córka jednego z naszych wspólnotowych małżeństw. Serdecznie Gratulujemy rodzicom. Niech rośnie zdrowo i napełnia Wasz dom szczęściem.

Adres

Saska 2C
Kraków

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Wspólnota Małżeństw im. św. Marka umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Wspólnota Małżeństw im. św. Marka:

Udostępnij