Az Isteni Irgalmasság tisztelői és apostolai

Az Isteni Irgalmasság tisztelői és apostolai Az Isteni Irgalmasság Apostolainak (elsősorban magyar Faustinum önkénteseknek és tagoknak) oldala. Az Isteni Irgalmasság tiszteletének terjesztésére 1996. II.

március 6-án Franciszek Macharski bíboros, krakkói érsek Faustinum elnevezéssel létrehozta az Isteni Irgalmasság Apostolainak Társulatát. A Társulat önkéntesének megkötöttség nélkül bárki jelentkezhet - egyházi és világi személy egyaránt. Belépési nyilatkozatot a Faustinum Társulat krakkói központjától lehet kérni (www.faustinum.pl). Az Isteni Irgalmasság apostolai felvállalják Szent Fausztina nőv

ér küldetését, s így hirdetik a világnak az Irgalmasság üzenetét életük tanúságtételével, tettekkel, szavakkal és imádsággal. Különösen is azokhoz akarják közelebb hozni Isten irgalmas szeretetét, akiknek erre a legnagyobb szükségük van. A Társulattal kapcsolatos magyarországi információ:
www.irgalmasjezus.hu
A TÁRSULAT TAGJAINAK ÉS ÖNKÉNTESEINEK KÖTELESSÉGEI
I. Önkéntes lehet bármely egyházi vagy világi személy, kiskorú is, aki kötelezettséget vállal, hogy:
1. Lehetőségei szerint megismeri az Isteni Irgalmasság misztériumát, és törekszik az Isten iránti teljes bizalom­ra az Ő akaratának teljesítése által, amelyet a parancso­latok és az állapotbeli kötelességek foglalnak magukba.
2.Imádkozza az Isteni Irgalmasság rózsafüzérét.
3.Naponta végrehajt legalább egy irgalmas cselekedetet Jézus iránti szeretetből tettel, szóval, vagy imádsággal. A Társulat tagja nagykorú egyházi vagy világi személy lehet, aki 1 év önkéntesség után bejelenti, hogy szeretne teljesebben részt venni a Társulat munkájában, és felvételt nyer. A tagok kötelességei:
1. Rendszeresen szentségekhez járulni (ha lehetséges, havonta gyónni és gyakran áldozni).
2. Folyamatosan megismerni az Isteni Irgalmasság misztériumát, amely legteljesebben a megfeszített és feltámadt Krisztusban nyilvánul meg; alaposan elsajátítani az Isteni Irgalmasság üzenetét, melyet Szent Fausztina nővér közvetített.
3. Elvégezni a Társulat tagjainak kötelező lelki és apostoli képzését.
4. Hirdetni az Isteni Irgalmasság üzenetét életpéldával és szóval.
5. Törekedni az Isten iránti teljes bizalomra az Ő akara­tának teljesítése által, - állapottól és foglalkozástól függően - az élet minden körülményei között.
6. Naponta végrehajtani legalább egy irgalmas cselekedetet Jézus iránti szeretetből tettel, szóval, vagy imádsággal. Lehetőség szerint kezdeményezni vagy részt venni karitatív tevékenységben, különösen olyan személyekért, akiknek mély erkölcsi megújulásra van szükségük.
7. Imádkozni és felajánlani szenvedéseiket különösen a bűnösök megtéréséért, valamint a papokért és szer­zetesekért.
8. Napközben szeretet-fohászok által és imádságban egyesülni az Irgalmas Jézussal a világ megváltásáért.
9.Gyakorolni az Szent Fausztina nővér által közvetített Isteni Irgalmasság tiszteletének új formáit; az Irgalmas Jézus képének tiszteletét, az Isteni Irgalmasság rózsafüzérének mindennapi elmondását, az Irgalmasság órájának megtartását és az Irgalmasság ünnepének megülését.
10. Aktívan részt venni a Társulat céljainak megvalósításában.
11. Betartani a Társulat szabályzatát, határozatait és döntéseit.
12. Méltóan képviselni a Társulatot saját környezetükben.
13.Rendszeresen befizetni a tagsági díjat. A Társulat tagjai a megfelelő képzés után fogadalmat tehetnek az Isteni Irgalmasság szolgálatára határozott időre (1 év), vagy egész életre. "Világosan látom, hogy nem csak női és férfi rendek lesznek, hanem látom, hogy lesz egy nagy társaság világi személyekből, amelyhez bárki tartozhat, és cselekedetével emlékeztethet Isten irgalmára, egymásnak irgalmasságot gyakorolva" (Szent Fausztina levele boldog Michał Sopocko atyának, 1936 április). "Szabályzatotok az életem lesz, bölcsőmtől a kereszthalálomig. Szemlélj engem és ennek megfelelően élj!" (Napló 526). "Merülj el titkaimban, akkor majd megérted teremtményeim iránti irgalmam mélységét és végtelen jóságomat - és megismerteted azt a világgal" (Napló 438)

