17/03/2026
Obdarowani sobą – pod takim hasłem przeżywaliśmy Oazę Modlitwy ❤️
W piątek, 13 marca, rozpoczęliśmy nasz czas wspólnoty Mszą Świętą w Centrum Ruchu Światło–Życie w Krościenku nad Dunajcem – u samego źródła naszego Ruchu.
Podczas tego weekendu chcieliśmy pomóc zarówno małżonkom, jak i narzeczonym lepiej odkrywać i układać relacje w małżeństwie i rodzinie. Skupialiśmy się na budowaniu jedności, właściwej komunikacji oraz dobrym dialogu – tak ważnym w codziennym życiu.
Razem z Agnieszka Jaromin i Aleksander Jaromin oraz Patrycja Osman zgłębialiśmy te treści, patrząc na nie zarówno od strony duchowej, jak i psychologicznej.
Był to czas intensywny – pełen treści, spotkań i modlitwy. Szczególnym momentem była Droga Krzyżowa przeżywana przy grobie naszego założyciela, sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, podczas której modliliśmy się za wszystkie rodziny oraz za nas samych.
Wieczorem, podczas sobotniej adoracji, mieliśmy możliwość przed Najświętszym Sakramentem podziękować za współmałżonka lub narzeczonego/narzeczoną oraz przyjąć indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
Ważnym elementem wyjazdu był także dialog małżeński i narzeczeński – przestrzeń, w której uczestnicy mogli odnieść usłyszane treści do swojego życia i relacji.
Podczas świadectw usłyszeliśmy, jak ważny i potrzebny był to czas dla uczestników.
➡️ W przyszłym roku chcemy kontynuować tę drogę – jeszcze głębiej wchodząc w życie małżeńskie oraz pomagając narzeczonym w podejmowaniu właściwych decyzji i postaw, szczególnie w zakresie odpowiedzialnego rodzicielstwa.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy przyjechali na Oazę Modlitwy. Te blisko 100 osób utwierdza nas w przekonaniu, że warto służyć i pomagać w budowaniu relacji w małżeństwie i rodzinie, a także w odpowiednim przygotowaniu do sakramentu małżeństwa.
🙏 Wierzymy, że ziarna zasiane w tym czasie będą wydawać dobre owoce – w codziennym życiu, w relacjach i w Waszych rodzinach.