23/05/2026
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
24 maja 2026 – NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
1. Dziś Niedziela Zesłania Ducha Świętego.
2. W Liturgii tego tygodnia:
- w poniedziałek – Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła;
- we wtorek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera;
- w czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
- w piątek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.
3. W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy.
4. Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie po wieczornej Mszy świętej. Za tydzień ostatnie nabożeństwo z procesją. Zachęcam do udziału.
5. Następnie 4 czerwca Uroczystość Bożego Ciała. Bardzo zachęcam do włączenia się w przygotowania. Ołtarze będą w tradycyjnych miejscach przy ulicy Wrony:
- 1 ołtarz (przy domu rodziny Bartyzel) – parafianie z ulic: Petrażyckiego, Żyzna, Medalionów, Nałkowskiej, Graniczna, Waltera i Radłowa; koordynatorka – p. Agnieszka Spisak;
- 2 ołtarz (przy krzyżu, gdzie była stara kaplica) – parafianie z ulic: Tretówka, Błotniska, Wapowskiego, Warchałowskiego, Hollendra, Skotnicka i Podgórki Tynieckie; koordynatorka – p. Agnieszka Kozieł;
- 3 ołtarz (w pobliżu domu Andrzeja Klimasa) – parafianie z ulic: Wrony (część), Sapalskiego, Na Klińcu, Zagumnie, Chlebiczna, Kochmańskiego, Działowskiego;
koordynatorka – p. Stanisława Wcisło;
- 4 ołtarz (przy domu rodziny Wrona) – parafianie z ulic: Wrony (część), Topografów, Prażmowskiego, Kołaczkowskiego, Solówki, Zientary i Opałka; koordynatorka – p. Urszula Filipowicz.
Wszystkich chcących się zaangażować, proszę o kontakt z osobami koordynującymi. Numery telefonów dostępne w zakrystii i kancelarii.
Rodziców proszę, by przyprowadzili dzieci, dziewczynki niech sypią kwiatkami, chłopcy niech dzwonią na dzwonkach. Są też do niesienia poduszki.
Dorosłych i młodzież proszę o niesienie feretronów.
6. Tworzy się czwarta Róża Rodziców. Bardzo zachęcam rodziców (rodziców chrzestnych) do podjęcia modlitwy za dzieci. To wspaniały wyraz miłości i konkretny dar ofiarowany bliskich. Foldery informacyjne na stolikach. Zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii.
7. Chłopców (począwszy od klasy III i starszych) zapraszam do wspólnoty ministranckiej. W tym tygodniu dwa terminy spotkań (do wyboru): w poniedziałek lub wtorek o godz. 17:00.
8. Dziewczynki zapraszam na spotkanie scholi w czwartek o godz. 16:30.
ks. Proboszcz
Piotr Wiktor