Húsvét 4. vasárnapja: Szentírás és NaplóAbban az időben így szólt Jézus: „Bizony, bizony, mondom nektek: Aki nem a kapun...
26/04/2026

Húsvét 4. vasárnapja: Szentírás és Napló
Abban az időben így szólt Jézus: „Bizony, bizony, mondom nektek: Aki nem a kapun megy be a juhok aklába, hanem máshol, az tolvaj és rabló. Aki viszont az ajtón megy be, az a juhok pásztora. Az őr ajtót nyit neki, a juhok pedig hallgatnak szavára. Nevükön szólítja juhait, és kivezeti őket. Miután mind kivezette, előttük halad, és a juhok követik, mert ismerik a hangját. Az idegent nem követik, sőt elfutnak tőle, mert az idegen hangját nem ismerik.”
Jézus ezt a hasonlatot mondta nekik, de ők nem értették meg, hogy miről beszél. Jézus ezért így folytatta: „Bizony, bizony, mondom nektek: Én vagyok az ajtó a juhok számára. Akik előttem jöttek, azok tolvajok és rablók. Nem is hallgattak rájuk a juhok. Én vagyok az ajtó: aki rajtam keresztül megy be, az üdvözül, ki- és bejár, s legelőre talál. A tolvaj csak azért jön, hogy lopjon, öljön és pusztítson. Én azért jöttem, hogy életük legyen, és bőségben legyen.”
Jn 10,1-10
– Jézus: Mily nagy öröm tölti el szívemet, amikor visszatérsz hozzám. Nagyon gyengének látlak, ezért karjaimba veszlek, s elviszlek Atyám házába.
– A lélek mintha felébredne: Lehetséges, hogy még van irgalom számomra? – kérdezi aggodalmasan.
– Jézus: Gyermekem, épp neked van kizárólagos jogod irgalmamhoz. Engedd működni irgalmamat benned, szegény lelkedben. Engedd be lelkedbe a kegyelem sugarait, ezek majd fényt, meleget és életet visznek oda.
– Lélek: Ha bűneimre gondolok, mégis félelem fog el. Ez az irtózatos félelem a jóságodba való kétkedést ébreszti bennem.
– Jézus: Tudd meg, lélek, hogy összes bűnöd nem sebezte meg oly fájdalmasan szívemet, mint jelen bizalmatlanságod. Szeretetem és irgalmam ennyi erőfeszítése láttán kételkedsz jóságomban.
– Lélek: Ó, Uram, Te magad ments meg, mert elveszek, légy a Megváltóm! Ó, Uram, többet már nem vagyok képes elmondani, mert szegény szívem megszakad, de Te, Uram…
Jézus nem engedi a léleknek végigmondani e szavakat. Felemeli a földről, nyomorúsága mélységéből s egy pillanat alatt bevezeti saját Szívének hajlákába. Minden bűn egy szempillantás alatt eltűnt, mert a szeretet tüze elpusztította őket.
(Napló 1486)

„Uroczyście zapewniam was: Kto nie wchodzi do zagrody owiec przez bramę, lecz innym sposobem, jest złodziejem i przestępcą. Ten natomiast, kto wchodzi do niej przez bramę, jest pasterzem owiec. Jemu też otwiera odźwierny, a owce słuchają jego głosu. Te, które należą do niego, woła p...

Az egyik nap két utat láttam: az egyik széles, homokkal és virágokkal teleszórva, tele örömmel, zenével, s más kellemes ...
26/04/2026

Az egyik nap két utat láttam: az egyik széles, homokkal és virágokkal teleszórva, tele örömmel, zenével, s más kellemes dolgokkal. Az emberek táncolva, szórakozva mentek ezen az úton – észre sem vették a végét. De az út végén egy rémséges mélység tátongott előttük, vagyis a pokol torka. A lelkek vakon hullottak a mélységbe; ahogyan mentek, úgy estek is bele. Oly nagy számban voltak, hogy nem lehetett megszámlálni őket. Láttam egy másik utat is, vagy inkább ösvényt, mert keskeny volt és tövisekkel és kövekkel borított. Az embereknek, akik haladtak rajta, könnyes volt a szemük és különféle fájdalmakban volt részük. Egyesek megbotlottak a köveken, de rögtön felkeltek és tovább mentek. Az út végén pedig egy csodálatos kert volt, mely a boldogság minden fajtájával volt betöltve és minden lélek belépett oda. Már az első pillanatban elfelejtették minden szenvedésüket. (Napló 153)

Z Dzienniczka św. Siostry Faustyny:
"...ujrzałam dwie drogi: jedna droga szeroka, wysypana piaskiem i kwiatami, pełna radości i muzyki, i różnych przyjemności. Ludzie szli tą drogą, tańcząc i bawiąc się - dochodzili do końca, nie spostrzegając, że to już koniec. Na końcu tej drogi była straszna przepaść, czyli otchłań piekielna. Dusze te na oślep wpadały w tę przepaść; jak szły, tak i wpadały. A była ich tak wielka liczba, że nie można było ich zliczyć. I widziałam drugą drogę, a raczej ścieżkę, bo była wąska i zasłana cierniami i kamieniami, a ludzie, którzy nią szli mieli łzy w oczach i różne boleści były ich udziałem. Jedni padali na te kamienie, ale zaraz powstawali i szli dalej. A na końcu drogi był wspaniały ogród, przepełniony wszelkim rodzajem szczęścia i wchodziły tam te wszystkie dusze. Zaraz w pierwszym momencie zapominały o swych cierpieniach” (Dz. 153).

„Dzienniczek" św. Siostry Faustyny https://share.google/moPT4mDvIJpFFIYP0

2026. április 19. – Húsvét 3. vasárnapja: Szentírás és NaplóHúsvétvasárnap ketten a tanítványok közül egy Emmausz nevű f...
19/04/2026

2026. április 19. – Húsvét 3. vasárnapja: Szentírás és Napló
Húsvétvasárnap ketten a tanítványok közül egy Emmausz nevű faluba mentek, amely Jeruzsálemtől hatvan stádiumra (két-három óra járásnyira) fekszik. Útközben megbeszélték egymás között mindazt, ami történt. Míg beszélgettek és vitatkoztak, egyszerre maga Jézus közeledett feléjük, és hozzájuk szegődött. Ők azonban nem ismerték meg őt, mert látásukban akadályozva voltak. Jézus megkérdezte őket: „Milyen dolgokról beszélgettetek egymással útközben?” Erre szomorúan megálltak, és egyikük, akit Kleofásnak hívtak, ezt válaszolta neki: „Te vagy talán az egyetlen idegen Jeruzsálemben, aki nem tudja, mi történt ott ezekben a napokban?” Ő megkérdezte: „Miért, mi történt?”
Azok ezt felelték: „A názáreti Jézus esete, aki szóban és tettben nagy hatású próféta volt Isten és az egész nép előtt. Főpapjaink és elöljáróink kiszolgáltatták őt, hogy halálra ítéljék, és keresztre feszítsék. Pedig mi azt reméltük, hogy ő váltja meg Izraelt. Azóta, hogy ezek történtek, már három nap telt el, és néhány hozzánk tartozó asszony megzavart bennünket. Hajnalban a sírnál voltak, de nem találták ott a holttestét. Azzal a hírrel tértek vissza, hogy angyalok jelentek meg nekik, akik azt állították, hogy él. Közülünk néhányan el is mentek a sírhoz, és úgy találtak mindent, ahogyan az asszonyok mondták, őt magát azonban nem látták.”
Jézus erre így szólt: „Ó, ti oktalanok és késedelmes szívűek! Képtelenek vagytok hinni abban, amit a próféták jövendöltek! Hát nem ezeket kellett elszenvednie a Messiásnak, hogy bemehessen dicsőségébe?” Azután Mózesen kezdve valamennyi prófétából megmagyarázta, ami az írásokban őróla szól. Közben odaértek a faluhoz, ahová tartottak. Úgy tett, mintha tovább akarna menni. De azok marasztalták és kérték: „Maradj velünk, mert esteledik, és lemenőben már a nap.” Betért tehát, hogy velük maradjon. Amikor asztalhoz ültek, kezébe vette a kenyeret, áldást mondott, megtörte, és odanyújtotta nekik. Erre megnyílt a szemük, és fölismerték. De ő eltűnt előlük. Akkor azt mondták egymásnak: „Ugye lángolt a szívünk, amikor útközben beszélt hozzánk, és kifejtette az írásokat?” Még abban az órában útra keltek és visszatértek Jeruzsálembe. Ott egybegyűlve találták a tizenegyet és társaikat. Azok ezzel fogadták őket: „Valóban feltámadt az Úr, és megjelent Simonnak!” Erre ők is elbeszélték, mi történt az úton, és hogyan ismerték fel Jézust a kenyértörésben.
Lk 24,13-35
Amikor a szentmise után kimentem a kertbe, hogy elvégezzem az elmélkedésemet, mert ilyenkor még nem voltak betegek a kertben, ezért szabad voltam. Amikor Isten jótéteményeire gondoltam, szívem oly erősen fellángolt a szeretettől, hogy azt hittem, szétrobbantja keblemet. Hirtelen elém állt Jézus, és így szólt: „Mit csinálsz itt ilyen korán?” Azt válaszoltam: Rólad, irgalmadról és irántunk való jóságodról elmélkedem. És Te, Jézusom, mit csinálsz itt? – „Eljöttem találkozni veled, hogy új kegyelmekkel halmozzalak el. Olyan lelkeket keresek, akik elfogadnák kegyelmeimet.” (Napló 1705)

Tego samego dnia dwóch z nich szło do wsi zwanej Emaus, oddalonej sześćdziesiąt stadiów od Jeruzalem. Rozmawiali ze sobą o tym wszystkim, co się wydarzyło. Gdy tak rozmawiali i zastanawiali się, sam Jezus przybliżył się do nich i szedł z nimi. Lecz ich oczy były jakby przyćmione i ni...

12/04/2026

Egy korábbi cikkben már írtunk az Irgalmas Jézus ábrázolásról, de íme néhány információ az ünnephez kapcsolódva és idézet Szent Fausztina nővér naplójából az Isteni Irgalmasság vasárnapján. Az ünnep kialakulása, érdekességek Az ismert irgalmas Jézust ábrázoló kép Sz...

12/04/2026

Az Irgalmasság ünnepe

12/04/2026

A csepeli Sekrestye Színpad előadásából

Adres

Ulica Siostry Faustyny 3
Kraków
30-420

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 09:00 - 12:30
13:30 - 15:00
Wtorek 09:00 - 12:30
13:30 - 15:00
Środa 09:00 - 12:30
13:30 - 15:00
Czwartek 09:00 - 12:30
13:30 - 15:00
Piątek 09:00 - 12:30
13:30 - 15:00
Sobota 09:00 - 12:30
13:30 - 15:00

Telefon

+48122694855

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Az Isteni Irgalmasság tisztelői és apostolai umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Az Isteni Irgalmasság tisztelői és apostolai:

Udostępnij